NOVÉ MODELY HITACHI CP-RX61 A CP-RS56 NASTAVUJÍ NOVÉ STANDARDY PRO CENOVĚ DOSTUPNÉ PŘENOSNÉ PROJEKTORY

Praha, 13.4.2006 - Společnost Hitachi oznámila uvedení dvou nových 3LCD projektorů v nejnižší cenové kategorii, které nastavují nové standardy pro výkonnost, funkce a cenu. Těmito novými projektory jsou modely CP-RX61 a CP-RS56, jež pokračují ve šlépějích velmi úspěšných a cenově dostupných projektorů Hitachi CP-RX60 a CP-RS55.
NOVÉ MODELY HITACHI CP-RX61 A CP-RS56 NASTAVUJÍ NOVÉ STANDARDY PRO CENOVĚ DOSTUPNÉ PŘENOSNÉ PROJEKTORY

Díky novému objektivu s optickým zoomem, který poskytuje obraz s úhlopříčkou 60 palců (153 cm) ze vzdálenosti pouze 1,8 metru a připojení RGB signálů „2 vstupy, 1 výstup“ dosahuje projektor CP-RX61 velmi výkonného rozlišení XGA (1024 bodů x 768 řádků) a poskytuje tak obraz s vysokým rozlišením. Nový model CP-RS56 s rozlišením SVGA má vyšší jas 1600 ANSI lumenů a lepší možnosti připojení díky dalšímu RGB vstupu a USB portu pro přímé ovládání pomocí myši. Nové projektory jsou ideální pro použití při jednáních, v zasedacích místnostech, učebnách a školících zařízeních a poskytují ostrý obraz s kvalitou vysokého rozlišení a vynikajícími barvami s kontrastním poměrem 500:1.

„Díky lepším možnostem připojení jsou oba nové projektory mnohem atraktivnější pro celou řadu aplikací, obzvláště v sektorech vzdělávání a školení. RGB vstup navíc znamená, že k projektoru můžete připojit více než jedno zařízení, takže přepínání z prezentace na video vyžaduje pouze stisknutí jediného tlačítka. Neztrácíte tedy čas přepojováním kabelů,“ říká Nick Rogers, ředitel Presentation Products společnosti Hitachi Digital Media Group. „Optický zoom nového projektoru CP-RX61 jej ideálně předurčuje pro vzdělávací sektor a model CP-RS56 je cenově nejvýhodnější video a datový projektor pro malé společnosti a školy s omezeným rozpočtem.“

S nabídkou dvou video a jednoho datového vstupu je projektor CP-RX61 ideálně přizpůsoben pro promítání čistého a ostrého video obrazu nebo jemného textu a dalších informací, ať již z tabulkového procesoru nebo prezentací ve formě jednotlivých snímků. Kromě plné video konektivity pro kompozitní signály NTSC nebo PAL dokáže model CP-RX61 promítat i rozlišení SDTV (525i) a HDTV (1125i). Pro připojení k počítači projektor CP-RX61 umí zpracovat signály s rozlišením VGA, SVGA, XGA, SXGA (s inteligentní úpravou velikosti) a UXGA. Je vybaven digitální vertikální korekcí lichoběžníkového zkreslení (keystone) a dokáže vytvořit obraz s úhlopříčkou 60 palců (153 cm) z promítací vzdálenosti 1,8 metru.

Projektor CP-RS56 je navržen pro obchodní, domácí a vzdělávací využití a nabízí uživatelům nejlepší úroveň jasu a výkonu ve své třídě. Díky rozšířeným možnostem připojení je ideální volbou pro obchodní uživatele, kteří požadují snadné nastavení a rychlý systém nabídek, v němž nechybí funkce jako jsou „zmrazení“ obrazu, lupa a zoom. Model CP-RS56 je vybaven 1,2x digitálním zoomem, USB portem a digitální korekcí lichoběžníkového zkreslení pro dokonale pravoúhlý obraz.

Oba projektory váží pouhých 2,2 kg při rozměrech 285 (Š) x 73 (V) x 202 (H) mm. Při provozu vytvářejí nízkou hladinu hluku – pouhých 33 dB v tichém režimu.

Dostupnost
Projektory CP-RX61 a CP-RS56 jsou k dostání v celé Evropě od března 2006. Kromě sítě nezávislých AV specialistů společnosti Hitachi se budou prodávat prostřednictvím počítačových a IT prodejců

O společnosti Hitachi Digital Media Group
Digital Media Group, která je součástí Hitachi Europe Ltd, je zodpovědná za celoevropský prodej a distribuci digitálních displejů Hitachi, spotřební elektroniky, projekčních produktů a systémů průmyslové televize.

Hitachi Digital Media Group má vedoucí postavení ve čtyřech klíčových oblastech poskytování digitálních řešení. Mezi klíčové řady produktů patří řešení pro domácí i firemní aplikace, zahrnující plazmové monitory, plazmové a LCD televize, včetně produktů s podporou standardu HDTV. Dále jsou to kompletní řada video a datových projektorů včetně špičkových projektorů pro domácí kino, 5. generace DVD kamer a celá škála DVD/harddisk přehrávačů a rekordérů. Nechybí ani moderní řešení v oblasti skenování pro firmy a vládní instituce a ve své třídě nejlepší produkty pro ukládání dat na PC i přenosných počítačích.

Více informací naleznete na stránkách společnosti Hitachi Digital Media na adresách:
http://www.hitachi-online.cz
http://www.hitachidigitalmedia.com

O společnosti Hitachi Europe Ltd.
Hitachi Europe Ltd., je dceřinnou společností Hitachi Ltd., Japan, která je také jediným vlastníkem. Sídlo společnosti je v Maidenheadu, Velká Británie. Hitachi Europe má pobočky v 15 zemích a zaměstnává přes 470 osob v Evropě, na Středním Východě a v Africe. Jako „partner pro nejlepší řešení“ navrhuje společnost Hitachi Europe své služby a řešení tak, aby splnily specifické potřeby jejích zákazníků. Hitachi Europe pokrývá jedenáct klíčových obchodních oblastí: energetické a průmyslové systémy, řešení pro železnice, zařízení pro průmysl, informační systémy, vysoce výkonnostní výpočetní techniku, digitální média, spotřební produkty, klimatizační a chladící systémy, nákup a sourcing, skupinu pro podnikové technologie (výzkum a vývoj) a Hitachi Design Centre. Více informací naleznete na webových stránkách společnosti Hitachi Europe na adrese: http://www/hitachi-eu.com

O společnosti Hitachi, Ltd.
Hitachi Ltd., se sídlem v Tokiu v Japonsku, je jednou z předních nadnárodních společností, podnikajících mj. v oblasti elektroniky a elektrotechniky. Po celém světě zaměstnává přibližně 347 000 zaměstnanců. Fiskální rok 2004 (skončil 31. března 2005) skončil s konsolidovanými tržbami ve výši 9 027 miliard jenů (84,3 miliardy USD*). Společnost nabízí široký sortiment systémů, produktů a služeb, včetně informačních systémů, elektronických zařízení, polovodičů, energetických a průmyslových systémů, spotřebních výrobků a materiálu a finančních služeb. Více informací naleznete na webových stránkách společnosti Hitachi Ltd. na adrese http://global.hitachi.com.

Témata článku: Video, Hitachi, Europe, Zoom, Nejlepší televize, Televize 82 cm, Televize úhlopříčka 80, Nick, Lumen, Japan, Vertikální video, Nezávislá televize, Televize úhlopříčka 80 rozměry

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky