Nové prvky IT přibližují vizi společnosti Intel o realitě digitální domácnosti

Technické platformy a nástroje UPnP* pomáhají digitálním médiím pronikat do domácností
Nové prvky IT přibližují vizi společnosti Intel o realitě digitální domácnosti

INTEL DEVELOPER FORUM, SAN JOSE, Kalifornie, 19. února 2003 Společnost Intel představila nové stavební moduly, které přibližují vizi digitální domácnosti k realitě. K okamžité dispozici jsou referenční a koncepční platformy digitální domácnosti a deset efektivních nástrojů UPnP*, které jsou dokladem, jakou důležitost společnost Intel vizi digitální domácnosti přikládá.

 

„Víme, že se zákazníci nedočkavě připravují na den, kdy osobní počítače a spotřební elektronika budou schopné snadno a spolehlivě spolupracovat,” prohlašuje Louis Burns, vicepresident a jeden z generálních ředitelů divize Intel Desktop Platforms Group. „Uživatelé chtějí mít možnost přemisťovat obsah svých digitálních médií mezi osobními počítači a zařízeními spotřební elektroniky co nejsnadněji, s maximální flexibilitou a pohodlím. A od společnosti Intel očekávají, že jim to umožní. A budou-li mít vývojáři k dispozici takovéto nástroje, umožní jim to navrhovat a stavět počítače, které budou snadno a snadno distribuovat digitální média po celé domácnosti.”

 

Referenční platforma „Statesboro“ pomůže výrobcům základních desek a OEM výrobcům již v letošním roce vyvinout nové systémy kategorie PC vybavené funkcemi pro distribuci digitálních fotografií a hudby na televizní přijímače a stereo přehrávače po celé domácnosti uživatele. Statesboro je implementační nástroj navržený pro vývojáře, který představuje vizi Digitální domácnosti 2003 (2003 Digital Home). Tato referenční platforma je komplexním, ověřeným systémovým řešením, které využívá hlavních technologií s podporou uživatelských modelů projektu Digitální domácnosti tak, jak byly popsány v Průvodci vizí stolní platformy pro rok 2003 (Desktop Platform Vision Guide for 2003). Mezi tyto technologie patří: Procesor Intel® Pentium® 4 3,06 GHz s technologií Hyper-Threading1, čipset „Springdale”, bezdrátová konektivita Dualband 802.11 Wireless NIC, pevný disk s rozhraním Serial ATA, dvoukanálová paměť Dual Channel DDR a optická mechanika DVD/CD-RW.

Tato nová koncepční platforma s kódovým jménem „Powersville” ukazuje další úrovně nové uživatelské zkušenosti, které digitální domácnost přináší, jako jsou bezdrátové přenosy, video a osobní nahrávání videa. Zákazníci mohou očekávat jejich začlenění do osobních počítačů asi již v průběhu roku 2004. Platforma Powersville je koncipována tak, aby již v blízké době umožňovala ukázky nových zážitků a technologií s cílem zvýraznit příležitosti inovací pro obor osobních počítačů.

Na podzimní konferenci IDF 2002 společnost Intel předváděla novou počítačovou periferii nazývanou „adaptér digitálních médií“ („digital media adapter“), který propojuje počítač a zařízení spotřební elektroniky. Adaptér je schopen přijímat digitální média z počítače prostřednictvím technologií bezdrátových sítí a UPnP a propojovat televizní přijímače a přehrávače s použitím standardních A/V kabelů obdobných těm, které se používají k připojení přehrávačů DVD.

Se záměrem dalšího urychlení vývoje adaptérů digitálních médií a platforem osobních počítačů připravených pro digitální domácnost společnost Intel oznamuje okamžitou dostupnost různých technologických nástrojů UPnP.

Mezi tyto nástroje UPnP, které výrobcům zařízení a aplikací pomáhají podstatně zkrátit dobu vývoje, patří podpora více operačních systémů a prostředí, ve kterém je obsah vytvářen: Device Spy, Device Sniffer, Service Author, Device Validator, Device Relay, Network Light, AV Media Controller, AV Wizard, AV Media Server a AV Renderer. Jsou k dispozici na adrese http://www.intel.com/labs/connectivity/upnp. 

Další podrobnosti o těchto stavebních prvcích a sadách nástrojů najdete na webových stránkách společnosti Intel pro vývojáře na adrese http://developer.intel.com/technology/digitalhome. Intel a další přední firmy v oboru představují referenční návrhy, softwarové nástroje a koncepční produkty na akcích Technology Showcase konaných v rámci konference jarní konference Intel Developer Forum, Spring 2003.

 

O IDF

Intel Developer Forum (IDF) je jednou z nejvýznamnějších událostí v oboru pro vývojáře hardwaru a softwaru. Fórum IDF, které se v průběhu roku koná po celém světě, přivádí nejvýznačnější hráče oboru, aby se zabývali nejmodernějšími technologiemi a produkty pro osobní počítače, servery, komunikační zařízení a klienty z kategorie kapesních počítačů („handheld client“). Další informace o konferenci IDF a o technologiích Intel najdete na adrese  http://developer.intel.com.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů a je také
p
ředním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů
. Další
informace o spole
čnosti Intel jsou k dispozici na adresách www.intel.com/pressroom
nebo
www.intel.com/cz/pressroom.

 

-- 30 --

 

1 Technologie Hyper-Threading vyžaduje počítačový systém s procesorem Intel® Pentium® o pracovní frekvenci 3,06 GHz nebo vyšší, čipset a BIOS, které tuto technologii využívají, a operační systém vybavený optimalizací pro tuto technologii.  Skutečný výkon se bude lišit podle konkrétně použitého hardwaru a softwaru.  Další informace najdete na adrese www.intel.com/info/hyperthreading.

 

Intel a Pentium jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a v dalších zemích.

 

  • Na ostatní názvy a značky si mohou činit nárok další majitelé.

 

 

 

Kontakt:                     

Intel Czech                                                       Mmd                                       

Pavel Svoboda                                                            Hana Kučerová

PR Specialist, CSEE                                       Tel.: +42 224 25 15 55

Tel: +42 222 090 304                                                Fax: +42 224 25 43 64

       +42 222 090 301                                                Email: kucerova@mmd.cz

pavelx.svoboda@intel.com

           

 

Váš názor Další článek: Microsoft stáhnul druhou betu Office 11

Témata článku: Opera, Podzimní konference, Spring, Roman, Blízká podrobnost, Black, Media desktop, Pou, Device, CS, Modem, R.E.M., Digitální platforma, Font


Určitě si přečtěte

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 14

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 54

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

** Edsger Dijkstra je osobností historie programování ** Vynalezl algoritmus pro nalezení nejkratší cesty v grafu a dostal Turingovu cenu ** Zasloužil se o blízké propojení programování a matematiky

Jiří Nahodil | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X