Nové patenty upevňují vedoucí postavení Xeroxu na poli inovací

Líheň inovací: Nové patenty upevňují vedoucí postavení Xeroxu na poli inovací; dva vědci ze Xeroxu podali svůj stý patent
Nové patenty upevňují vedoucí postavení Xeroxu na poli inovací

Praha, 26. ledna 2004 - Dva vědci společnosti Xerox Corporation, Raj Patel a Robert Yu, podali minulý měsíc svůj stý americký patent. Tento unikátní výkon uzavřel rok, ve kterém Xerox a jeho dceřinné společnosti vytvořily 628 patentů na nové materály, technologie a nové způsoby zpracování dokumentů. Celkový počet amerických patentů Xeroxu je 16 000 – tento počet řadí na přední místa v žebříčku nejvíce kreativních společností. 

 

V celé 98 leté historii Xeroxu zaznamenalo podání stého patentu pouze devět vědců. 

 

Robert Yu se zabývá chemií plastických polymerů v Supplies Delivery Unit. Pro Xerox pracuje 22 let. Specializuje se na zdokonalení kritické části tiskáren, takzvaný fotoreceptor. Jeho práce se stala součástí více než 50 rozličných modelů černobílých a barevných kopírek, tiskáren a produkčních systémů.

 

Stý patent Roberta Yu číslo 6,660,441, byl podán v polovině prosince a popisuje metodu eliminace pruhů na flexibilních fotoreceptorových pásech. Tato metoda přináší vyšší produktivitu, zvyšuje životnost pásu a zlepšuje kvalitu obrazu. 

 

Minulý týden chemik společnosti Xerox Raj Patel získal svůj stý patent číslo 6,664,017. Raj Patel, který pracuje ve vývojovém centru Xeroxu v Kanadě, je jeden z nejvýznamnějších odborníků na tonerové technologie. 

 

Jeho současný patent rozšířil know-how Xeroxu na poli ochrany dokumentu. Tento vynález odkrývá dva způsoby, jakými aplikovat lesklé bílé tonerové značky – viditelné pro lidské oko pouze pod ultrafialovým světlem – tato technika umožní lepší ochranu či autentizaci dokumentů, jako jsou vstupenky, výrobní kupóny a bankovky.

 

 

 

Oba patenty patří mezi 628 patentů, které byly letos uznány Americkou kanceláří pro patenty a ochranné známky Xeroxu – včetně dceřiné společnosti PARC*. Navíc ve spolupráci s japonským partnerem Fuji zaznamenal Xerox ještě dalších 170 patentů. Celkem tedy Xerox Group zaznamenala v roce 2003 téměř 800 patentů.

 

„Inovace byla vždy jádrem síly Xeroxu. Naše úspěchy jen dokazují, jak lidé v Xeroxu posouvají hranice vědy, strojírenství a technologie,” uvedl Hervé Gallaire, chief technology officer a president, Xerox Innovation Group. „Naši vědci vytvořili líheň inovací, která podporuje naše vedoucí postavení na technologickém trhu a pohání růst Xeroxu a jeho zákazníků.”

 

Xerox nabízí nesrovnatelnou kvalifikaci v dokumentových systémech, službách a řešeních. Výzkum společnosti Xerox pomáhá zákazníkům zvýšit inteligenci, kvalitu a produktivitu dokumentů a pracovních postupů, v podnicích a komerčních tiskových prostředích dneška i dnů budoucích. 

 

Další nové vynálezy přinášejí softwarovou architekturu na poskytování Internetového dokumentu, plastové materiály, které dokáží vést elektrický náboj, inteligentní systémy, které samy dokáží rozpoznat problém na tiskárnách a kopírkách a následně ho ostranit, a v neposlední řadě nové techniky, které zdokonalují kvalitu obrazu.

·         Číslo patentu 6,573,910 popisuje systém, který poskytuje tiskové služby na požádání přes Internet. Oblast digitálního tisku – pro Xerox rozhodující – se stále více řídí prostřednictvím sítě, tento patentovaný systém zákazníkům tiskových center přinese řadu výhodných metod příkazové a řídící práce.

·         Číslo 6,621,099 zahrnuje novou třídu plastických materiálů s elektrickými vlastnostmi, které mohou být použity jako vodivý inkoust pro tiskové elektrické obvody na velmi flexibilní povrchy. V budoucnu mohou být tyto materiály použity jako levná, flexibilní elektronická zařízení do plochých displejů, jako jsou televize, monitory a elektronický papír.

·         Číslo 6,519,552 patří do skupiny patentů, které umožní strojům nové generace rozpoznat problém a sám ho opravit. Odkrývá inteligentní samorozpoznávací schopnost, která umožní strojům upozornit lidi dříve než selžou a dokonce se samy opraví.

·         Číslo 6,525,751 se dotýká propracované metody kontroly pohybu, která umožňuje laserovým paprskům synchronně zapisovat data na pás mnohem rychleji. To umožňuje extrémní prostorovou preciznost, potřebnou pro tisk barevných obrazů nejvyšší kvality na tiskárnách Xerox.

·         Číslo 6,646,762 popisuje pokrok v procesu barevného tisku. Ten je přizpůsoben tak, aby odpovídal možnostem výstupního zařízení. Tato technologie odpovídá za finální barevné provedení a poskytuje větší propracování detailu, ostrosti a barevné věrnosti než předchozí technologie.

 

 

 

Od založení společnosti, podal Xerox téměž 16 000 amerických patentů, což ho řadí mezi elitní společnosti na poli výzkumu jako jsou IBM, General Electric a ATT/Lucent. 

 

Dalšími milníky v oblasti duševního vlastnictví společnosti Xerox v roce 2003 patří:

·         Xerox obdržel cenu Corporate Innovation Recognition 2003 udělovanou společností IEEE za průkopnickou činnost, která vedla k vytvoření produkční produktové řady DocuTech a jejímž výsledkem je současný 30 miliardový trh tisku na požádání. Společnost IEEE, celosvětově největší technologická profesionální organizace, uznala DocuTech jako přelomovou technologii, jejíž základ tvoří překvapující řada vynálezů – odkazů, na kterých může dnešní Xerox stavět.

·         Produkční tiskárna DocuColor 3535 byla zařazena mezi 12 produktů z oblasti tisku a grafiky, které se odlišují svou jedinečností, kvalitou a inovací. Tento žebříček každým rokem vyhodnocuje americký časopis Electronic Publishing.

·         Xerox jmenoval IPVALUE Management, který bude celosvětově využívat inovací Xeroxu a zajišťovat komercionalizaci duševního vlastnictví, patentových licencí, technologických licencí či postoupení technologií dalším společnostem.

 

Operační vývojová a technologická střediska Xerox Corporation ve Spojených Státech, v Kanadě a Evropě řídí výzkum na poli barevné vědy, computingu, digitálního zobrazování, pracovních postupů, elektromechanických systémů, nových materiálů a dalších odvětví spojených s tiskem a správou dokumentů. Společnost zárověň přetváří své vynálezy na obchod tím, že je vkládá do svých produktů a řešení a používá je pro rozvoj nových obchodů či licencí a prodejem jiným entitám. Výzkum Xeroxu je strategicky koordinován společně s partnerem, Fuji Xerox Co. Ltd. of Japan.

 

-XXX-

 

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XBS (Xerox Business Services).

 

Xerox Europe, která je evropským zastoupením 6. největší světové společnosti zabývající se informačními technologiemi Xerox Corporation nabízí na celém území Evropy výrobky, řešení a služby značky Xerox. Posláním společnosti Xerox je nabízet zákazníkům uživatelsky jednoduchá řešení která spojují svět papírových a digitálních dokumentů a prostřednictvím sdílení poznatků zvyšují produktivitu podnikání.

Více informací o firmě Xerox naleznete na adrese www.xerox.cz.

 

Váš názor Další článek: Microsoft podpoří vzdělávání v ČR

Témata článku: Vynález, Miliardový byznys, Největší vynález, Nová metoda, Xerox, Fuji, Japonský vědec, Polymer, Patent


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky