Nové řady LG monitorů naplno využijí možností IPS

Nové řady LG monitorů naplno využijí možností IPS

Společnost LG Electronics (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v informační technice, představí na výstavě elektroniky CES 2012 v americkém Las Vegas nové řady monitorů. Ty nabídnou vysoké rozlišení, široké pozorovací úhly a přesné barvy, které jsou pro IPS monitory typické. Nové řady 3D monitorů ponesou označení LG DM92, LG DM82 a LG D43. Na český a slovenský trh se dostanou na přelomu prvního a druhého čtvrteletí 2012.

„Připravte si na svém stole prostor pro nový 27“ 3D monitor, který poslouží pro hraní her, sledování 3D filmů i pro práci v grafickém programu. Díky IPS technologii uvidíte 3D obraz v nejlepší možné kvalitě,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

LG má s výrobou IPS monitorů dlouhodobou zkušenost a také LG CINEMA 3D monitory patří ke špičkovým produktům. LG tak bude schopné nabídnout propracované produkty pro domácí zábavu i profesionální práci.

Klepněte pro větší obrázek

Řada LG DM92 je ukázkou špičkové technologie zasazené do unikátního designu. Displej s úhlopříčkou 27“ je postaven na lesklém chromovém stojanu a bude dominantou každého stolu. Úhlopříčka 69 cm už nabízí dostatečně velký prostor pro hraní her, sledování filmů, televize nebo práci s grafickým programem. Tato modelová řada umí v nejlepší kvalitě zobrazit také 3D obsah. Díky použitému IPS panelu dokáže zobrazit realistické barvy ve vysokém jasu. 3D je navíc možné sledovat v mnohem širších pozorovacích úhlech než u konvenčních 3D monitorů.

Série LG DM82 nabízí úhlopříčku displeje 23“, tedy 58 cm. Na první pohled zaujme futuristickým designem. Základnu tvoří tenký čtverec, který přechází v kovový krk. 3D displej pak nabízí špičkovou kvalitu obrazu z libovolného pozorovacího úhlu. Aby mohl monitor fungovat jako skutečné multimediální centrum, je vybaven 7W reproduktory.

Modelová řada monitorů LG DM52 bude dostupná v úhlopříčkách 27“ a 23“. Univerzálnost těchto 3D monitorů s IPS panelem podporuje množství rozhraní. Nechybí HDMI ani USB, ke kterému lze připojit USB disk, ze kterého umí monitor přehrávat multimediální obsah, jako jsou filmy, fotografie nebo hudba.

Speciálně optimalizovaný pro 3D zobrazení je monitor LG D43. Trojrozměrný obraz je u něj na prvním místě – nabízí vysoké rozlišení, přesné barvy a mód „3D effect“. Ten jednoduše konvertuje 2D obraz do 3D bez potřeby instalace jakéhokoliv softwaru – vše provádí monitor. Speciální klávesou lze upravovat hloubku 3D obrazu.

Nové monitory budou na českém a slovenském trhu dostupné na přelomu prvního a druhého kvartálu 2012.

Témata článku: Cinema, Monitor, Nejlepší televize, Slovenská televize, Televize 82 cm, Televize LG, Televize úhlopříčka 80, Tenký monitor, Informační panel, Kvalita obrazu, Pozorovací úhel, První monitor, Úhlopříčka, První hra, Tenký film, Široký úhel, První film, Vysoká kvalita, Vysoký obsah

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?