Nová verze NetEnforcer 5.2 odhalí pokusy o útoky

Společnost Allot Communications (www.allot.com) představila novou verzi firmware 5.2 pro řadu NetEnforcer, která představuje špičku v oblasti implementace technologií Quality of Services (QoS)/traffic managementu. NetEnforcer slouží k zajištění priorit a monitorování různorodého síťového provozu. Je určen především poskytovatelům Internetu a náročnějším podnikovým zákazníkům, pro které představuje řízení využití šířky pásma klíčový problém. Vylepšení v nové verzi se týká především oblasti řízení provozu na aplikační vrstvě a při prevenci útoků na odepření služby (DoS). Vývoj však zaznamenaly i další vlastnosti produktu.
Nová verze NetEnforcer 5.2 odhalí pokusy o útoky

Dílčí změny v aktuální verzi jsou zaměřeny na klíčové schopnosti zařízení NetEnforcer, jehož činnost je založena na rozpoznání široké škály aplikačních protokolů a jejich klasifikaci před dalším rozhodováním o řízení provozu. Především byla do produktu doplněna podpora pro detekci a případné omezení mnoha dalších variant výměnných aplikací typu P2P (peer-to-peer), jako jsou BitTorent, Mute, FreeNet atd. Eliminace respektive řízení těchto protokolů je dnes velmi žádoucí, neboť v neřízeném prostředí představují závažný problém. Na aplikační vrstvě rovněž přibyla podpora pro internetovou telefonii (VoIP) pomocí technologie Skype, lépe propracovány byly některé tunelovací protokoly (PPPoE, SoftEther,...).

Podpora na aplikační úrovni přibyla i na už dříve podporované protokoly, jako SSH, Telnet či FTP. Díky tomu je možné například řídit FTP provoz podle typu souborů nebo rozpoznat Telnet na nestandardních portech. Významným prvkem proaktivní ochrany síťové dostupnosti je inovovaný mechanismus včasného rozpoznávání pokusů o útoky silou s cílem znepřístupnit služby (DoS). Kontrola je založena na sledování poměrného výskytu pokusů o připojení určitého druhu a dovoluje včas eliminovat takovéto pokusy o zahlcení sítě. To vše včetně logování pokusů a zasílání varování.

Právě oblast záznamu událostí a včasného varování (Alerty) se dočkala dalších vylepšení, kde došlo především k zásadnímu rozšíření počtu varovných zpráv, a to až na 2000. Změn doznalo také rozhraní pro konfiguraci z příkazové řádky (CLI), které díky skriptům dovoluje pružnější správu a integraci s produkty jiných výrobců a též lepší dokumentaci akcí prostřednictvím zaznamenávání všech realizovaných konfiguračních kroků. Důležitým momentem bylo také vylepšení softwarové komponenty NetAccountant Reporter 5.2, která zajišťuje společně s  nástrojem NetAccountant analýzu a účtování síťového provozu. Zlepšena zde byla jak instalace, tak práce s databázemi a podpora dalších verzí operačních systémů. Upravena a rozšířena byla také implementace služby RADIUS.

Software v nové verzi pro zařízení NetEnforcer je ihned k dispozici na webových stránkách: www.allot.com. Upgrade pro zákazníky se zakoupeným supportem je bezplatný.

Distributorem zařízení pro Českou republiku je:
VUMS DataCom, spol. s  r. o.
Rozšířená 15, 182 00 Praha 8
telefon: +420 284 688 680-1
fax: +420 284 688 665

Další informace o produktu podá a jeho zapůjčení vyřizuje: Martina Novotná, mobil: +420 604 293 807.

Váš názor Další článek: Blokovat volání přes internet je v USA nežádoucí

Témata článku: Software, Radius, Peer, Alert, Síťový protokol, Síťový provoz, Omezená schopnost, Bittorent, Bezplatná varianta, Reporter


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 101

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF