Nová verze statistického softwaru SPSS Statistics 17.0

Nová verze statistického softwaru SPSS Statistics 17.0

SPSS Statistics 17.0 rozšiřuje možnosti prediktivních analýz pro všechny uživatele, zvyšuje produktivitu a analytické možnosti prostřednictvím nových výzkumných a reportovacích nástrojů.

SPSS Inc., vedoucí celosvětový poskytovatel softwaru a řešení Predictive Analytics, dnes oznámil uvedení SPSS Statistics 17.0, poslední verze softwarového balíku používaném v komerčních, státních i akademických institucích pro řešení obchodních a výzkumných problémů.

Software SPSS Statistics 17.0 analyzuje data rychle a efektivně prezentuje tabulkové i grafické výsledky ve vysoké kvalitě. SPSS Statistics 17.0 je vyústěním vývojových technologií SPSS pro sdílení výstupů a jednoduché integrace s ostatními produkty SPSS Predictive Analytics do existující podnikové IT infrastruktury.

Bob Dutcher, marketingový viceprezident SPSS, říká: „SPSS Statistics 17.0 bude první na řadě, první volba pro učebny a zasedací sály po celém světě. Software nabízí celou řadu zcela nových, zásadních funkcí, jednoduše využitelných pro všechny uživatele, experty i začátečníky, pro výzkumy a statistické analýzy. SPSS znovu vytvořilo takový nástroj, který zjednoduší a zefektivní proces rozhodování.“

SPSS Statistics 17.0 zlepšuje použití a efektivitu softwaru díky novým a rozšířeným možnostem v oblastech přístupu k datům, přípravy dat, analýzy a reportování. S nástroji jako Custom Dialog Builder, Syntax Editor nebo novou vizualizační funkcionalitou, SPSS Statistics 17.0 zjednodušuje práci všem uživatelům při provádění rychlých a přesných analýz dat a při vytváření profesionálních analytických prezentací a reportů.

Larry Curd z renomované konzultační a výzkumné společnosti Gallup říká: „Dnešní obchodní prostředí očekává, že technologie poskytnou požadované výsledky a zajistí návratnost investic. SPSS Statistics 17.0 splňuje oba tyto požadavky a denně dodává čistá připravená a aktuální data pro naše projekty. Významná vylepšení funkcionality a přístupnosti systému ještě více zjednodušily použití dat a řízení kritických obchodních procesů a vytvoření vypovídajících prezentací a reportů s velkým dopadem na příjemce.“

Dr. Brian Robertson, ředitel výzkumu společnosti Market Decisions LLC s centrálou v Portlandu, stát Maine, říká: „SPSS Statistics 17.0 je neobyčejně uživatelsky příjemný nástroj a výrazně zjednodušuje moje každodenní činnosti. Díky rozšířeným vizualizačním možnostem mohu nyní rychle vytvářet důležité reporty, vyžadované místními, státními a federálními úřady. Výzkum, který provádíme pomocí SPSS Statistics 17.0, zvyšuje kvalitu i procesní úspěšnost v oblastech jako jsou zdravotní pojištění, kontrola životního prostředí, veřejné zdravotnictví a zaměstnanecké náhrady.“

Nová funkcionalita SPSS Statistics 17.0 mimo jiné nabízí:

Vylepšené výzkumné a reportovací možnosti

Díky rozšířeným výzkumným a reportovacím možnostem jsou programátoři a analytici schopni svoji práci dělat rychleji a efektivněji. Nová technika vícenásobného nahrazení chybějících hodnot pomůže vytvořit úplnější datové soubory. Syntax Editor eliminuje chyby spojené se syntaxí řízenými analýzami. Vylepšená integrace s Microsoft Office dovoluje uživatelům rychle a jednoduše vytvářet reporty a prezentace.

Software je přístupnější pro začátečníky i funkčně rozšířen pro experty

SPSS Statistics 17.0 bylo vytvářeno tak, aby splňovalo potřeby každého uživatele, od začátečníka ne-statistika až po zkušeného analytika. Nový Custom Dialogue Builder je nástroj pro vytvoření rozhraní, kterým může uživatel přizpůsobit systém svým unikátním datům a potřebám správy dat a datovým analýzám. Toto rozšíření významně zjednodušuje přístup k funkcím napříč celou organizací a maximalizuje tak efektivitu analytických zdrojů sdílením výstupů a jejich přenesením do jiných aplikací. Nová verze rovněž obsahuje funkcionalitu RFM, kterou využijí hlavně marketingoví profesionálové pro analýzu kupního chování zákazníků.

Vylepšené možnosti vizualizace

Uživatelé SPSS Statistics 17.0 mají nyní mnohem více možností, jak data vizualizovat. Připravené šablony nabízí celou řadu různých vizualizací, od základních statistických grafů po komplikované 3D grafy, které dovolují organizacím náhled na rozsáhlé a komplikované výstupy. Těmito nástroji uživatelé snadno vytvoří přesvědčivé a pochopitelné datové reprezentace, navíc při použití drag-and-drop přístupu nejsou vyžadovány žádné zkušenosti s grafickým programováním.

Jednodušší správa, zavedení do praxe a integrace

Hlubší integrace s platformou SPSS Predictive Enterprise Services a data miningovou technologií SPSS Predictive Analytics dovoluje uživatelům optimalizovat analytické procesy v celé organizaci. SPSS Statistics 17.0 rozšiřuje také administrativní nástroje dovolující organizacím efektivně konfigurovat architekturu klient-server pro práci týmů a oddělení. Správci mají větší kontrolu nad konfigurací, kontrolou a řešením různých problémů.

Dostupnost

SPSS Statistics 17.0 bude k dispozici ve třetím čtvrtletí 2008 a to pro většinu aktuálních operačních systémů – Microsoft® Windows®, Apple® Mac® OS® X a Linux®. Seznam všech změn v systému SPSS Statistics 17.0 je uveden na adrese http://www.spss.com/statistics

O softwaru SPSS Statistics

SPSS Statistics je předním softwarovým balíkem používaným celosvětově v komerční, státní i akademické sféře pro řešení obchodních a výzkumných problémů. Celá řada společností spoléhá na SPSS Statistics v oblastech administrativního výzkumu, řízení lidských zdrojů a plánování zdrojů, lékařství, vědy, klinických i sociálních studií, plánování a předpovědí, zvyšování kvality, reportování a ad hoc rozhodování. Představuje první volbu pro akademickou sféru. 90% předních amerických univerzit má SPSS ve svých učebnách, kde připravují studenty na problémy, kterým budou čelit během svojí profesionální kariéry.

 

Témata článku: Software, Microsoft, Celý proces, Celá řada, Celá organizace, Nová možnost, Analytics, Komerční sféra, Report, Vylepšený editor, Portland, Lidská práce, Profesionální použití, Syntax, Přesná předpověď, Připravená šablona, Custom, Připravená technologie

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje