Nové PDA od Dellu s bezdrátovým připojením

26. listopadu 2003
ADSL bude od ledna za nižší cenu
Axim X3 je lehčí a menší než předchozí modely
Nové PDA od Dellu s bezdrátovým připojením

Praha, 24. listopadu 2003 – Společnost Dell rozšířila své portfolio kapesních počítačů o nový přírůstek Axim™ X3. Jedná se o tenké a kompaktní PDA s integrovaným bezdrátovým připojením za cenu 11 980 Kč bez DPH[i].

S hmotností 142 gramů je o 28 % lehčí než jeho předchůdce a díky tloušťce necelých 15 mm i o 17  %  tenčí. Axim X3 má jasný barevný displej, vyměnitelnou baterii, SD slot, infračervený port (i pro ovládání domácích spotřebičů) a volitelně i bezdrátové připojení do sítě. Nový kapesní počítač se bude nabízet ve třech variantách: jeden model s integrovaným bezdrátovým připojením standardu 802.11b za 11 980 Kč a dva další modely v cenách           7 980 a 9 980 Kč bez bezdrátového připojení. Ceny obsahují dvouletou záruku a jsou uvedeny bez DPH.

            Nadále bude v nabídce i často oceňovaný kapesní počítač Axim X5, který ze společnosti Dell za necelý rok udělal  jednoho z největších dodavatelů kapesních počítačů  na světě[ii].

„Dell již během uplynulého roku nastavil standard v oblasti kapesních počítačů v poměru cena / výkon / hodnota pro zákazníka. DELL je s představovaným modelem      Axim X3, vybaveným interní bezdrátovou síťovou kartou (Wi-Fi) za bezkonkurenční cenu,  opět průkopníkem na trhu s kapesními počítači na platformě Pocket PC,“ uvedl John Medica, senior viceprezident a generální ředitel produktové skupiny společnosti Dell.

            Kapesní počítač Axim X3 je vybaven operačním systémem Microsoft Windows Mobile 2003, kapesními verzemi programů jako jsou Microsoft Outlook, Word, Excel, Internet Explorer, MSN Messenger a Windows Media Player.

            Oba výkonnější  kapesní počítače, vybavené procesorem Intel® Xscale™ s taktovací frekvencí 400 MHz, mají 64 MB SDRAM a 64 MB ROM (Intel® StrataFlash™) paměti. Slot SDIO může být použit pro rozšíření funkčnosti kapesního počítače v mnoha oblastech. Všechny modely Axim X3 používají transreflektivní TFT displej s rozlišením      240 x 320 pixelů (QVGA). Synchronizační kolébka s napájením, která je součástí dodávky obou výkonnějších  modelů, umožňuje současné dobíjení jedné rezervní standardní baterie o kapacitě 950 mAh nebo dostupné vysokokapacitní baterie o kapacitě 1800 mAh.

            Nejlevnější model Axim X3 používá procesor Intel® Xscale™ taktovaný na 300 MHz, 32 MB SDRAM a 32 MB ROM paměti. Ostatní vlastnosti jsou shodné s výkonnějším  modelem. Na rozdíl od něj  však tato varianta neobsahuje synchronizační kolébku, ale pouze synchronizační kabel. Všechny kapesní počítače jsou nabízeny s velkým výběrem příslušenství, jako jsou skládací klávesnice nebo kožená pouzdra.

 

Technická specifikace Axim X3

 

 • Operační systém Microsoft Pocket PC 2003, doplněný o kapesní verze programů jako jsou Microsoft Outlook, Word, Excel, Internet Explorer, MSN Messenger, Windows Media Player a další
 • Procesor Intel® Xscale™ taktovaný na 400 MHz nebo 300 MHz
 • Jasný 3,5 palcový transreflektivní TFT displej s rozlišením 240 x 320 pixelů                a s 65 tisíci barvami
 • Paměť 64 MB SDRAM nebo 32 MB SDRAM
 • Paměť 64 MB nebo 32 MB ROM Intel® StrataFlash™
 • 1 slot SDIO
 • Infračervený port (consumer infrared)
 • Vyměnitelná Li-Ion baterie s vestavěnou záložní baterií o celkové kapacitě 950 mAh
 • Volitelně vysokokapacitní Li-Ion baterie o kapacitě 1800 mAh
 • Vestavěný mikrofon a reproduktor
 • Podsvětlené tlačítko vypínání / kontrolka
 • Volitelně vestavěná podpora pro bezdrátové sítě WiFi 802.11b
 • Hmotnost 142 gramů
 • Velikost 117 x 14,9 x 77,2 mm
 • Tlačítko vypínání, 4 aplikační tlačítka, pětisměrné navigační tlačítko, otočný ovladač, tlačítko na zapnutí a vypnutí bezdrátového připojení, tlačítko pro ovládání mikrofonu a konektor na sluchátka
 • USB kolébka s prostorem na nabíjení druhé baterie
 • Standardní součástí balení je kolébka nebo synchronizační kabel, nabíječka, ochranné pouzdro, dokumentace a CD s doplňky.

 

 

O společnosti Dell

Dell Computer Corporation (Nasdaq: DELL) patří mezi nejvýznamnější dodavatele produktů
a služeb, které zákazníci po celém světě potřebují pro budování infrastruktur informačních technologií a internetu. Celkové výnosy společnosti za loňský rok činily 35,4 miliardy US$. Společnost Dell, prostřednictvím svého modelu přímého obchodování navrhuje, vyrábí
a upravuje produkty a služby podle požadavků zákazníků a nabízí široký výběr softwaru
a periferií. Informace o společnosti Dell a jejích produktech lze získat na adrese www.dell.com

 [i] Ceny, specifikace a dostupnost se může bez upozornění změnit. Daně a poplatky za dopravu nejsou zahrnuty v ceně. Ceny jsou uvedeny bez DPH a obsahují dvouletou záruku.

[ii] Zdroj: IDC WW Smart Handheld Device Quarterly Market Share(Q2 2003)

Váš názor Další článek: ADSL bude od ledna za nižší cenu

Témata článku: Microsoft, Internet Explorer, Bezdrátová nabíječka, Ochranná sluchátka, Vyměnitelná baterie, Skládací sluchátka, Vestavěný mikrofon, Palcový displej


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 35

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 245


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu