Nové ethernetové switche ASUS zvyšují výkon standardního Gigabitu o 30 %

Praha; 5. června 2006 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel vysoce výkonných síťových řešení, představil gigabitové ethernetové switche GigaX1105N s 5 porty a GigaX1108N s 8 porty. Díky extrémnímu výkonu, skrytému pod stylovým designem, a pokročilým funkcím překračují switche ASUS GigaX1105N a GigaX1108N síťový výkon standardních gigabitových zařízení až o 30 procent.
Nové ethernetové switche ASUS zvyšují výkon standardního Gigabitu o 30 %

Rychlost především

Co je hlavním kritériem při nákupu switche? Jeho rychlost. GigaX1105N a GigaX1108N nabízejí 30% nárůst ve srovnání s jinými řešeními, což umožňuje snadný přenos dat například pro multimédia, video streaming nebo internetová rádia. Switche ASUS jsou vybaveny také vestavěným interním univerzálním napájecím zdrojem. Odpadají tak potíže s přepravou neskladného externího adaptéru nebo jeho ztrátou.

 

Navrženo pro pohodlí uživatele

Všechny porty na GigaX1105N/1108N mají automatickou detekci kříženého/nekříženého připojení (Auto MDI/MDI-X), takže se uživatelé už nemusejí starat o typy kabelů. Navíc se každý port samostatně a automaticky nastavuje na nejvhodnější rychlost a režim komunikace (full/half duplex) podle vlastností konkrétního síťového připojení (Auto-negotiation).

 

Switche ASUS podporují řízení toku dat 802.3x s prevencí blokování paketů (konkrétně head-of-line blocking), zabrání se tím zpomalení rychlých klientů při nižší rychlosti přenosu. Režim přepínání store-and-forward zajišťuje kvalitu datových paketů předávaných do sítě. Přirozená vlastnost plug-and-play umožňuje okamžité použití přepínačů – stačí jen připojit kabely a zapnout napájení.

 

Kompaktní a elegantní

Kompaktní konstrukce přepínačů bez ventilátoru se výborně hodí pro prostředí s omezeným prostorem a pro uživatele, kteří požadují ticho a klid. Přepínače jsou pozoruhodné i uvnitř – nabízejí funkce diagnostiky chyb, které monitorují stav systému a lokalizují potíže na síti.

 

Se stále rostoucími nároky nových aplikací, například pro mediální přenosy v reálném čase nebo pro digitální domácnosti, nevyhnutelně vyvstává požadavek na vyšší síťový výkon zařízení pro podporu větší šířku pásma pro přenášená data. Přepínače ASUS GigaX1105N
a GigaX1108N přinášejí uživatelům maximální hodnotu – nejvyšší výkon, elegantní vzhled
i snadné použití.

 

O společnosti ASUS

ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) je přední dodavatel řešení pro počítače, komunikace
a spotřebitele. Jeho portfolio produktů obsahuje notebooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, informační zařízení, stolní PC, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Se svojí prvotřídní výzkumnou a vývojovou základnou, kancelářemi
a pobočkami rozmístěnými ve všech koutech světa přináší ASUSTeK inovativní řešení spotřebitelům, podnikům a OEM/ODM zákazníkům. Společnost má dlouhodobě vedoucí postavení na trhu základních desek a grafických karet a patří do desítky celosvětově nejvýznamnějších hráčů v oblasti notebooků, optických mechanik, širokopásmových modemů a rozsáhlé palety dalších produktů.

Témata článku: Forward, Duplex, Vývojový režim, Switche, Napájecí zdroje a adaptéry

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje