Nové produkční skenery Canon zvyšují efektivitu v podnikání

Nové produkční skenery Canon zvyšují efektivitu v podnikání
  • Canon uvedl na český trh novou řadu produkčních scannerů – Canon imageFORMULA DR-6050C, DR-7550C a DR-9050
  • Skenery byly vyvinuty na základě zpětné vazby od zákazníků
  • Hlavními vlastnostmi jsou vyšší rychlost, vylepšený ergonomický design a úspora energie
  • Canon posiluje svoji vedoucí pozici v Evropě v segmentu nízkoobjemových produkčních skenerů

Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes uvedl na český trh svoji novou řadu produkčních skenerů – Canon imageFORMULA DR-6050C, Canon imageFORMULA DR-7550C a Canon imageFORMULA DR-9050C. Nová série A3 produkčních skenerů kombinuje vyšší rychlost skenování s vylepšeným ergonomickým designem a efektivnější spotřebou energie. Canon tak podporuje produktivitu na pracovištích a upevňuje svoji pozici jedničky na trhu s nízkoobjemovými produkčními skenery.

Canon imageFORMULA DR-9050C a Canon imageFORMULA DR-7550C jsou nástupci populárních skenerů DR-9080C a DR-7580. Tyto dva nové modely spolu s Canon imageFORMULA DR-6050C představují průlom v segmentu nízkoobjemových skenerů. Nové, uživatelsky přívětivé produkční skenery nabízejí několik klíčových technických vylepšení založených na zkušenostech zákazníků při práci s předcházejícími modely.

Nejnovější řada skenerů Canon přebírá operativní praktický design a přináší jedinečný systém vstupu dokumentů – jak zepředu, tak zezadu. Nové modely dále rozvíjejí i výkonné funkce skenování, které zákazníci pozitivně hodnotili u předešlých modelů. Níže položený operační panel v kombinaci s ergonomickým designem dovoluje uživateli komfortní vstup, zpracování a zpětné odejmutí dokumentů z jedné jediné pozice – tím maximalizuje produktivitu práce a fyzicky nevyčerpává zaměstnance.

Nové skenery využívají o 20 % méně energie ve srovnání s předešlými modely a o 60 % méně energie než konkurenční zařízení. Tím vyhovují novým standardům Energy Star, které budou představeny v červnu 2009.

Jaroslav Volf, produktový manažer společnosti Canon CZ., k novým modelům říká: „Organizace potřebují nalézt způsoby, jak minimalizovat svoje náklady. Zdokonalením systému řízení dokumentů a obchodních procesů mohou profitovat díky zvyšování produktivity práce svých zaměstnanců a zároveň šetřit na nákladech spojených s provozní režií.“

Všechny skenery nabízejí vysokou rychlost skenování dosahující až 112[1] stránek za minutu při rozlišení 300 dpi. To je řadí mezi jedny z nejproduktivnějších nízkoobjemových skenerů. Procesor skeneru byl navržen s cílem zajistit vysoké skenovací výkony za pomoci funkcionalit, jako například „Automatická detekce velikosti skenovaného dokumentu“ nebo „Odstranění zkosení“, které spoří čas a zajišťují kvalitu zobrazení v každé situaci.

Všechny nové produkční skenery Canon mají vysokou kapacitu oboustranného vstupu[2] dokumentů. Mohou tak zpracovávat rozsáhlé množství dokumentů a automaticky oddělovat šíři nejrůznějších vrstev a velikostí. Zařízení jsou ideální pro prostředí, kde se pracuje s množstvím papírových dokumentů, takže jsou často vyhledávané ve finančnictví, zdravotnictví, státní správě, logistice a v oblasti služeb. Záběr skenerů je tak široký, že dokáží zpracovat materiály o délce až tři metry (např. elektrokardiogramy ve zdravotnictví). Nastavení Folio Mode pak dovoluje skenovat dokumenty až do formátu A1 a vzhledem k šíři typů skenovaných dokumentů získávají tyto skenery unikátní pozici na trhu.

„Canon je díky čtyřiceti procentnímu podílu na trhu vedoucím producentem nízkoobjemových skenerů[3]“ pokračuje Jaroslav Volf. „Neustále se snažíme v tomto segmentu rozšiřovat a zdokonalovat naše portfolio. S nástupem této nové řady vysoce všestranných Canon imageFORMULA skenerů očekáváme další růst v klíčových oblastech, které potřebují velmi rychlé a energeticky úsporné skenování.“

Canon imageFORMULA DR-6050C, Canon imageFORMULA DR-7550C a Canon imageFORMULA DR-9050C budou v České republice k dostání od 1. května 2009.[1]Rychlost skenování je 112 szm (stránek za minutu) u imageFORMULA DR-9050C, 90szm u DR-7550C a 65 szm u DR-6050C při skenování dokumentů ve formátu A4 a standardním rozlišení 200/300 dpi.

[2]Automatická kapacita zásobníku je 500 listu u modelů Canon imageFORMULA DR-7550C a DR-9050C a 300 listů u modelu DR-6050C.

[3]Data pocházejí z výzkumu trhu vysokorychlostních skenerů od InfoSource.

Vyzkoušejte novou verzi kancelářského balíku OpenOffice.org 3.1 RC2

Témata článku: Vysoké množství, Nový design, Skenery, Vysoká rychlost, Nový model, Skener, Canon

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší