Nové LCD monitory společnosti Prestigio kombinují ochranu očí, vynikající design a kvalitu

Praha, 7. listopadu, 2005 – Společnost Prestigio, významný mezinárodní dodavatel mobilních počítačů, displejů a periférií, dnes uvádí na trh dva exkluzivní multimediální hi-endové LCD monitory s označením P776 a P796. Jedná se o LCD s úhlopříčkou 17“ a 19“, která si Prestigio zařadí do své nové řady „7“. Společnost Prestigio již zahájila distribuci těchto monitorů v Evropě, na Středním Východě a v Africe. Nové monitory se vyznačují vynikajícím designem a pláštěm displeje z tónovaného skla.
Nové LCD monitory společnosti Prestigio  kombinují ochranu očí, vynikající design a kvalitu

Použití antireflexního skla u nových monitorů Prestigio  P776 a P796 jim bezesporu dodává na atraktivnosti, ale přináší i další výhody. Antireflexní sklo vylepšuje design a současně zlepšuje barevné podání a intenzitu. Speciálně upravený pevný skleněný povrch chrání LCD panel před přímým vlivem okolního prostředí, a tím snižuje riziko jeho poškození. Díky svému elegantnímu vzhledu se může stát vítaným doplňkem na jakémkoliv pracovišti, ať už se jedná o tradiční nebo domácí kancelář.

 

Největším přínosem těchto nových monitorů však je plášť displeje vyrobený z tónovaného skla. Přispívá totiž k prevenci takzvaného Computer Vision Syndrom (CVS – Syndrom dlouhodobé práce s počítačem). Podle výsledků četných studií využívá až 90 procent pracovníků počítač déle než 3 hodiny denně a střetává se tak s CVS v různých formách. Symptomy CVS se projevují bolestmi hlavy, ztrátou koncentrace, dvojitým/rozmazaným viděním, únavou a pálením očí, dále pak s bolestmi krku a zad. Nové monitory Prestigio s tónovaným sklem proto byly navrženy tak, aby eliminovaly riziko případných zdravotních těžkostí. Jak již bylo zmíněno výše, displeje přichází s vynikajícím designem, určeným pro uživatele, kteří si potrpí na stylové produkty.

 

Se svou řadou 7 přináší Prestigio zcela nové standardy do oblasti exkluzivních LCD monitorů. Díky využívání super kvalitních panelů může Prestigio svým zákazníkům nabízet LCD monitory s nulovou tolerancí vadných pixelů. Běžně výrobci LCD považují hodnotu menší než pět vadných pixelů za normální stav, ale Prestigio se snaží dalším zvýšením již tak přísné  kontroly kvality dosáhnout výroby zcela bezchybných LCD panelů.

 

Prestigio P776 a P796 jsou hi-endové ‘Lifestylové’ LCD monitory, jež mají všechny moderní vymoženosti, které by mohl uživatel vyžadovat – vysoké rozlišení (1280 x 1024 SXGA), rychlou odezvu (max. 12 ms), široké pozorovací úhly (větší než 170 stupňů), vysoký kontrast (450:1) a jas (250 cd/m2).  Oba monitory splňují standard VESA, umožňující jednoduché připevnění na stěnu, čímž se stávají využitelnými i v malých kancelářích a nebo  v bytech.

 

Parametry produktů:

 

Rozlišení: max. 1280 x 1024 SXGA

Odezva: 12 ms

Pozorovací úhly: +85/-85 (Levý/Pravý), +85/-85 (Shora/ze spodu)

Kontrast: 450:1

Jas: 250 cd/m2

Audio systém: 2W x 2 Ch / vstup pro sluchátka

Hmotnost: P776 – 5,7 kg, P796 – 6,09 kg

 

 

Doporučená cena pro trhy EU (bez DPH)

 

Prestigio P776 – USD 279

 

Prestigio P796 – USD 349

Témata článku: Prestigio, Sklo, Zdravotní doplněk

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí