NOVÉ ŘEŠENÍ CA INTEGRATED THREAT MANAGEMENT r8 POSKYTUJE JEDNOTNOU OCHRANU V RÁMCI CELÉHO PODNIKU

Praha, 31. ledna 2006 – Společnost CA (NYSE: CA) dnes zveřejnila informace o produktu CA Integrated Threat Management r8. Jde o integrované řešení poskytující komplexní a rozšiřitelnou ochranu před malwarem, spywarem, sadami nástrojů pro získání a udržení neoprávněného přístupu, kombinovanými útoky a dalšími formami zákeřného kódu v rámci celého podniku. Tím umožní zákazníkům efektivně minimalizovat riziko a dobu nedostupnosti a současně snížit pracovní zatížení v oblasti zabezpečení.

V produktu CA Integrated Threat Management r8 jsou sjednoceny nové verze produktů CA PestPatrol Anti-Spyware Corporate Edition a CA Antivirus prostřednictvím centralizované webové konzoly. Tato konzola umožňuje správcům nacházet a odstraňovat rizika ze kterékoli oblasti sítě.

"Místo potřeby několika řešení a několika techniků pro boj s viry a spywarem – a správu aktualizací pro několik různých řešení v oblasti zabezpečení – nyní máme jediného pracovníka, který pečuje o celou uživatelskou síť s více než 5000 uzly," říká Chuck Slenker, systémový inženýr v nemocnici v Hartfordu, jednom z největších zdravotnických zařízení ve státě New England, USA. „Díky produktu CA Integrated Threat Management r8 jsme dokázali snížit provozní náklady o více než 10 procent, přičemž naše kritické systémy jsou plně chráněny.“

Produkt CA Integrated Threat Management r8 automaticky upozorňuje správce zabezpečení ihned po zjištění nového rizika v prostředí. Na základě 75 podrobných grafických sestav včetně žebříčku virů a spywaru mohou týmy spravující oblast zabezpečení rychle identifikovat problémy a reagovat na probíhající změny v rámci rizikových aktivit.

“Řešení CA Integrated Threat Management r8 nám vůbec poprvé umožnilo vytvořit integrovanou a bezpečnou strategii obrany proti virům a spywaru, doplňuje Mark Callaby, správce IT bezpečnosti ve společnosti Associated Newspapers, která je jednou z největších vydavatelských skupin ve Velké Británii a mezi jejíž tituly patří například deníky Daily Mail, The Mail on Sunday, Evening Standard a Metro.  “Nyní jsme schopni efektivně chránit naše systémy a prostředí před širokou řadou hrozeb aniž bychom museli využívat personál, který potřebujeme jinde.”

S řešením CA Integrated Threat Management r8 mohou správci snadno a automaticky aktualizovat ochranu v systémech pomocí potřebných aktualizací verzí, oprav, signatur virů a souborů v rámci celého podniku, přičemž prioritu aktualizací lze volit podle obchodních potřeb. Mezi další možnosti nového řešení patří následující:

  • Zlepšená komunikace agentů, která poskytuje přehled výpočetního vybavení podniku v reálném čase spolu s rozšířenými možnostmi detekce a odstraňování spywaru.
  • Automatizované aktualizace signatur šetřící přenosovou kapacitu, které poskytují okamžitou ochranu před nejnovějšími riziky pro všechny počítače.
  • Nová funkce „volání domů“, která pomáhá zaručit aktualizaci všech počítačů na základě povolení vysílání stavu jednotlivých počítačů do centrální konzoly správy.

„Díky produktu CA Integrated Threat Management r8 můžeme všem svým zákazníkům nabídnout nejmodernější ochranu před zákeřným kódem. Tento produkt mohou naši zákazníci spravovat buď sami, nebo jim jej můžeme poskytnout jako službu na klíč,” řekla Gertrud Pillay, ředitelka pro marketing ve společnosti PC Mall, která je dodavatelem v oblasti technologických řešení pro podniky, vládní organizace a školství. „Tato flexibilita je důležitá zejména pro společnosti, které potřebují snížit míru vystavení rizikům v oblasti IT, ale mají omezené interní lidské zdroje.“
Produkt CA Integrated Threat Management r8 podporuje sadu technologií Network Admission Control (NAC), což je průmyslová iniciativa pod záštitou společnosti Cisco. Tato sada technologií využívá síťovou infrastrukturu k vynucení dodržování zásad zabezpečení ve všech síťových prostředcích. Správci mohou produkt CA Integrated Threat Management r8 implementovat prostřednictvím řešení Unicenter Software Delivery, Microsoft SMS a dalších řešení jiných dodavatelù.

Produkt CA Integrated Threat Management r8 je podporován expertním týmem společnosti CA pro bezpečnost (CA Security Advisor Team), který spravuje celosvětovou síť center s rychlou odezvou. V těchto centrech jsou 24 hodin denně 7 dní v týdnu k dispozici výzkumníci a certifikovaní odborníci v oblasti zabezpečení, kteří identifikují a automaticky odstraňují nejnovější viry, malware, spyware a zranitelnosti.
„Vzhledem ke každodenně se stupňujícímu napětí v oblasti virů a spywaru a jeho šíření se vzrůstající rychlostí je ostražitá obrana počítačů na základě okamžité distribuce aktuálních signatur klíčovým předpokladem zabezpečení podniku,” řekl Peter Dulay, Senior Consultant pro oblast bezpečnosti ve společnosti CA. „Díky sjednocení ochrany před malwarem a spywarem produkt CA Integrated Threat Management r8 v kombinaci s expertním týmem společnosti CA pro bezpečnost umožňuje zákazníkům zajistit obranu, aniž by jejich přetížení pracovníci v oblasti zabezpečení a správy počítačů byli vystaveni přehnanému tlaku.“

Ceny a dostupnost
Produkt CA Integrated Threat Management r8 je k dispozici prostřednictvím autorizovaných partnerů a prostřednictvím společnosti CA v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštině a japonštině s doporučenými maloobchodními cenami od 50EUR (1-49 licenci) do 10EUR(nad 10000licenci).

Hodnocení integrovaného řešení a konceptu Integrated Threat Management r8 od analytické společnosti Gartner najdete na
http://mediaproducts.gartner.com/gc/webletter/computerassociates/vol3issue1_threat/index.html

O společnosti CA
Společnost CA (NYSE: CA), jeden z největších světových poskytovatelů softwaru pro správu informačních technologií (IT), sjednocuje a zjednodušuje správu podnikových informačních systémů. Společnost byla založena v roce 1976, má ústředí v Islandii ve státě New York a slouží zákazníkům ve více než 140 zemích. Další informace najdete na http://www.ca.com.
Svou pražskou pobočku otevřela společnost CA v roce 1998 a zaměstnává 20 místních a regionálních pracovníků. V Praze také sídlí vývojové pracoviště CA Mainframe Center of Excellence, které v následujících letech zaměstná více než 200 vývojářů řešení pro prostředí počítačové platformy mainframe. Další informace najdete na http://ca.com/cz

Váš názor Další článek: Acer hodlá zvýšit dodávky LCD televizí o 233 %

Témata článku: , , , , , , , , ,