Nová verze UTM zařízení od Keria přináší podporu cloudu a virtuálních sítí

Nová verze UTM zařízení od Keria přináší podporu cloudu a virtuálních sítí

Kerio Technologies dnes představila verzi Kerio Control 7.4, která přináší podporu pro virtuální sítě VLAN a poskytuje tak snazší síťovou správu cloudových, virtuálních a rozsáhlejších prostředí. Podnikové sítě se neustále zdokonalují a zaměstnanci do nich stále častěji zapojují svá vlastní zařízení. To klade čím dál vyšší nároky na správce IT udržet síť za firewallem v bezpečí. Pomocí VLAN mohou správci v Kerio Control 7.4 rozdělit rozsáhlou síť na menší, oddělené segmenty, aniž by museli používat další přepínače nebo směrovače.

Jelikož se Kerio Control odklonil od softwarové verze na Windows k Linuxu, vytvořili jsme softwarové zařízení Hyper-V, s jehož pomocí mohou naši zákazníci s prostředími postavenými na Windows náš linuxový software i nadále testovat a používat.

„Nová verze Kerio Control 7.4 přichází ve chvíli, kdy podnikové sítě procházejí zajímavými změnami. Úplně vše, od virtualizace a cloudu až po IPv6, má dopad na bezpečnost,“ říká James Gudeli, vice president of business development, Kerio Technologies. „Investovali jsme do nových funkcí, které podporují tyto pokročilé sítě a IT prostředí, ale zároveň jsme nezklamali očekávání našich věrných zákazníků.”

Kerio Control Web Filter, volitelný modul produktu Kerio Control zabraňující uživatelům v přístupu na stránky se škodlivým obsahem, je nyní vylepšen o filtr pro HTTPS a vnořené URL. Díky tomu není síť vystavována nebezpečí, která mohou způsobovat samotní zaměstnanci tím, že používají šifrovaná připojení nebo přistupují na bezpečné stránky obsahující vnořené odkazy vedoucí k nežádoucímu obsahu.

Softwarová serverová licence Kerio Control je k dostání za 5 300 Kč ve verzi pro 5 uživatelů. Každý další uživatel stojí 520 Kč. Hardwarové zařízení Kerio Control Box 1110 pro 5 uživatelů stojí 20 000 Kč, a to včetně antiviru Sophos a modulu Kerio Control Web Filter. Cena zahrnuje VPN klienta pro všechny uživatele. Kerio VPN klient je dostupný pro Windows, Linux a Mac.

Kerio Control 7.4 si můžete stáhnout a zdarma zkoušet po dobu 30 dní od instalace. Více na http://www.kerio.cz/cz/control/.

Témata článku: Podnikové prostředí, Podniková verze, Kerio, James Bond, Pokročilý filtr

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje