Nové řešení SAP pomůže firmám kontrolovat vyprodukované emise

15. května 2010
Test osmi výkonných grafik
Nové řešení SAP pomůže firmám kontrolovat vyprodukované emise

Společnost SAP loni snížila objem vyprodukovaných emisí o 16 procent

Společnost SAP představila nové řešení SAP BusinessObjects Sustainability Performance Management. Společnostem umožňuje lépe řídit aktivity udržitelného rozvoje a mít neustále k dispozici souhrnné výsledky například o vyprodukovaných emisích. Skupina SAP si dala závazek snížit do roku 2020 své emise na úroveň roku 2000. Jen za poslední rok se společnosti SAP podařilo snížit objem vyprodukovaných emisí o 16 procent.

"Naší morální povinností je začít u sebe a zajistit, aby podniky v rámci naší skupiny pracovaly transparentním a odpovědným způsobem, zanechávaly minimální ekologické stopy a zasazovaly se o zlepšení sociální situace druhých. Společnosti, které chtějí být považovány za průkopníky udržitelného rozvoje, se však musejí zajímat nejen o emise, ale měly by začít proaktivně řídit celou škálu projektů udržitelného rozvoje," řekl Peter Graf,ředitel pro udržitelný rozvoj a výkonný vice president divize Sustainability Solutions ve společnosti SAP AG.

Klepněte pro větší obrázek

Nové řešení SAP BusinessObjects Sustainability Performance Managementpomáhá organizacím sledovat a měřit jejich výkonnost v celé řadě oblastí, od ekonomické, přes sociální až po environmentální. Aplikace provádí sběr dat týkajících se udržitelného rozvoje z různorodých zdrojů a tato data následně převádí do souhrnných výsledků. To společnostem umožňuje lépe sledovat naplňování strategie udržitelného rozvoje a omezit čas věnovaný neefektivnímu sběru dat a vytváření reportů.

S pomocí nového softwaru si tak mohou společnosti jednodušeji stanovit cíle udržitelného rozvoje, měřit a komunikovat své výkony i návratnost vynaložených investic a snížit náklady na sběr dat a vyhodnocování chyb. Řešení navíc jako vůbec první získalo certifikaci programu Global Reporting Initiative (GRI), která garantuje, že veškerý interní i externí reporting odpovídá mezinárodním požadavkům na jeho strukturu.

Společnost SAP sama řešení pro řízení udržitelného rozvoje aktivně používá. Jejím cílem je snížit objem vyprodukovaných emisí do roku 2020 na úroveň roku 2000, kdy činil zhruba 275 000 tun oxidu uhličitého. Oproti objemu z roku 2007 ve výši 540 000 tun oxidu uhličitého to znamená snížení o zhruba polovinu. Cílem je přitom snížit nejen vlastní přímé emise, ale také nepřímé emise produkované například služebními cestami, které v roce 2007 tvořily 42 procent z celkových emisí společnosti. Z informací společnosti SAP vyplývá, že objem emisí vyprodukovaných v roce 2009 se oproti roku 2008 podařilo snížit o 16 procent na 425 000 tun oxidu uhličitého.

Další článek: Test osmi výkonných grafik

Témata článku: Tuna, Performance, Oxid, Reporting, Celá škála, Oxid uhličitý


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek | 73

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu