Nové řešení SAP umožňuje vyhledávat ve firemních datech jako na internetu

Nové řešení SAP umožňuje vyhledávat ve firemních datech jako na internetu

SAP BusinessObjects™ Explorer zlepší přístup podnikatelů k informacím potřebným pro správné rozhodování

Společnost SAP představila nový software SAP® BusinessObjects™ Explorer, který poskytuje pracovníkům firem okamžitý a intuitivní přístup k informacím, které potřebují pro správné rozhodování v podnikání. Uživatelské rozhraní programu se podobá běžnému internetovému vyhledávači a umožňuje tak snadnou obsluhu i těm, kdo dosud nepoužívali tradiční nástroje „business intelligence“ (BI). Nové řešení zlepší orientaci v obrovských objemech firemních dat a poskytne okamžitý pohled na činnost celé organizace a klíčové parametry její výkonnosti. Uživatelům bude k dispozici v průběhu letošního léta.

„Naše nové řešení představuje novou generaci business inteligence, která umožňuje kterémukoliv uživateli vyhledávat informace a využívat je k úspěšnému podnikání firmy. Nový software přináší jasný pohled i na dosud skryté informace zvnitřku organizace, čímž posouvá možnosti podnikání o další krok vpřed,“ uvedla Marge Breya, výkonná viceprezidentka a generální ředitelka divize Intelligence Platform Group a SAP NetWeaver Solution Management ve společnosti SAP.

Studie1 ukazují, že většina manažerů firem se rozhoduje na základě vlastní intuice a nemá přístup k datům potřebným pro správné vykonávání svých funkcí. To se následně projevuje nižší produktivitou, menší pružností na trhu a nesprávnými rozhodnutími. SAP BusinessObjects Explorer řeší tento problém tím, že svou jednoduchostí poskytuje data i těm zaměstnancům, kteří dosud nepoužívali tradiční nástroje „business intelligence“.

Nový software SAP totiž nabízí rozhraní se zcela intuitivním vyhledáváním, které umožňuje zadávat klíčová slova v libovolném pořadí a rychle vyhledat nejdůležitější data. Nejsou přitom potřeba zvláštní znalosti nebo absolvování dodatečného školení. Jakmile uživatel vyhledá relevantní informace, může data dále analyzovat a pokračovat v prohledávání specifických oblastí. Řešení tak umožňuje pracovníkům rychleji jednat a lépe se rozhodovat.

Díky novému řešení budou například obchodní ředitelé schopni získávat reporty ukazující nejen čtvrtletní výsledky, ale také oblasti, které skýtají příležitosti pro další zlepšení výkonů. Mohou například získat informace o růstu napříč regiony, o ziskovosti produktových řad nebo o výkonech jednotlivých account manažerů. Mohou tak velmi rychle získávat zpětnou vazbu postavenou na přesných datech a přizpůsobovat podle ní své strategie.

SAP BusinessObjects Explorer také podpoří efektivnost využívání podnikových informačních technologií. Uživatelé dříve předkládali své požadavky na získávání firemních dat (jako například na míru připravovaných reportů) IT oddělením. Nový software poskytuje možnost samoobslužného přístupu k informacím a uvolňuje čas správců a zdroje v IT pro práci na strategičtějších projektech.

Nový software v sobě kombinuje schopnost intuitivně vyhledávat a prozkoumávat informace, kterou poskytuje portfolio SAP BusinessObjects, a vysoký výkon a škálovatelnost softwaru SAP NetWeaver BW Accelerator, který data indexuje. Partneři společnosti SAP, firmy Intel a Adobe, přispěly svojí technologií k rozvoji softwaru SAP BusinessObjects Explorer. Intel se podílel na přípravě paměťových procesů SAP NetWeaver BW Accelerator a jeho optimalizaci pro procesory Intel Xeon řady 5500. Společnost Adobe poskytla svoji platformu Adobe Flash, aby umožnila firemním vývojářům vytvářet kvalitní aplikace RIA (Rich Internet Applications) určené pro koncové uživatele.

SAP BusinessObjects Explorer, posílená verze pro SAP NetWeaver BW, bude k dispozici během léta 2009. Řešení bude k dispozici také jako součást iniciativy Best-Run Now společnosti SAP. Balíček nazvaný „Explore Your Business at the Speed of Thought” (Orientace ve vlastní firmě rychlostí myšlenky) bude globálně dostupný a bude splňovat potřeby různých oblastí podnikání a průmyslu.

Více informací včetně videa a obrázků naleznete na SAP BusinessObjects Explorer.

Další článek: Nový výkonný 2TB WD Caviar Black se 64 MB cache v prodeji

Témata článku: Nový pracovník, Dodatečná data, Firemní data, Potřebný nástroj, Nová informace, Explore, Tradiční nástroj


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 108

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 100

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky