Nové lehké projektory: Epson EMP-750 a Epson EMP-755

Mobilní 3LCD projektory pro profesionály.
Nové lehké projektory: Epson EMP-750 a Epson EMP-755

Meerbusch, 17. října 2005. Ať už u zákazníka, na veletrhu či v konferenčním sále - je úplně jedno, kde prezentujete. Vysoce mobilní projektory Epson EMP-750 a Epson EMP-755 pro vás představují optimální řešení. Nové XGA projektory váží jen 1,7 kg, resp. 1,8 kg, používají technologii Epson 3LCD a E-TORL (Epson Twin Optimised Reflection Lamp) a dosahují svítivosti 2 000 lumenů ANSI. Výsledek: I v nezatemněných místnostech promítají na zeď krystalicky čistý a vysoce kontrastní obraz. Rychlé spuštění zaručuje plnou provozuschopnost projektorů během pouhých 7 sekund a okamžitě po vypnutí je lze odnést. Ovládání je intuitivní a snadné, oba projektory lze navíc zapojit do sítě, Epson EMP-755 díky technologii EasyMP také do bezdrátové sítě.

EasyMP: Rychle a bezpečně v síti

Projektor Epson EMP-755 podporuje díky technologii EasyMP standard IEEE 802.11g – nejrychlejší a nejbezpečnější formu bezdrátové místní sítě, se kterou je možné dosahovat rychlosti přenosu dat až 54 MB/s. Bezdrátové připojení je chráněno nejmodernějšími bezpečnostními protokoly WEP, WPA a LEAP. Epson EMP-755 je dále vybaven integrovaným přehrávačem MPEG2, který umožňuje přímo přehrávat soubory MPEG2 z médií USB nebo CompactFlash.

3LCD: Výhoda tekutých krystalů

Všechny projektory Epson jsou založeny na promítací technologii 3LCD. Mezi její výhody patří široký rozsah výrazných barev a vysoké rozlišení. Odstíny a gradienty jsou optimálně zobrazeny i v tmavších částech obrazu. Obraz promítaný zařízeními 3LCD nebliká, ale zůstává stabilní, takže nedochází k duhovým efektům a oči diváků se neunaví.

Epson EMP-750 a Epson EMP-755 – hlavní vlastnosti:

 • Vysoká kvalita obrazu i v nezatemněných místnostech díky technologii 3LCD
 • Rozlišení XGA (1 024 x 768)
 • Vysoký výkon při nízké váze (Epson EMP-750 1,7 kg / Epson EMP-755 1,8 kg)
 • Rychlé spuštění: projektor je připraven k provozu 7 sekund po zapnutí
 • Technologie okamžitého vypnutí umožňuje projektor rychle sbalit bez čekání na vychladnutí
 • Ostrý, živý obraz se svítivostí až 2 000 lumenů ANSI
 • Technologie E-TORL
 • 60palcový obraz na vzdálenost pouhé dva metry
 • Ventilátor s nízkou hlučností
 • Automatická lichoběžníková korekce +/- 30° (vertikální)
 • Kompatibilní s operačními systémy Windows a Mac OS (včetně prezentační aplikace Apple Keynote)

Epson EMP-755 EasyMP – vlastnosti

 • Připojení k síti pomocí technologie Epson EasyMP
 • Integrace do bezdrátových sítí standardu IEEE 802.11g
 • Možnost provozu bez počítače (pomocí rozhraní USB a PCMCIA)
 • Zdroje dat kompatibilní s USB: filmy MPEG2, PowerPoint z programu Slidemaker 2, obrazové formáty (JPEG, BMP, PNG, GIF)
 • Ovládání projektoru po síti
 • Upozorňování e-mailem (SMTP) a protokolem SNMP (Simple Network Management Protocol)
 • Monitorování po síti
 • Čtečka paměťových karet, integrovaný přehrávač MPEG2
 • Bezpečnostní protokoly WEP, WPA, LEAP

Doporučená koncová cena projektoru Epson EMP-750 je 66 309 korun včetně DPH.
Doporučená koncová cena projektoru Epson EMP-755 je 77 062 korun včetně DPH.

O společnosti Epson
Epson je přední světový výrobce produktů pro práci s obrazem včetně tiskáren, projektorů a LCD displejů. Svými nápady a kreativitou je Epson odhodlán překonávat představy a očekávání zákazníků po celém světě. Jeho produkty jsou známy špičkovou kvalitou, funkčností, účelným designem a energetickou úsporností. Společnost Epson s hrdostí dlouhodobě přispívá k ochraně životního prostředí a podporuje život místních komunit. Jeho síť tvoří 85 647 zaměstnanců ve 115 firmách po celém světě. Skupina vedená japonskou společností Seiko Epson Corp. dosáhla ve fiskálním roce 2004 konsolidovaných tržeb 1479,7 miliard jenů.
Epson Europe B.V., sídlící v Amsterdamu, je strategické ústředí skupiny pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Zaměstnává 2 700 lidí a ve fiskálním roce 2004 dosáhla tržeb 2 428 miliónů eur.

Epson Deutschland GmbH se sídlem v německém Meerbusch je přední dodavatel produktů a řešení pro tisk fotografií a práci s digitálním obrazem. Produktové portfolio společnosti Epson Deutschland tvoří vysoce kvalitní tiskárny fotografií a skenery, laserové a jehličkové tiskárny, multifunkční zařízení, multimediální projektory a originální spotřební materiály. Divize maloobchodních systémů a zařízení a divize řešení automatizace továren dále rozšiřují tuto řadu o pokladní tiskárny a systémy, respektive přesné roboty. Společnost Epson Deutschland má přibližně 300 zaměstnanců a zodpovídá za obchodní síť v Německu, zemích Beneluxu, Švýcarsku, Rakousku a východní Evropě.

Váš názor Další článek: Společnost Hewlett-Packard stahuje 135 tisíc baterií do notebooků

Témata článku: Apple, Epson, Twin, Gradient, Amsterdam, Pokladní tiskárny, Lumen, Benelux, Deutschland, Nízká kvalita, Pokladní systémy, Leap, Projektory epson, Projektor, Seiko, Obraz, Celá místnost, Krystal, Obchodní váhy


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky