NOVÉ ŘEŠENÍ ASSET MANAGEMENT SPOLEČNOSTI CA SJEDNOCUJE FINANČNÍ SPRÁVU MAJETKU TECHNOLOGICKÝCH PROSTŘEDKŮ

S použitím integrační platformy CA Integration Platform a řídicí databáze MDB umožňuje zákazníkům zlepšit podporu rozhodování a spravovat náklady.
NOVÉ ŘEŠENÍ ASSET MANAGEMENT SPOLEČNOSTI CA SJEDNOCUJE FINANČNÍ SPRÁVU MAJETKU TECHNOLOGICKÝCH PROSTŘEDKŮ

Praha, 8. února 2006 – Společnost CA (NYSE: CA) zveřejnila informace o produktu CA Asset Management r11. Jde o integrované řešení, které zákazníkům umožňuje snižovat náklady a zlepšovat podporu rozhodování na základě optimalizace výkonu v technických, provozních a finančních oblastech příslušných prostředků IT. V produktu CA Asset Management jsou integrovány tři nové a vylepšené produkty: Unicenter Asset Intelligence r11 SP1, Unicenter Asset Management r11 a Unicenter Asset Portfolio Management r11.

Díky použití strategické informační platformy CA Integration Platform usnadňuje produkt CA Asset Management organizacím reagovat na kritické nároky v oblasti IT, například stupňující se tlak na zvýšení míry shody a finanční správu majetku v oblasti IT či rostoucí potřeba dodržování zavedených průmyslových postupů (např. ITIL).

„Naše podnikové prostředí je složité a správa IT majetku souvisí s plánováním a rozpočtem stejně jako s umístěním a vlastnictvím,“ řekl Al Porco, vedoucí informačního oddělení zdravotního střediska Kings County v New Yorku. „Kromě toho, že se dozvíme, co a kde je, nám řešení Asset Management společnosti CA umožňuje efektivněji plánovat a posuzovat finanční dopad operací, které provádíme, na IT majetek.“

Produkt CA Asset Management podporuje vizi řízení podnikových informačních technologií společnosti CA (EITM) transparentním sloučením funkcí pro správu IT majetku, jako je identifikace a inventarizace, správa licencí k softwaru, správa dodavatelů a smluv nebo finanční správa. Nabízí také bezkonkurenční analýzu podpory rozhodování pro všechny kategorie majetku (bez ohledu na to, zda jsou pronajatá, licencovaná nebo přímo vlastněná) v rámci celého cyklu od plánování po likvidaci.

„Vedoucí informačních oddělení jsou pod velmi silným tlakem ohledně zlepšování finanční správy IT majetku,“ řekl Jacob Lamm, viceprezident a generální ředitel oddělení pro optimalizaci obchodních služeb společnosti CA. „Naše nové řešení Asset Management umožňuje exekutivní složce přizpůsobit IT majetek základním podnikovým funkcím. Tím zabrání redundanci a vytvoří přesné finanční modely pro plánování infrastruktury IT.“
Jádrem produktu CA Asset Management je flexibilní centrální databáze správy, která organizacím umožňuje dosahovat vyššího stupně řízení IT majetku, automatizovat operace v oblasti IT a přijímat lepší rozhodnutí při přidělování prostředků a plánování rozpočtu. Nový modul pro slaďování umožňuje párovat nalezené prostředky s vlastněnými prostředky, čímž vytváří vazbu mezi provozními a finančními charakteristikami IT majetku. Tím se významně snižuje míra vystavení organizace rizikům během auditu shody.

Protože se používají informace umístěné v jediném úložišti, produkt CA Asset Management pomáhá zaručit, že jsou podniková rozhodnutí založena na společných a přesných datech majetku. Poskytuje náhled na klíčové indikátory výkonu, jako je využití či sledování chyb softwaru dodavatelů a jejich řešení, což manažerům umožňuje rychle identifikovat příležitosti ke zvýšení efektivity a úsporám nákladů v rámci celého podniku. Prostřednictvím jediného webového rozhraní je k dispozici integrované zobrazení majetku a dat z aplikací správy IT společnosti CA včetně využití sítě, hodnocení softwaru a řešení v oblasti podpory. Díky tomu lze v organizacích zvyšovat kvalitu, přehlednost, pružnost a dostupnost IT služeb.

Usnadňuje přijímání doporučení ITIL a dalších zavedených postupů
Produkt CA Asset Management sleduje všechny aspekty licencí k softwaru (včetně práva k použití, historie plateb a čísel objednávek) a porovnává vlastněné licence s nalezenými licencemi, a to včetně variací, které indikují nadměrné či nedostatečné využití a zbytečné náklady. Kromě toho sleduje a kategorizuje veškeré náklady související s majetkem, díky čemuž organizace mohou analyzovat finanční dopad majetku v rámci celého podniku a přijímat doporučení ITIL a dalších zavedených průmyslových postupů.

Produkt CA Asset Management dále usnadňuje zajištění shody s licencemi k softwaru prostřednictvím automatického porovnání všech nalezených příkladů softwaru s odpovídajícími licencemi. Globální výzkumný tým společnosti CA spravuje a průběžně aktualizuje databázi signatur softwaru, která dokáže rozpoznat tisíce verzí softwaru.

„Progresivní organizace v oblasti IT, jako například náš zákazník Kings County, jsou při přijímání kvalifikovaných obchodních rozhodnutí závislé na přesných datech týkajících se struktury a využití jejich základny IT majetku,“ říká Josh Gervey, hlavní konzultant a ředitel pro uplatňování správy podniků ve společnosti CompuCom Systems, která je vedoucím poskytovatelem řízených služeb. „Řešení CA Asset Management nám umožňuje poskytovat klientům informace, které jsou spolehlivé, užitečné a dostupné. To nám následně umožňuje významně snižovat riziko omylu v oblasti majetku, zvyšovat efektivitu a nacházet nové a inovativní možnosti úspory nákladů.“

V produktu CA Asset Management jsou integrovány tři nové a vylepšené produkty: Unicenter Asset Intelligence r11 SP1, Unicenter Asset Management r11 a Unicenter Asset Portfolio Management r11. Pro jednotlivé produkty jsou k dispozici i samostatné licence.
Podle společnosti Gartner měla společnost CA v roce 2004 vedoucí postavení na trhu v oblasti správy IT majetku v segmentu prodeje nových licencí s podílem 27 procent.*
* Gartner, Inc., “Market Share: Enterprise Management, Worldwide, 2004”, Laurie Wurster, 22. června 2005.

O společnosti CA
Společnost CA (NYSE: CA), jeden z největších světových poskytovatelů softwaru pro správu informačních technologií (IT), sjednocuje a zjednodušuje správu podnikových informačních systémů. Společnost byla založena v roce 1976, má ústředí v Islandii ve státě New York a slouží zákazníkům ve více než 140 zemích. Další informace najdete na http://www.ca.com.
Svou pražskou pobočku otevřela společnost CA v roce 1998 a zaměstnává 20 místních a regionálních pracovníků. V Praze také sídlí vývojové pracoviště CA Mainframe Center of Excellence, které v následujících letech zaměstná více než 200 vývojářů řešení pro prostředí počítačové platformy mainframe. Další informace najdete na http://ca.com/cz.

Váš názor Další článek: Microsoft varuje před novými bezpečnostními chybami

Témata článku: Nová oblast, Nové doporučení, Asset Management, Podnikový software, Technické zlepšování, Podnikový produkt, Přesná informace, Kings, Management, Přesná data, Nový management

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší