Nová verze softwaru Project-Based Solutions 3.0 společnosti IFS zajistí úspěch projektů

15. května 2010
Test osmi výkonných grafik
Nová verze softwaru Project-Based Solutions 3.0 společnosti IFS zajistí úspěch projektů

Společnost IFS uvedla na trh novou verzi svého softwaru pro řízení projektů PBS 3.0, která poskytne organizacím lepší přehled a kontrolu nad kritickými podnikovými projekty a pomůže vytvořit konkurenční výhodu v době hospodářského oživení. Zdokonalené řešení bylo vyvinuto ve spolupráci se zákazníky IFS, kteří pracují metodami projektového řízení, a se zkušenými konzultanty IFS, kteří mají dlouholetou zkušenost s vývojem a podporou aplikací PBS a dodávají projektová řešení zákazníkům po celém světě.

Tato aplikace obsahuje všechny výhody plně integrované sady ERP se specializovanými funkcemi pro řízení projektů, finanční řízení projektů a řízení projektových materiálů. Řešení PBS 3.0, které může být integrováno s plánovacími nástroji třetích stran jako Primavera P6, dramaticky zlepšuje schopnost zákazníků řídit projekty v průběhu celého životního cyklu. Zajišťuje zachycování důležitých projektových dat v hlavních podnikových systémech.

Generální ředitel IFS Alastair Sorbie poznamenal: „Plný přehled a kontrola nad projekty v celé organizaci má zásadní význam. Pokud jsou projekty nebo dílčí projekty plánovány a sledovány mimo běžné podnikové systémy, dochází k problémům. Potom je totiž pro projektové manažery nemožné sledovat a řídit vzájemné interakce mezi projekty a následné dopady na celkovou výkonnost podniku.“

Zdokonalené funkce PBS 3.0 pro finanční řízení poskytují uživatelům lepší přehled o příjmech z projektů, možnost předvídat budoucí dopad změn projektového plánu na náklady a prostředky k udržení přísné kontroly nad skutečnými a očekávanými náklady díky okamžitým datům o postupu projektu. Kromě toho nová funkčnost pro správu materiálů umožňuje uživatelům efektivně spravovat a sledovat spotřebu surovin a materiálu, zajistit potřebné skladové zásoby v potřebném objemu ve správný čas a omezit zbytečné prostoje v projektových linkách.

Sorbie dodává: „Z nedávné studie, kterou jsme si nechali vypracovat od společnosti Forrester Consulting*, vyplývá, že nedostatek informací způsobuje významná zpoždění projektů a zdvojování úsilí. A přesto podniky nevyužívají dostupné technologie ke zlepšení svých schopností a vyspělosti. V době nového oživení silně konkurenčního trhu s důrazem na ekonomickou efektivitu jsme pevně přesvědčeni, že schopnost efektivně řídit důležité projekty bude mít dopad na rychlost, jakou se podnikům podaří znovu nastartovat růst.“

Při vývoji revolučního uživatelského rozhraní IFS Enterprise Explorer (IEE) systému byl kladen důraz na jednoduché ovládání, které pomůže projektovým manažerům mít nad svými projekty kontrolu s rychlostí a přesností. Protože řešení poskytuje uživatelům přístup k datům v reálném čase, mají vždy k dispozici nejnovější informace, což jim pomůže přijímat pohotová a přesná rozhodnutí.

Vývoj aplikace PBS 3.0 potvrzuje dlouhodobé zaměření společnosti IFS vyvíjet řešení na podporu firem, jež působí v projektově založených odvětvích. IFS v současné době spolupracuje s mezinárodní asociací IPMA (International Project Management Association) na vypracování komplexní studie udržitelné efektivity, jež má dále prozkoumat, do jaké míry firmy spravují své nejdůležitější projekty, a také identifikovat osvědčené postupy v této oblasti.Projektově založeným organizacím po celém světě se určitě bude hodit studie, která prokáže obchodní hodnotu efektivního projektového řízení.

Pokud vás zajímají další informace o řešení IFS pro udržitelnou efektivitu a chcete se přihlásit k odběru výsledků výzkumu vypracovaného s IPMA, navštivte www.sustainable-efficiency.net

Řešení PBS verze 3.0 je dostupné od 9. dubna 2010.

Další informace o projektových řešeních společnosti IFS:

* Agentura Forrester v této studii oslovila více než 15 organizací v USA a Evropě a požádala je o hodnocení projektových řešení. Mezi účastníky průzkumu byli rozhodující pracovníci v oblasti programového řízení, nákupu, výkonného managementu a správy budov. Účastníci byli dotazování na aktuální postupy projektového řízení, aktuální stupeň využívání automatizace a nástrojů a budoucí plány týkající se investic do projektového řízení. Studie byla zahájena v listopadu 2009 a dokončena v prosinci 2009.

Další článek: Test osmi výkonných grafik

Témata článku: Celý plán, Celá studie, Řízení, Projekt, Budoucí plán, Celá organizace, Následné zpoždění, Zachycování, Potřebný nástroj, Potřebná aplikace, Celé řešení, Konkurenční výhoda

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší