Nové Lenovo desktopy a AIO ThinkCentre v inovativním provedení

Nové Lenovo desktopy a AIO ThinkCentre v inovativním provedení

Společnost Lenovo představuje nový ThinkCentre M92p „tiny“ stolní počítač. Desktop je široký jako golfový míček (34,5 mm) a jako první s těmito rozměry nabízí technologii Intel® vPro™. ThinkCentre M92p představuje spolu s novým prostorově úsporným desktopem ThinkCentre M72e inovace v oblasti kompaktních desktopů umožňující umístění prakticky do jakéhokoliv prostoru při zachování vynikající produktivity s až 3. generací Intel® Core™ vPro.

ThinkCentre je vybaven nejnovějším desktopovým správcem napájení pro optimální energetickou účinnost a vyšší spolehlivost a funkcemi pro správu. Jedná se tak o ideální desktop pro uživatele, kteří potřebují špičkový výpočetní výkon v malém balení. Společnost Lenovo také představila nový ThinkCentre M92z All-in-One (AIO).

„Desktopy ThinkCentre se vyvíjejí, aby odpovídaly potřebám dnešních profesionálních uživatelů. Nabízí vynikající výkon v inovativním, prostorově a energeticky efektivním provedení,“ řekl Jaroslav Rakušan ze společnosti Lenovo. „Navrhli jsme jej tak, aby podniky mohly využívat vynikající výkon a snadnou správu bez ohledu na velikost jejich pracovní plochy.“

Klepněte pro větší obrázek

Z ThinkCentre se stává drobeček

ThinkCentre je prvním stolním počítačem této velikosti využívající technologii Intel vPro, který lze pohodlně umístit na pracovní stůl, zavěsit na stěnu nebo namontovat pod stůl. S výběrem až 3. generace Intel® Core™ i5 procesorů se vejde do dnešního zmenšujícího se kancelářského prostoru, aniž by cokoli ztratil ze svého výkonu. ThinkCentre M92p podporuje až čtyři monitory v režimu mozaika nebo tři nezávislé monitory bez potřeby grafické karty. Lenovo rozšiřuje i nabídku příslušenství speciálně vytvořené pro toto miniaturní provedení.

Malé desktopy M92p/M72e nabízí možnosti výběru SSD nebo tradičních pevných disků, integrované grafiky, USB 3.0 a Wi-Fi. Díky Lenovo Enhanced Experience 3 pro Windows 7 (EE3) umožňují rychlejší spuštění systému, které je až o 40 procent rychlejší než u neoptimalizovaných počítačů. S rozšířenou ochranou dat čipem TPM a RAID 0.1 si mohou být uživatelé jisti, že jsou jejich informace chráněny. S aplikací PC cloud Manager pro technologii Intel vPro pak mohou správci IT řídit svoji PC flotilu vzdáleně pomocí webového rozhraní bez nutnosti použití konzole pro správu.

M92p/M72e mají certifikace EPEAT Gold, UL Environment Gold, Energy Star, GREENGUARD a Cisco EnergyWise.

Další generace All-in-One

ThinkCentre M92z AIO, který je k dispozici v 23palcovém provedení, představuje výkonné a produktivní řešení pro práci s počítačem díky:

  • výběru až 3. generace Intel® Core™ vPro™ i7 procesorů
  • až 1 TB úložného prostoru s možností SSD nebo tradičních pevných disků
  • možnosti 1 GB diskrétní AMD Radeon grafiky u 23palcového modelu s dotykovým displejem

M92z AIO s Microsoft Lync je určený pro obchodní spolupráci. Nový 23palcový LED displej IPS poskytuje 178 stupňů široký pozorovací úhel a vestavěnou webovou kameru s vysokým rozlišením zajišťující efektivní VoIP komunikaci, funkce proti oslnění s multi-touch schopnostmi jsou k dispozici volitelně. ThinkCentre M92z se standardně dodává s vylepšením zvuku Dolby Advanced pro bohaté hudební zážitky. Díky vestavěné Wi-Fi technologii se uživatelé mohou snadno připojit k internetu, vylepšená konstrukce vyžadující použití méně nástrojů umožňuje rychlý a jednoduchý servis a upgrade.

Klepněte pro větší obrázek

All-in-One ThinkCentre M92z patří mezi nejvíce „zelené“ v odvětví, jeho plastové součásti jsou z více než 50 procent recyklovaného spotřebního materiálu a splňuje certifikace pro energetické účinnosti a ekologické aspekty, včetně EPEAT Gold, UL Environment Gold, Energy Star, TCO Edge, GREENGUARD, Cisco EnergyWise a zelené značky TÜV.

Cena a dostupnost

Desktopy ThinkCentre M92p/M72e i All-in-One počítač ThinkCentre M92z budou k dispozici na našem trhu od července 2012. Ceny nejsou zatím známé.

Další článek: Facebooková ramínka v obchodě poradí, co se nejvíc líbí

Témata článku: Široký úhel, Snadný upgrade, All In One Pc, All-in-one počítač, Malé balení, Tradiční režim, Energy, Gold, Pracovní stůl, Lync, Úložný prostor, Kancelářské stoly, Zelená plocha, All In One, Star, Stolní počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky