Nové počítače Lenovo se zajímavým designem a špičkovými technologiemi

Společnost Lenovo představila na letošním veletrhu CES nové přírůstky do své spotřebitelské řady notebooků a stolních počítačů, které posouvají práci s počítačem na vyšší úroveň. Nové notebooky Y40, Y50, Z40 a Z50 a All-in-One (AIO) desktop C560 poskytují pokročilý výkon a funkce pro zábavu v přenosném a prostorově úsporném provedení. Notebooky řady Y přinášejí uživatelům nejnovější technologie potřebné pro plnohodnotný multimediální zážitek, zatímco řada Z nabízí výběr různých barev, funkci VeriFace pro rozpoznání obličeje a možnost ovládání pohybem či hlasem. AIO C560 poskytuje rodinám domácí počítač s velkou dotykovou obrazovkou, který se hodí pro práci i hry.

Výkonná řada Y a multimediální řada Z

Nové modely 14palcový Y40 a 15palcový Y50 nabízí řadu technologií včetně volitelně podsvícené klávesnice u Y50. Y50 je také vybaven Ultra HD 3840x2160 nebo Full HD 1920x1080 displejem s možností dotykového ovládání, přičemž Y40 se pyšní Full HD displejem. Notebooky jsou poháněné až 4. generací procesorů Intel Core i7, a s Windows 8.1 a HDD nebo SSD diskem uživatelé snadno zvládnou několik činností najednou, jako je sledování videa, otevírání aplikací, postování na sociálních sítích či prohlížení fotografií. JLB reproduktory a Dolby Home Theatre v4 zajišťují u Y40 a Y50 bohatý zvuk. Pro hráče jsou připraveny výkonné grafické karty řady NVIDIA GTX.

Y50.jpg

Svým provedením zvyšují 14palcový Z40 a 15,6palcový Z50 laťku pro mobilní produktivitu. Uživatelé si s těmito notebooky mohou vychutnat i nejnovější filmové trháky díky volitelné Full HD 1920x1080 obrazovce nebo volitelné NVIDIA GeForce grafice a Dolby Home Theatre v4. Přicházejí také s velkým úložným prostorem až 1 TB HDD nebo hybridní SSHD. Notebooky Z40 a Z50 jsou dostupné v černé, stříbrné nebo bílé barvě.

Uživatelé mohou z notebooku přehrávat bezdrátově filmy na svém televizoru pomocí technologie WiDi1 nebo s využitím kabelu za pomoci HDMI výstupu pro přenos obsahu s vysokým rozlišením. Nabízí i nejnovější a nejrychlejší Wi-Fi standardy, 802.11ac a webkamery s vysokým rozlišením. Novinky jsou navíc vybaveny funkcemi, které činí práci s počítačem snadnou a zábavnou. VeriFace pro rozpoznávání obličeje umožňuje uživatelům rychlé přihlášení. Díky ovládání pohybem lze procházet fotografie a videa pouhým mávnutím ruky, a hlasové ovládání umožňuje procházet multimediální soubory využitím několika jednoduchých hlasových příkazů.

AIO Lenovo C560 pro celou rodinu

Cenově dostupný C560, který je k dispozici v bílé nebo uhlově černé barvě, představuje ideální všestranný AIO s Windows 8.1. Díky jeho 23palcovému full HD 1920x1080 displeji volitelně s dotykovým ovládáním obraz doslova ožívá. Tento AIO poskytuje uživatelům nekompromisní výkon. Až 4. generace procesorů Intel Core i7 a grafika NVIDIA GeForce se starají o svižný a pohotový chod počítače. Hudební a filmové nadšence určitě potěší jeho Dolby Advanced Audio, DVD vypalovačka a až 2 TB HDD, tedy dostatek prostoru pro ukládání multimediálních souborů. AIO C560 nabízí Wi-Fi a volitelně televizní tuner pro použití jako tablet s velkou obrazovkou nebo jako televize. Volitelně je vybaven podporou HDMI výstupu pro připojení přes kabel a streamování digitálního obsahu ve vysokém rozlišení na televizi nebo větší obrazovce. Pro upgrade paměti nebo pevného disku nejsou u AIO C560 potřeba žádné nástroje, což uživatelům usnadňuje jeho používání.

Ceny a dostupnost

Lenovo Z50 bude v ČR dostupný od dubna a Lenovo Y50 od června 2014. Ceny zatím nebyly stanoveny. AIO C560 bude u nás k dispozici od února za cenu od 16 000 Kč s DPH. Notebooky Y40 a Z40 se do ČR nebudou dovážet.
 

Další článek: Wemo od Belkinu ovládne přes internet kávovar nebo hrnec [CES]

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,