Nová verze virtualizačního řešení Virtuozzo 4.0 podporuje clustering a zálohování v reálném čase

Nová verze virtualizačního řešení Virtuozzo 4.0 podporuje clustering a zálohování v reálném čase

Praha, 13. září 2007 – Koncem září spustí společnost SWsoft, celosvětově druhý největší producent virtualizačního softwaru, veřejné beta-testování nové verze virtualizačního řešení Virtuozzo. Verze s označením 4.0 obsahuje více než 50 nových funkcí a vylepšení.

K nejpodstatnějším vylepšením nové verze softwaru Virtuozzo patří podpora clusterovacích služeb systémů Windows Server 2003 a Red Hat, dále pak zálohování v reálném čase a nové uživatelské rozhraní přepracované s důrazem na lepší použitelnost a ovladatelnost. Uživatelé mohou nově využít jednoduše použitelné aplikační šablony nebo předinstalovaná ukázková virtuální prostředí.

Řešení Virtuozzo se liší od běžného virtualizačního řešení tím, že dynamicky rozděluje jednoduchou instalaci operačního systému Windows nebo Linux až na stovky vysoce efektivních virtuálních prostředí. Tato prostředí pak automaticky využívají fyzický hardware, čímž se maximalizuje efektivita využití počítačové infrastruktury z pohledu její správy, celkových nákladů i spotřeby energie.

Řešení Virtuozzo 4.0 by mělo být ve finální verzi dostupné na konci tohoto roku.

Váš názor Další článek: MediaDefenderu unikly e-maily odkrývající roušku nad nastrčeným trackerem

Témata článku: Hardware, Windows, Efektivní využití, Reálné využití, Celkový čas, Největší producent, Beta testování

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší