Nové Norton Utilities 4.0

26. února 1999
CNET kupuje WinFiles
Nové Norton Utilities 4.0 jsou nejefektivnějším současným nástrojem na řešení počítačových problémů.
Nové Norton Utilities 4.0
Nová verze zajišťuje velmi účinná řešení problémů s Windows, s disky a s modemem

Symantec Corpo-ration, světový lídr v oblasti softwarových utilit pro komerční a osobní využití, uvádí Norton Utilities 4.0, neje-fektivnější a inteligentní nástroj na řešení systémových problémů. Balík Norton Utilities 4.0 nabízí zákazníkům sadu špičkových utilit, jež řeší palčivé problémy počítačů a poskytují praktické rady vedoucí k jejich odstraně-ní.

Norton Utilities 4.0 dávají uživatelům v jednom snadno použitelném balíku ochranu před zamrznutím po-čítače, opravu registrů a jejich optimalizaci, provádějí i obnovu počítače po nehodě. Důležité je, že Norton Utili-ties 4.0 problém nejen identifikují, ale nabízejí také jasná doporučení, jak ho odstranit. Jsou tedy neocenitelným nástrojem na udržování počítačových systémů ve špičkovém stavu.

Nové funkce vyhledávají a odstraňují problémy, pomáhají jim předchá-zet
Norton Utilities 4.0 obsahují prvek Norton SystemCheck, díky němuž se s nimi pracuje mnohem snáz než v minulosti, jsou přitom flexibilnější. Na rozdíl od konkurenčních produktů, které nutí uživa-tele spouštět jednotlivé utility samostatně, konsoliduje SystemCheck všechny hlavní součásti Norton Utilit do jedné aplikace. Uživatelé tak mohou rychle a najednou diagnostikovat celý svůj systém. Aby byla údržba počíta-če ještě pohodlnější, může uživatel Norton SystemCheck nastavit tak, aby se spustil ve stanovený čas.

Nové funkce obsažené v Norton Utilities 4.0 zvyšují schopnost softwaru řešit problémy v nových, dosud méně pokry-tých oblastech. Nový Registry Doctor Scan poskytuje zvýšenou ochranu pro Windows a další aplikace tím, že vyhledává a opravuje skryté chyby v registrech operačního systému. Registry Doctor Scan a Norton WinDoctor společně zajišťují ochranu před problémy Windows, vyhledávají a opravují softwarové chyby, v registrech Win-dows hledají problematické a „sirotčí„ položky.

Na řešení problémů modemu je v Norton Utilities 4.0 obsa-žen revoluční nástroj Connection Doctor. Tato utilita se stará o to, aby problémy modemu uživateli nikdy neza-bránily připojit se k internetu. Jelikož je modem počítačovým komponentem, jehož problémy je mimořádně těž-ké a frustrující odstranit, Connection Doctor ho testuje, aby se přesvědčil, že funguje správně a bez hardwaro-vých nebo softwarových konfliktů. Interaktivní průvodce odstraněním problému potom uživatele provází při od-straňování zjištěného problému. Tato funkce je k dispozici jen v Norton Utilities, žádný konkurenční balík utilit na trhu ji nenabízí.

Zvýšená flexibili-ta
Norton Utilities 4.0 jsou mnohem flexibilnější než kdykoli v minulosti. Pokročilá instalace nabízí víc možností výběru, jak chce uživatel Norton Utilities na svém počítači provozovat. Uživatel si taky mů-že zvolit konfiguraci Norton System Doctora, jsou mu nabídnuta implicitní nastavení, jež minimalizují nároky na systémové prostředky a přitom chrání nejkritičtější oblasti systému.

V balíku se na základě poptávky uživa-telů znovu objevuje Norton WipeInfo umožňující permanentně vymazávat soubory nebo celé složky. WipeInfo maže soubory i volné místo po nich, odpovídá vládním specifikacím pro bezpečné vymazávání. Je to jediný způ-sob, jak definitivně odstranit citlivá data z počítače. WipeInfo se integruje s Windows a je přístupný z nabídek Průzkumníka.

Norton Utilities 4.0 umožňují spouštět jednotlivé nástroje na řešení problémů přímo z CD-ROMu – uživatel je nemusí instalovat. Je také možno nastartovat počítač ze záchranného programu Norton Emergency na CD.

Pokročilá ochrana před za-mrznutím systému
Norton Utilities 4.0 dále obsahují CrashGuard 4.0, nejúčinnější software na ochranu před pádem systému. CrashGuard 4.0 nabízí nejvyšší úroveň ochrany před spadnutím systému a obnovy dat. Je nyní ještě úspěšnější při odvracení pádů, které jsou nejčastější – zamrznutí aplikací nebo browseru, modré obrazovky, zamrznutí operačního systému. Přitom chrání uživatele před ztrátou dat a pomáhá jim při obnovování systému po pádu, jemuž se nepodařilo zabránit.

CrashGuard byl vylepšen, takže teď chrání širší spektrum aplikací na všech platformách Windows, a to bez rizika falešného poplachu. Uživatelé můžou v otevřené aplikaci uložit data, nebo aplikaci můžou podle potřeby zavřít. I když uživatel ukončí zamrzlou aplikaci, CrashGuard mu umožní rychle ji spustit znova. Funkce VitalSave umožňuje uložit data ve více než 100 nejpopulárnějších aplika-cí na světě včetně programů Microsoft Office, Corel a Quicken. Software také monitoruje uložené dokumenty a zabraňuje tomu, aby byly nechtěně přepsány souborem, jenž byl při systémovém výpadku poško-zen.

CrashGuard 4.0 má nové uživatelské rozhraní a obsahuje dvě nové funkce – Crash Assistant a Crash Advisor. Pomáhají uživateli porozumět příčině pádu a volbám, jež jsou k dispozici při nápravě problému. Crash Assistant bezpečně provází uživatele procesem obnovení systému po spadnutí, monitoruje status aktivních pro-gramů a nabízí několik možností, jak odstranit důsledky pádu. Crash Advisor poskytuje specifické návrhy, jak se zachovat v případě spadnutí.

CrashGuard navíc obsahuje novou funkci Quick Reload, jež umožňuje uživate-lům internetu rychle restartovat browser po pádu a vrátit se na poslední navštívené adresy. Pokud má uživatel v okamžiku pádu otevřenou stránku s rámečky, může se vrátit přesně na adresy zobrazené v jednotlivých rámeč-cích.

Nové funkce usnadňují záchranu a obno-vu
V nové verzi balíku Norton Utilities 4.0 byl vylepšen i nástroj Norton Zip Rescue, jediná komerční utilita, která umožňuje natáhnout zálohované prostředí Windows z disku Iomega Zip nebo Jaz. Prů-vodce Rescue Recovery Wizard provází uživatele procesem restartování a opravy systému, který nelze uvést do chodu při běžném nahrání operačního systému. Tyto nástroje dohromady dávají uživateli možnost nastartovat plně funkční Windows, uložit svou práci a obnovit kritické soubory pomocí windowsovských nástrojů Norton Utilit, např. Norton Disk Doctora a UnErase.

Rescue Recovery Wizard nové verze Norton Utilit řeší nyní víc problémů, měl by uživatele dostat z jakékoli situace. Uživatelé můžou zálohovat a obnovovat víc kritických systémových souborů. Navíc nová funkce Windows File Check hledá chybějící kritické soubory na pevném dis-ku, hledá poškozené systémové soubory a konflikty verzí. V případě poškozených nebo chybějících systémo-vých souborů obnoví Recovery Wizard soubory ze Zip disku; při konfliktech verzí mezi soubory si uživatel vy-bere správný soubor. Při obnově souboru ze Zipu je vytvořena záložní kopie přepisovaného souboru, takže pro případ potřeby existuje vždycky možnost vrátit se zpátky. Žádné jiné softwarové utility nenabízejí tyto ino-vativní a hodnotné funkce.

Norton Utilities řeší problémy efektivněji
Norton Utilities 4.0 řeší problémy efektivněji než jakýkoli jiný produkt na trhu. Předhánějí konkurenční produkty novými funkcemi, jež řeší nejběžnější problémy, jsou také mnohem fle-xibilnější a snáz použitelné.

Cena a dostup-nost
Norton Utilities 4.0 jsou k dispozici nyní, stojí 59,- USD.

Systémové požadavky
Norton Utilities 4.0 vyžadují počítač IBM PC nebo 100% kompatibilní; operační systém Windows 95/98; procesor řady 80486 nebo vyšší; 8MB RAM (doporučujeme 16MB); 70MB místa na pevném disku pro typickou instalaci, 47MB pro kompaktní insta-laci; mechaniku CD-ROM (rychlost 2x nebo vyšší); video karty VGA s minimálně 256 barvami. Volitelnými pe-riferiemi je zvuková karta a disková mechanika Zip nebo Jaz.

O společnosti Symantec
Symantec je světový lídr v oblasti softwarových utilit pro podnikové a osobní využití. Produkty a řešení Symantecu pomáhají zvyšovat uživatelskou produktivitu tím, že udržují jejich počítače v bezpečném a spolehlivém provozu, kdekoli a kdykoli. Symantec nabízí širokou škálu řešení a je vyhlášen spokojeností svých zákazníků a oblíbeností svých značek. Akcie Symantecu jsou obchodo-vány na burze Nasdaq pod symbolem SYMC. Informace o společnosti a jejích produktech jsou přístupné na we-bovské adrese www.symantec.com.
Váš názor Další článek: CNET kupuje WinFiles

Témata článku: Windows, Wizard, Otevřený nástroj, Nový systém, Vodka, Pokročilý nástroj, Check In, Rescue, Nový uživatel, Emergency, Recovery, Zeta, Norton, Utility, Jednotlivá adresa, Pokročilé odstranění, Nová funkce, Uživatelé, Crash, Systémový disk, Scan


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek | 73

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu