Nová vize firmy Quantum

S novou vizí chce Quantum upevnit přední pozici v průmyslu ukládání dat.
Nová vize firmy Quantum
S novou vizí chce Quantum upevnit přední pozici v průmyslu ukládání dat

Společnost reaguje na odlišnou výkonnost svých obchodních jednotek emisí oborových akcií

Americká společnost Quantum Corporation zveřejnila komplexní strategii, která má urychlit její růst v oblasti systémů pro ukládání dat včetně automatizovaných páskových systémů a dále upevnit pozici na trhu pevných disků, kde je firma největším světovým dodavatelem pro stolní počítače již po dobu 5 let. Podpůrným krokem k uskutečnění této strategie je rovněž plánované nahrazení současných standardních kmenových akcií dvěma třídami oborových kmenových akcií. Pokud tuto změnu schválí akcionáři, oborové akcie zohlední odlišnou výkonnost ve dvou hlavních oborech podnikání společnosti – v oblasti pevných disků a v oblasti jednotek DLT včetně systémů pro ukládání dat. Společnost Quantum by se tak měla stát první technologickou společností z Křemíkového údolí, která zavede oborové akcie.

„Poptávka po kapacitě roste rychlostí exploze,„ uvedl Michael Brown, předseda a výkonný ředitel společnosti Quantum. „Obrovský růst digitálního obsahu – dat, obrazu a zvuku, společně se síťově propojenými počítači a fenomenálním rozvojem Internetu žene tuto poptávku stále kupředu. Ta se ročně zvyšuje o 100 procent, čímž se ukládání dat stává nejrychleji rostoucím segmentem trhu informačních technologií,„ řekl Brown.

Nová strategie urychlí proces diverzifikace společnosti Quantum s využitím několika nových iniciativ. V rámci první z nich plánuje Quantum rozšířit nabídku automatizovaných páskových knihoven i do oblasti podnikových aplikací ukládání dat v sítích (SAN) a nabídnout tak vůbec první flexibilní spojení diskových a páskových jednotek v jediném systému. Za druhé, Quantum plánuje vstup do velice rychle vznikajícího trhu zařízení pro ukládání dat na úrovni pracovních skupin. Tato nová třída produktů by měla umožnit jednodušší používání a pružnější implementaci řešení pro ukládání dat koncovými uživateli. Za třetí, Quantum vyvíjí systémový software, který poskytne inteligenci budoucím zařízením a systémům pro ukládání dat. Díky aktivitám v této oblasti mohla společnost Quantum jako první předvést autokonfigurační zařízení na bázi pevného disku se síťovou architekturou Jini, kterou vyvíjí společnost Sun Microsystems.

Podle Browna nastolená strategie umožní společnosti Quantum vytvořit průmyslově nejširší nabídku zařízení pro ukládání dat a umožní nabízet produkty a služby na úrovni systémů a řešení. Společnost si od tohoto kroku slibuje další upevnění své pozice na trhu. Finančním nástrojem, který by měl pomoci uskutečnit tuto strategii, je vydání oborových akcií.

„Quantum zůstane jednolitou společností, oborové akcie však umožní investorům ohodnotit mnohem přesněji potenciální příjmy v jednotlivých oborech podnikání,„ uvedl Brown. „Jsme přesvědčeni, že oborové akcie jsou nejlepším možným řešením, jak provázat cenu akcií s výkonností obchodní jednotky. Získáme finanční výhody odděleného ohodnocování, aniž bychom se vzdali společné obchodní strategie, značky a infrastruktury společnosti,„ dodal Brown.

Pokud bude tento plán potvrzen, akcionáři za každou drženou kmenovou akcii obdrží půl akcie pro obor pevných disků a jednu akcii pro obor DLT a systémů ukládání dat. Tyto dvě třídy oborových akcií vytvářejí standardní kmenové akcie společnosti. Společnost Quantum bude pokračovat jako jedna společnost s jedním vedením.

Oborové akcie jsou finančním nástrojem, který úspěšně využívá několik společností z řebříčku Fortune 500 včetně General Motors, Sprint nebo U.S. Steel. Do letošního roku využilo tuto strategii celkem 15 společností, jejichž hodnota představuje 395 miliard dolarů. Oborové akcie mají ve svém vlastnictví všichni přední institucionální investoři.

Oborové akcie (tracking stock, targeted stock), jsou považovány za nejvhodnější řešení, pokud má společnost zřetelně odlišené obory podnikání, které jsou různě ohodnocovány, pokud každý z oborů má sám o sobě vysokou tržní kapitalizaci a jestliže držet obchodní aktivity v rámci jedné společnosti je strategicky výhodné. Podle Browna společnost Quantum splňuje všechna tři uvedená kritéria, a proto je pro ni tato finanční struktura ideálním řešením.

Quantum připravuje společně s americkou Komisí pro burzy a cenné papíry podání tzv. předvolebního prohlášení. O souhlas akcionářů s emisí oborových akcií bude požádáno v průběhu letošního roku. Akcionáři budou vyzváni ke svolení pouze prostřednictvím předvolebního prohlášení. Pokud bude plán odsouhlasen, nové akcie se začnou obchodovat krátce poté. Brown očekává, že k ukončení celého procesu bude zapotřebí 4 až 6 měsíců.

Pro podporu nové strategie a pro zdárné zavedení oborových akcií se společnost Quantum rozhodla modifikovat jména svých obchodních jednotek. Označení „Hard Disk Drive Group„ nahradí předchozí název „Enterprise and Personal Storage Group„ a dřívější skupina „Specialty Storage Products Group„ ponese název „DLT & Storage Systems Group„.

Skupina Hard Disk Drive Group bude zahrnovat pevné disky pro stolní PC, pracovní stanice a servery a dále novou kategorii disků QuickView určených pro spotřební elektroniku. Úspěch společnosti v této oblasti je výsledkem přesného načasování při uvádění jednotlivých výrobků na trh, důsledné práce v oblasti kvality a sofistikovaného řízení obratu aktiv. Čelní pozice společnosti Quantum v oblasti kvality je výsledkem zásadních provozních změn a zavedení dvou nových technologií – systému ochrany proti otřesům (SPS) a systému ochrany dat (DPS). Se zhruba 21násobným obratem zásob během posledního fiskálního čtvrtletí dosahuje společnost Quantum v oblasti pevných disků pro stolní počítače nejvyšší obrat aktiv ze všech společností v oboru. Na rychle rostoucím trhu spotřební elektroniky získala společnost Quantum čelní místo díky své technologii QuickView, která umožňuje ve výrobcích spotřební elektroniky současně zpracovávat více videokanálů v reálném čase.

Skupina DLT & Storage Systems Group bude zahrnovat produkty DLTtape a páskové jednotky včetně systémů pro ukládání dat a automatizovaných páskových knihoven. Milion instalovaných jednotek DLTtape používajících více než 25 milionů páskových kazet představuje nejpoužívanější škálovatelné řešení v oblasti zálohování dat. Technologie DLTtape se rovněž etablovala jako platforma pro zabezpečení dat středních serverů všech výrobců. Trh středních serverů roste ročně zhruba o 15 %.

Během posledních 5 let se společnost Quantum stala vysoce diverzifikovanou společností se zvláště dobrými výsledky v oblasti technologie DLTtape. To platí i pro nedávno zakoupenou, plně vlastněnou dceřinou společnost ATL Products, Inc., která vyvíjí a vyrábí automatizované páskové knihovny. Celkové příjmy z oblasti páskových zařízení v posledních 9 měsících roku 1998 představovaly rekordních 30 procent celkových příjmů společnosti přičemž podíl na ziskovosti společnosti Quantum byl ještě mnohem vyšší.

Váš názor Další článek: eCity den první – problém bydlet natož nakupovat

Témata článku: Software, Rostoucí skupina, První krok, Steel, General Motors, Obor, Poslední měsíc, Přesná pozice, Akcie, Ukládání, Poslední krok, Stock, Brown, Hard Disk, Nová oblast, Hard, Střední příjem, Obchodní plán, Quantum, Sprint


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky