Nové LCD monitory ASUS – design i 3D

Nové LCD monitory ASUS – design i 3D

 ASUS představil několik nových monitorů - designové monitory s LED podsvícením řady Designo ML, dva 3D monitory s technologií NVIDIA 3D Vision pro hráče a model PA246Q určený profesionálním grafikům a fotografům.

Řada Designo ML

Od svého uvedení na trh získaly ultratenké LCD monitory s LED podsvícením ASUS Designo MS a LS několik designových ocenění.* Na tyto řady navazuje nová série Designo ML, zahrnující modely v úhlopříčkách 20 až 24 palců. Tyto monitory nabízejí realistický Full HD obraz na panelech s LED podsvícením, které neobsahují rtuť. Zásluhou technologie ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) poskytují dynamický kontrast 10 000 000:1. Disponují odezvou 2ms a technologií ASUS Splendid Video Intelligence, která umožňuje přizpůsobit ostrost barev prostřednictvím pěti přednastavených režimů (hraní, sledování filmů, noční režim, krajina a standard).

Klepněte pro větší obrázek

Řada Designo ML spojuje neotřelý design a vysokou energetickou účinnost. V režimu Eco dokážou tyto modely v porovnání s průměrnými LCD monitory**snížit spotřebu energie až o 55 %. Stojan ve tvaru půlměsíce využívá technologii Ergo-Fit II, umožňující uživateli snadno nastavit sklon a otočit displej. Panel také využívá technologii ASUS Smart View, která poskytuje divákům věrné barvy bez ohledu na vzdálenost od monitoru.

3D monitory

ASUS dále představil dva 3D monitory – 23” model VG236 a 27” PG276, který je v současnosti největším 3D herním monitorem na světě.

 Klepněte pro větší obrázek

Oba monitory nabídnou Full HD rozlišení a 3D zobrazení, které zprostředkovává sada NVIDIA 3D Vision a speciální stereoskopické brýle. V současnosti je s 3D Vision kompatibilní více než 400 počítačových her.**

Monitory disponují obnovovací frekvencí 120 Hz, dobou odezvy 2ms a jasem 400 cd/m2. Anti-reflexní technologie Color Shine zajistí jasné a syté barvy. Oba modely se dají připojit přes Dual-link DVI (pro přehrávání 3D obrazu), YpbP a HDMI.

Monitor VG236H 3D

ASUS PA246Q – monitor pro profesionály

Poslední představený 24“ model PA246Q je určen profesionálům z řad grafiků a fotografů. PA246Q je optimalizován pro Adobe RGB, aby bylo dosaženo co nejpřesnější reprodukce barev.

Velmi široký pozorovací úhel, jenž poskytuje panel P-IPS, zaručuje realistické barvy i při pohledu ze strany. Četné porty zajišťují kompatibilitu s řadou zařízení, které zpracovávají obraz.

* včetně japonské ceny za design Japanese Good Design Award a ocenění iF China Award

** závisí na použití

*** seznam najdete na adrese: http://www.nvidia.com/object/3D_Vision_3D_Games.html

Prestižní restaurace vyměnila jídelní lístky za iPady

Témata článku: LED Monitor, Good, Profesionální fotograf, Nvidia 3D Vision, Ratio, Vision, RGB LED, Herní režim, Monitor

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší