Nové notebooky Lenovo ThinkPad jsou výkonnější a ekologičtější

Nové notebooky Lenovo ThinkPad jsou výkonnější a ekologičtější

RESEARCH TRIANGLE PARK, USA – 10. července 2007 – Společnost Lenovo představuje svůj nejvýkonnější notebook – novou mobilní pracovní stanici s 15,4palcovým širokoúhlým displejem ThinkPad T61p. Nový notebook potvrzuje vedoucí pozici společnosti Lenovo v oblasti výkonných počítačů pro náročné pracovníky a uživatele 3D grafických aplikací. Tento počítač je zároveň chladnější, tišší a využívá energii efektivněji než předchozí modely. Dále je vybaven systémem Top Cover Roll Cage zajišťujícím extrémní odolnost, několika vrstvami zabezpečení s kódováním celého obsahu pevného disku, má certifikaci pro systém Linux, ultra-širokopásmovou komunikaci a optimální výkon nejnovějších procesorů Intel.

Nový ThinkPad T61p zvyšuje laťku výkonu pomocí bezdrátového systému Lenovo Ultra Connect II rozšiřujícím možnosti WWAN1 a WLAN 8.2011n2, nové grafiky nVidia Quadro FX 57OM s GPU jednotkou certifikovanou pro Open GL, mobilní technologie Intel Centrino Pro a systému Battery Stretch, který umožňuje delší provoz na baterie. Technologie Ultra-Wideband uživatele připravuje na novou generaci bezdrátové komunikace a chrání jejich techniku před zastaráním. Díky novému systému chlazení Lenovo jsou nové notebooky o tři decibely tišší než předchozí modely a i při vysoké zátěži až o 10 procent chladnější. Mezi bezpečnostní prvky patří možnost vypnutí portů, ochrana 32bytovým heslem, integrovaná čtečka otisků prstů a šifrování celého obsahu pevného disku.

Mobilní pracovní stanice je certifikována pro aplikace více než 20 nezávislých výrobců softwaru, pro operační systém SUSE Linux Enterprise Desktop 10, přičemž hardwarové problémy řeší přímo Lenovo Help Center. Notebook má rovněž certifikaci pro operační systémy Red Hat a Turbo Linux.

Společnost Lenovo nabízí kompletní řadu produktů s vysoce efektivním využitím energie, odpovídajícím či překonávajícím nový standard EPA Energy Star 4.0 – notebooky řad ThinkPad T, R a X a Lenovo 3000 N200 a V200. Notebooky ThinkPad jsou vybaveny zdroji s 87procentní účinností (nová norma Energy Star vyžaduje 80 procent) a nová řada přináší ve srovnání se staršími generacemi o 70 procent efektivnější využití energie, což v kombinaci s funkcemi úspory energie uživatelům dovoluje snížit spotřebu až o 47 procent.

Témata článku: Notebooky, Linux, Battery, Cover, Energy, Help, Lenovo Thinkpad, Nvidia Quadro, Star, Thinkpad, WLAN, Nový systém, Triangl, Nová řada, Předchozí model, Extrémní zátěž, Vysoká odolnost, Efektivní využití, Extrémní systém

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?