Nová verze Kerio WinRoute Firewallu podporuje řešení SSL VPN bez speciální klientské aplikace

Plzeň – 23. června 2005 – Společnost Kerio Technologies, výrobce poštovního serveru a firewallu pro malé a středně velké podnikové sítě, uvádí na trh Kerio WinRoute Firewall 6.1, novou verzi svého klíčového produktu pro zabezpečení sítí, s robustním řešením Clientless SSL VPN a transparentní podporou služby Active Directory.
Nová verze Kerio WinRoute Firewallu podporuje řešení SSL VPN bez speciální klientské aplikace

Nové integrované řešení Clientless SSL VPN umožňuje vzdáleným a mobilním pracovníkům připojovat se k interním souborovým serverům firmy pouze prostřednictvím internetového prohlížeče. Uživatelé mohou v prohlížeči procházet adresáře souborů, ukládat a stahovat soubory a vytvářet adresáře. Kerio WinRoute Firewall 6.1 dále obsahuje vestavěný antivir McAfee, který prověřuje všechny přenášené soubory na přítomnost virů. Na rozdíl od konkurenčních produktů obsahuje Kerio WinRoute Firewall 6.1 řešení VPN již ve standardní verzi, nejsou tedy třeba žádné další investice do licencí.

„Kerio WinRoute Firewall 6.1 není ani tak revoluční jako spíše evoluční upgrade,“ řekl Dušan Vítek, marketingový ředitel Kerio Technologies. „Je nám jasné, že malé firmy obvykle používají virtuální privátní sítě pro vzdálený přístup k souborům, a proto jsme vedle našeho plnohodnotného klienta VPN pro Windows vytvořili také řešení SSL VPN bez klienta, jehož používání je tak snadné jako přihlášení k účtu webového e-mailu.“

„Kerio WinRoute Firewall 6.1 si v našich laboratorních testech vedl daleko lépe, než jsme čekali,“ řekl James Hurd, prezident a generální ředitel společnosti Hurd I/T Communications z Vienny ve Virginii. „Po důkladném testování nyní naše skupina Enterprise Firewall Solutions tento produkt nabízí jako všestranné řešení firewallu, které může směle konkurovat hardwarovým firewallům. Při hledání vhodného firewallu pro svou firmu byste jej rozhodně neměli přehlédnout.“

Přehled novinek v Kerio WinRoute Firewallu 6.1

- Clientless SSL VPN: Integrované řešení SSL VPN bez specializované klientské aplikace umožňuje firmám poskytovat bezpečný vzdálený přístup k souborům pouze prostřednictvím internetového prohlížeče. Uživatelé mohou procházet adresář souborů, ukládat a stahovat soubory a vytvářet adresáře. Zabudovaný antivir McAfee navíc prověřuje všechny přenášené soubory na přítomnost virů.
- Transparentní podpora služby Active Directory: Lokální databáze uživatelů již není třeba, protože je možné ověřovat totožnost všech uživatelů proti centralizované databázi Active Directory. Výrazně se tak zjednodušuje správa uživatelů.

Základní vlastnosti:

- Firewall: Kerio WinRoute Firewall, certifikovaný laboratořemi ICSA v kategorii podnikových firewallů, poskytuje ochranu pro podnikové sítě.
- Integrovaný VPN klient a server založený na SSL: Jednoduchý a zároven silný VPN klient pro Windows poskytuje vzdáleným zaměstnancům plnohodnotný přístup k virtuální privátní síti.
- Blokování přístupu k webovým stránkám: S přibližně 60 kategoriemi webového obsahu může Kerio WinRoute Firewall omezovat, které webové servery si zaměstnanci mohou prohlížet a které nikoliv.
- Antivirová ochrana: Kerio WinRoute Firewall s integrovanou technologií McAfee Antivirus funguje jako antivirová brána, která prověřuje provoz protokoly SMTP, POP3, HTTP a FTP.

Dostupnost řešení Kerio WinRoute Firewall 6.1
Kerio WinRoute Firewall 6.1 lze zakoupit prostřednictvím distribučních společností Tech Data (www.techdata.cz) a SWS (www.sws.cz) nebo u partnerů společnosti Kerio Technologies. Jeho cena začíná od 10 300 Kč pro 10 uživatelů nebo 17 900 Kč s antivirem McAfee.

O společnosti Kerio Technologies
Společnost Kerio Technologies (www.kerio.cz), podle studie Hewitt Associates nejlepší zaměstnavatel ve střední Evropě roku 2005, obohacuje trh se softwarovými nástroji na zabezpečení internetové komunikace již od roku 1997. Zabývá se vývojem softwarových řešení poštovních serverů a firewallů pro malé a středně velké sítě. Ve svých produktech klade největší důraz na bezpečnost přenášených dat. Společnost má centrálu v kalifornské Santa Claře a pobočky v České republice a Velké Británii. Mezi partnery společnosti Kerio Technologies při vývoji softwarových technologií patří firmy McAfee a Internet Security Systems.

Váš názor Další článek: Nejpoužívanější připojení k internetu v českých domácnostech? Bezdrát!

Témata článku: Prohlížeče, Windows, VPN, Nejlepší antivirus, Firewall, Antivirová firma, Kerio, Vienna, Důkladné testování, Virginia, Specializovaná laboratoř


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky