Nové notebooky ThinkPad Edge: výkon ve stylovém provedení

Nové notebooky ThinkPad Edge: výkon ve stylovém provedení

Společnost Lenovo oznámila nové portfolio notebooků pro malé a střední firmy (SMB) vybavených business technologiemi i nástroji pro domácí použití. Portfolio zahrnuje prémiovou řadu ThinkPad Edge S, tradiční řadu ThinkPad Edge E a notebooky základní řady Lenovo B. Elegantní notebook ThinkPad Edge S430 kombinuje styl s výkonnými technologiemi a inovacemi, jako jsou nejnovější procesory Intel Core a technologie Thunderbolt. 11, 13, 14 a 15palcové notebooky ThinkPad Edge nabízí nové užitečné technologie, jako je Lenovo Solution Center, které pomůže nejen při řešení běžných IT úloh, ale postará se i o kvalitnější obraz a zvuk ve chvílích odpočinku.

„Malé firmy a živnostníci požadují přenosný počítač, který umí všechno – chtějí vysoký výkon pro své pracovní úkoly, a zároveň chtějí počítač, který jim bude i společníkem ve volném čase,“ řekl Jaroslav Rakušan, Think 4P/Distribution Manager ze společnosti Lenovo. „Nové notebooky ThinkPad Edge k těmto vlastnostem přidávají i nový progresivní design, rychlé spuštění systému a snadnou správu.“

Klepněte pro větší obrázek
Lenovo Edge E530

Styl a technologie pro úspěch – ThinkPad Edge S430

Profesionálové kladoucí důraz na image ocení určitě model ThinkPad Edge S430. Tento notebook v kávově černé barvě má tloušťku menší než 2,5 cm, kovové prvky a na dotek měkký povrch v elegantním tenkém a lehkém provedení.

14palcový notebook je vybaven funkcemi, které malé a střední firmy potřebují pro své podnikání. Od výběru nejnovějších procesorů Intel Core, DVD mechaniky nebo druhého pevného disku s až 1 TB úložného prostoru, až po výběr z integrované grafiky Intel nebo NVIDIA Optimus, Dolby Home Theatre v4, portů USB 3.0 a technologie Intel Thunderbolt™. S technologií Thunderbolt mohou uživatelé přenést celovečerní HD video za méně než 30 sekund a zálohovat rok nepřetržitého přehrávání MP3 za pouhých 10 minut. Notebook také přichází s Lenovo Solution Center poháněným technologií Intel Small Business Advantage, souborem nástrojů umožňujících dálkovou správu pro úsporu energie a nasazení aktualizací.

Navrženy pro výkon – notebooky ThinkPad Edge

Nové 14palcové a 15palcové notebooky ThinkPad Edge E430 a E530 poskytují malým a středním firmám svobodu při výběru vlastní konfigurace, neboť budou dostupné s nejnovějšími procesory Intel Core nebo AMD Fusion APU (v případě modelů E435 a E535) a integrovanými nebo samostatnými grafikami. Notebooky umožní uživatelům rychlé spuštění systému, dále nabízí až 1 TB úložného prostoru, který bude možné kombinovat s rychlým úložištěm SSD, porty USB 3.0 a webovou kamerou s vysokým rozlišením. Modely notebooků s nejnovějšími procesory Intel Core disponují rovněž Lenovo Solution Center. Menší 11,6palcové ThinkPad Edge a 13,3palcové notebooky dávají malým a středním firmám možnost optimalizovat svůj výkon a mobilitu za pomoci nejnovějších procesorů Intel Core v případě notebooků E130 a E330 nebo akcelerovaných procesorů AMD Vision v případě E135 a E335.

Tradiční notebooky ThinkPad Edge se vyznačují atraktivním grafitově šedým vnitřkem s výběrem krytů v barvách půlnoční černá, žhavá červená nebo kobaltově modrá, a představují stejně progresivní design notebooků, jako je ThinkPad Edge S430.

Základní práce na počítači – Lenovo řady B

Notebooky Lenovo řady B poskytují nenáročným uživatelům za přijatelnou cenu základní technologie, které potřebují pro zvýšení produktivity. Tyto notebooky budou vybavené výběrem procesorů Intel Core (v případě modelů B480 a B580) nebo AMD Fusion APU (u modelů B485 a B585) spolu s integrovanou nebo samostatnou grafickou kartou, uživatelé jistě ocení až 1 TB úložného prostoru, porty USB 3.0, výstup HDMI a čtečku paměťových karet 4v1. Stejně jako ostatní notebooky s nejnovějšími procesory Intel Core procesory, i notebooky řady B jsou vybaveny Lenovo Solution Center poháněným technologií Intel Small Business Advantage.

Dostupnost

ThinkPad Edge E130/135, E330/335 a Lenovo B480/485, B580/585 budou dostupné jen na vybraných trzích, ThinkPad Edge E430/435, E530/535 budou celosvětově dostupné v dubnu. ThinkPad S430 bude dostupný na vybraných trzích v červnu.

Další článek: Nový šéf Applu má od firmy 378milionkrát vyšší odměnu než Steve Jobs

Témata článku: Notebooky, Thinkpad, Nejnovější technologie, Notebooky malé, Malé úložiště, Nejnovější model, Nenáročný uživatel, Notebook, Černá barva, Tradiční nástroj, Fusion, Lenovo Thinkpad, Rychlý port, Integrovaná technologie, Základní nástroj, Advantage, Solution, Elegantní počítač, Home Design, Intel Core, Úložný prostor, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu