Nové řešení správy protokolů od společnosti Novell přináší klíčový stavební prvek zabezpečení a shody s předpisy

Nové řešení správy protokolů od společnosti Novell přináší klíčový stavební prvek zabezpečení a shody s předpisy

Společnost Novell, Inc. ohlásila komplexní řešení správy protokolů, které rozšiřuje funkčnost řešení Novellu pro správu bezpečnostních informací a událostí. Novell® Sentinel™ Log Manager zjednodušuje plnění požadavků na audit a zlepšuje zabezpečení tím, že optimalizuje správu neustále rostoucích objemů surových dat událostí, která slouží pro šetření rizik a vykazování shody s předpisy.

Kvůli nejrůznějším bezpečnostním opatřením a zákonným požadavkům uchovávají organizace obrovské množství informací o činnostech v jejich sítích, platformách a aplikacích. To zahrnuje protokoly aplikací a databází, úložiště pro správu identit a přístupu, protokoly síťových zařízení a dalších systémů. Tyto protokoly se často uchovávají a zpracovávají v „silech.“ Důsledkem segregace je to, že ti, kteří protokoly analyzují, mají neúplný pohled na skutečnou bezpečnostní pozici podniku. Při plnění reportovacích požadavků předpisů jako HIPAA, Sarbanes-Oxley nebo PCI DSS pracují neefektivními manuálními procesy.

„Úspěšná reakce na nové regulační tlaky zasahuje celou organizaci, od sítě a zabezpečení přes správu dat až po poskytování aplikací,“ říká Chris Howard, viceprezident a ředitel, Executive Advisory Program, Burton Group. „Taková reakce vyžaduje, aby architekti IT úzce spolupracovali se svými kolegy z dalších podnikových oddělení na zajištění jak kvality informací, tak náležitého vhledu. Pokud se podniku nepodaří vyřešit infrastrukturní i lidskou dynamiku procesů zajištění shody, dostává se do značného rizika.“

Novell Sentinel Log Manager zjednodušuje regulační výzvy tím, že inteligentně ukládá, analyzuje a vykazuje data bezpečnostních událostí. Pomocí vyspělých vyhledávacích a reportovacích funkcí mohou zákazníci vytvářet přesně takové zobrazení, které pro audity zabezpečení a shody potřebují. Pro snížení nákladů na ukládání dat spojených s některými řešeními správy protokolů poskytuje Sentinel Log Manager inteligentní filtrování, které zákazníkům umožňuje zvolit, jak dlouho se má určitý typ dat uchovávat, a nabízí desetinásobnou kompresi dat. To vše poskytuje zákazníkům systematické a komplexní pojetí zabezpečení a shody s předpisy a zároveň zaručuje rychlou návratnost investic.

„Univerzitní prostředí typicky zahrnuje stovky samostatných systémů a zařízení, jež musí být kvůli předpisům PCI-DSS monitorována. Zahrnuje to sběr, archivaci a vykazování dat ze všech částí univerzity od sportovní arény až po univerzitní kavárnu. Novell Sentinel Log Manager je pro nás atraktivní především díky své schopnosti spolupracovat s širokou paletou systémů na naší univerzitě, shromažďovat data v reálném čase a rychle, snadno tato data prohledávat, abychom měli jistotu, že jsme stále zabezpečeni a dodržujeme předpisy,“ řekl Randy Hardin, vedoucí systémový inženýr Univerzity Daytonu.

Nové funkce pro správu protokolů se rovněž hladce integrují s portfoliem řešení Novellu pro správu shody. Jedině Novell nabízí řešení, která jsou schopna v reálném čase monitorovat a řešit události v síti tím, že propojují identity, systémy a data a poskytují v reálném čase centralizovaný pohled na podnikové provozy.

„Naši zákazníci potřebují řešení, která přinesou jejich programům zabezpečení a správy rizik efektivitu,“ řekl Jim Ebzery, senior viceprezident a ředitel divize Identity and Security společnosti Novell. „Rozšíření naší oceňované produktové řady o Sentinel Log Manager pomůže zákazníkům chránit jejich infrastrukturu IT, zákaznická a podniková data a zároveň dodržovat předpisy definované státními orgány a oborovými organizacemi.“

Další informace o cenách a dostupnosti produktu Novell Sentinel Log Manager jsou k dispozici na webu http://www.novell.com/products/sentinel-log-manager/. Novell Sentinel Log Manager byl prezentován na konferenci Black Hat USA 2009, která se konala v Las Vegas od 25. do 30. července 2009.

Další článek: Umělá inteligence počítaná grafikou: čtyři tisíce stíhaček najednou

Témata článku: Rand, Logo, Burton, Howard, Audit, Reálný čas, Sentinel, Reálná aplikace, Značné snížení, Obrovský objem, Manager, Reakce, Bezpečnostní riziko

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší