Nové řešení IBM zjednodušuje analýzu informací v datových skladech

IBM pomáhá společnostem optimalizovat analýzu obchodních informací.
Nové řešení IBM zjednodušuje analýzu informací v datových skladech

Společnost IBM oznámila nové řešení business intelligence (BI), které v jediném, dokonale integrovaném balíku spojuje servery, úložná zařízení a software a nabízí nesrovnatelný výkon při správě informací. BI je proces, jenž pomáhá firmám lépe pochopit klíčové charakteristiky jejich podnikání analýzou dat z transakcí platebními kartami, maloobchodních nákupů a podobných transakcí.

IBM Data Warehousing Balanced Configuration Unit (BCU) spojuje servery IBM eServer pSeries p5-575, zařízení TotalStorage DS4500 a databázový software DB2 Data Warehouse Edition v jediném škálovatelném produktu, který lze provozovat na systémech UNIX, Linux a AIX.

Transformace surových dat na užitečné informace umožňuje firmám rychle přijímat informovaná a proaktivní rozhodnutí o jejich produktech nebo službách.  Díky kombinaci výkonu systémů IBM s funkcemi databáze DB2 Data Warehouse Edition pro správu informací mohou společnosti reagovat v reálném čase a podle potřeby provádět nutné změny svých obchodních aktivit.

Metody BI jsou velmi relevantní pro trh finančních služeb, ale právě tak jsou rozhodující i pro ostatní průmyslové segmenty včetně maloobchodu, státní správy nebo telekomunikací.

„Poskytováním předem vyzkoušeného řešení analýzy podnikových informací je společnost IBM schopna nabízet nejefektivnější databázové konfigurace s maximální propustností, jež umožňují rychlejší analýzu,“ řekla Karen Parrish, viceprezidentka IBM pro řešení business intelligence. „Rychlejším vyhodnocováním informací a podniknutím patřičných kroků si naši klienti budou moci udržet náskok před konkurencí.“

Na trhu řešení analýzy podnikových informací je ve hře několik klíčových faktorů.  Prvním je konsolidace existujících datových skladů do zjednodušených řešení BI. Pomocí těchto řešení BI pak mohou firmy získávat velice dobrý přehled o faktorech, jež ovlivňují chování zákazníků, a přesně si zmapovat vzorce nákupního chování zákazníků.

IBM Data Warehousing Balanced Configuration Unit (BCU) poskytuje klientům:

– zjednodušenou konfiguraci hardwaru,
– předinstalovanou a nakonfigurovanou databázi,
– testování integrace systémů a řešení.

Řešení BCU používá standardní hardwarové a softwarové komponenty IBM, takže jej lze používat s jakoukoli jinou softwarovou aplikací BI pro podnikové platformy jako Siebel, SAS, SAP a mnohé další.

Další informace o novém řešení IBM Data Warehousing Balanced Configuration Unit (BCU) najdete na adrese: http://www.ibm.com/software/data/db2bi/bcu/

Váš názor Další článek: Čína: velký telekom blokuje službu Skype

Témata článku: Software, Linux, IBM, Unit, Unity, Maximální zjednodušení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší