Nové produkty HP urychlují transformaci datových center

Nové produkty HP urychlují transformaci datových center

Společnost HP na své každoroční konferenci Technology@Work 2008 v Barceloně oznámila sadu produktů a služeb, které pomohou zákazníkům transformovat jejich datová centra ze souboru fyzických zařízení na virtuální a adaptivní infrastrukturu, která se dokáže rychle přizpůsobovat změnám požadavků a potřeb.

Podle nejnovějšího průzkumu, provedeného dle zadání společnosti HP, se více než třetina IT ředitelů domnívá, že během dvou až pěti let nebudou jejich datová centra schopna pokrývat rychle rostoucí nároky na podnikové služby a aplikace.(1) HP proto nabízí podnikům technologické nástroje a strategie pro řešení nejdůležitějších iniciativ v datových centrech: energetické účinnosti, automatizace, virtualizace, konsolidace a kontinuity provozu.

HP Data Center Transformation, které pomůže podnikům spravovat a transformovat jejich datová centra, obsahuje stávající systémy, úložné zařízení, software a služby HP.

„V současné době čelí zákazníci nejrůznějším výzvám – od požadavků na obrovský datový prostor přes růst mobilních kanceláří po nutnost přistupovat k informacím v reálném čase,“ řekla Ann Livermore, výkonná viceprezidentka Technology Solutions Group společnosti HP (HP TSG). „HP má naprosto ojedinělou kvalifikaci, aby pomohla CIO změnit to, jak budují, spravují a provozují datová centra.“

Mezi novinky v oblasti infrastrukturních řešení HP patří nové služby a výkonný server
HP ProLiant:

  • Služby HP Critical Facilities– V návaznosti na únorovou akvizici společnostiEYP Mission Critical Facilities rozšiřuje HP svou nabídku Data Center Services o tři nové služby – poradenství, návrh a technologické zajištění kritických datových center. Tyto služby pomohou zákazníkům vytvářet škálovatelnou vybavenost datových center, jež sníží náklady na jejich provoz minimalizací nároků na napájení a zvýšením efektivity chlazení jeho prostorovou optimalizací.(2)
  • Služby HP Data Center Consolidation– Služby návrhu, přechodu a podpory, které pomohou zákazníkům snížit množství datových center. Ušetří tak výdaje za energii a provoz, zachovají si však schopnost podpořit růst podniku robustní a flexibilní infrastrukturou.
  • Služby HP Data Center Virtualization – Portfolio virtualizačních řešení HP rozšířily nové služby návrhu, podpory a školení, které pomohou vytvořit z fyzických technologických zařízení virtuální infrastrukturu. Zahrnuje virtualizaci serverů, datových úložišť, sítí a aplikací.
  • Server HP ProLiant DL785 G5– HP ProLiant DL785 G5 je výkonný a škálovatelný x86 server s osmi sockety pro čtyřjádrové procesory AMD® Opteron™. Vzhledem ke svému výpočetnímu výkonu, obrovské paměti, úložné kapacitě a rozšiřitelným vstupům a výstupům představuje ideální platformu pro virtualizaci. DL785 umožňuje zvýšit úroveň využití serverů jejich konsolidací s následnou úsporou nákladů na správu, energii a místo.

Nový software poskytuje jednotný pohled na fyzický i virtuální svět s vyšší úrovní automatizace:

  • HP Insight Dynamics - VSE– První software na trhu, který stejným způsobem analyzuje a optimalizuje fyzické i virtuální prostředky. Tento software pomáhá zákazníkům prodloužit životnost jejich datových center vyspělým plánováním kapacity s ohledem na energetickou náročnost. HP Insight Dynamics - VSE bude podporovat technologie virtualizačních hypervisorů od různých dodavatelů a pomůže snížit náklady na běžné úkoly v datovém centru až o 40 %. Nově představený nástroj HP Insight Dynamics - VSE se dokonale začlení do světově nejoblíbenějšího nástroje pro správu platforem HP Systems Insight Manager a měl by být k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2008.
  • Vylepšení produktů HP Operations Orchestration– Integrace rozšiřující komplexní možnosti automatizace napříč všemi fyzickými a virtuálními infrastrukturami. Tato integrace umožní automatizací ručních procesů (s velkým rizikem chyb) napříč klientskými počítači, aplikacemi, servery, sítěmi a datovými úložišti lépe spravovat a automatizovat podnikové služby. Navíc ušetří výdaje za práci, zvýší dostupnost služeb a splní požadavky na shodu zajištěním auditovatelných a standardizovaných procesů.

Nové pojetí urychluje přístup k výhodám infrastruktury další generace:

  • HP Adaptivní infrastruktura jako služba– HP AIaaS (Adaptive Infrastructure as a Service) nabízí zákazníkům přístup k datovým centrům provozovaným společností HP, jež poskytují optimalizovanou platformu pro Microsoft® Exchange, aplikace SAP® a další stěžejní podnikové aplikace. V řádu hodin mohou zákazníci rychle získat další výpočetní výkon pro pokrytí výkyvů poptávky. Se službou HP AIaaS mohou zákazníci realizovat vyšší úroveň služeb a převést tradiční kapitálové investice na průběžné provozní výdaje, protože veškerý majetek je vlastněn a spravován společností HP.

Další informace jsou k dispozici v online press kitu na webu www.hp.com/go/dctpresskit.

Témata článku: Software, Anna, Anno, Energetický náklad, Nové úložiště, Obrovská poptávka, Komplexní vybavenost

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí