Nové DVD kamery Hitachi

Praha 17.5.2005 – Hitachi představuje nové modely kompaktních videokamer používajících DVD jako záznamové médium. Před pěti lety stála společnost Hitachi u zrodu první DVD kamery na světě a každý rok svůj vynález vylepšuje, aby stoprocentně uspokojila požadavky spotřebitelů. Nyní se na trh chystá pátá generace kamer nabízející patnáctiprocentní zmenšení velikosti přístrojů, čtyřicetiprocentní zmenšení záznamové DVD mechaniky a kvalitnější obraz díky novému čipsetu. Kamkodéry také spotřebují méně energie, a to znamená až o 20 % větší výdrž baterie. NA trh pčichází následující modely: DZ-MV730, DZ-MV750, DZ-MV780 a DZ-GX20.
Nové DVD kamery Hitachi

DZ-MV730
Základní model v modelové řadě DVD kamer je určen pro méně náročné uživatele, kteří vyžadují snadné a pohodlné ovládání spojené se spolehlivostí přístroje. Kvalitní a jasný obraz zajišťuje 800K CCD, které může pořizovat záznam i v širokoúhlém formátu (16:9) a nabízí až 16x přiblížení pomocí optického zoomu. Digitálním zoomem je možné přibližovat obraz až 240x. Natáčet lze přímo na obyčejné DVD-R, na kterém už ale nelze záznam editovat. Proto jsou podporovány i přepisovatelné DVD-RAM disky, s nimiž je práce v počítači velice snadná.

DZ-MV750
Vyšší model DZ-MV750 nabízí v kompaktním stylovém provedení celou řadu vyspělých funkcí za příznivou cenu. Tento model je jakousi hranicí mezi high-endovými kamerami a běžnou nižší třídou, což ho činí ideálním společníkem pro běžné spotřebitele s vyššími nároky. Přístroj se může pochlubit čipem CCD s 800 tisíci body, možností natáčet ve formátu 16:9, 16x optickým a 240x digitálním zoomem. V příslušenství se nachází kromě jiného i softwarový balík pro editaci videa a díky velmi rychlému rozhraní USB 2.0 je přenos záznamu do počítače otázkou chvilky. Upravené „home video“ lze potom opět jednoduše přenést do kamery a vypálit na DVD-R disk, který přehraje většina stolních DVD playerů.

DZ-MV780
Druhý nejvyšší model z kamkodérů představených pro náš trh je DZ-MV780. Kamera je ještě menší než předchozí popisované přístroje, a to ji činí tou nejlepší společnicí na cesty – vždyť váží jen 420 gramů a její „míry“ jsou 51 x 86 x 123 mm. DZ-MV780 vás upoutá nejen svou krásou, ale
i technickou výbavou. O nejlepší možný obraz se stará čip CCD s rozlišením 1,3 megapixelu, který se hodí i pro pořizování statických snímků o velikosti 1280x960 bodů. Ty lze ukládat na paměťovou kartu SD (Secure Digital). Práci s pořízením záznamu či fotek vám usnadní 10x optický (240x digitální) zoom i jeho snadné a pohodlné ovládání umožňující to nejjemnější přiblížení. Ke kameře je přibalen střihový program pro editaci videa, které je možné stejně jako u předchozího modelu přenášet do počítače přes rychlé rozhraní USB 2.0.

DZ-GX20
O něco málo větší a těžší je model DZ-GX20, který ovšem nabízí nejvyspělejší funkce ze všech popisovaných přístrojů. Kamera je vybavena CCD s rozlišením 2,12 megapixelu pro ten nejostřejší obraz, velmi jasným 2,5“ LCD displejem schopným zobrazit až 200 tisíc barev a desetinásobným optickým zoomem. Přístroj neslouží pouze pro pořizování videa, ale i vytváření statických snímků. Ty je možné ukládat na SD kartu a rychle potom přenést do počítače. Pro focení je dokonce připraven vestavěný blesk. Stejně jako předchozí modely umí DZ-GX20 natáčet na přepisovatelné DVD-RAM i běžné DVD-R podporované prakticky všemi DVD přehrávači na trhu. Aby byl výsledný dojem z vašeho domácího filmu ještě lepší, byla snížena hlučnost mechaniky o celých 20 %. Nechybí samozřejmě řada různých nastavení pro pohodlnější práci s DZ-GX20, ani příslušenství, v němž se nachází například dálkový ovladač či výměnné kryty pro úpravu vzhledu kamery.

U všech modelů je možné zvolit kvalitu záznamu, a tím ovlivnit i jeho maximální délku. Ukládání video dat probíhá na DVD-R/RAM disky o průměru 8 cm, které jsou běžně k dostání.
O společnosti HITACHI Digital Media Group

Digital Media Group, která je součástí HITACHI Europe Ltd, je odpovědná za celoevropský prodej a distribuci digitálních displejů HITACHI, spotřební elektroniky, projekčních produktů a systémů průmyslové televize.

Díky pěti klíčovým oblastem produktů má HITACHI Digital Media Group výborné postavení pro poskytování digitálních řešení pro domácnost i firmy. Mezi klíčové řady produktů patří řešení pro domácí i firemní aplikace, zahrnující plazmové televizory a plazmové monitory, LCD monitory pro domácí a kancelářské aplikace, kompletní řadu video a datových projektorů, DVD kamery a přehrávače, moderní řešení v oblasti skenování pro firmy a vládní instituce a ve své třídě nejlepší produkty pro ukládání dat na PC i přenosných počítačích.

Více informací naleznete na stránkách společnosti HITACHI Digital Media na adresách:
http://www.HITACHI-online.cz
http://www.HITACHIdigitalmedia.com

Váš názor Další článek: Microsoft čelí žalobě kvůli Excelu a Accessu

Témata článku: Video, Postavená kamera, Běžná práce, Optický disk, Jasný bod, Pohodlná práce, Zoom, Digitální kamery, Domácí projektor, Předchozí model, Přiblížení, Výsledný obraz, Běžný monitor, Nejlepší televize, Kompletní editace, Běžné pořízení, Celý kryt, Editace videa, Klíčový snímek, Televize 82 cm, Megapixel


Určitě si přečtěte

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 162


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč