Nová verze Kerio Control znemožní uživatelům obcházet zabezpečení sítí

Nová verze Kerio Control znemožní uživatelům obcházet zabezpečení sítí

Kerio Technologies uvádí na trh novou verzi svého řešení pro unifikované zabezpečení sítíKerio Control. Verze 8.2 přináší pokročilou bezpečnostní aplikaci poskytující firewallové zabezpečení, prevenci útoků, blokování obsahu a antivirovou ochranu pro sítě s protokoly IPv4 a IPv6.

„Za většinou případů narušení bezpečnosti dnes bohužel stojí sami uživatelé, kteří svým jednáním kladou vysoké nároky na podnikové správce sítě. Našim úkolem bylo vymyslet nástroj, který převezme roli bdělého strážce a bude vždy ve střehu,“ popisuje hlavní výhody produktu Dušan Vítek z Kerio Technologies a dodává: „Týká se to především méně monitorovaných sítí, kde k tomuto narušení dochází za zády nic netušících administrátorů.“ Kerio Control tak zamezí v přístupu například na stránky, které provádějí útoky jako je phishing nebo odcizení identity.

Nový filtr obsahu navíc umožňuje správcům sítě blokovat konkrétní aplikace nebo kategorie aplikací – povolit e-mail a VPN a zakázat instant messaging či blokovat Peer-to-peer sítě. Správci tak už nemusí používat časově náročnější a méně spolehlivé metody blokování portů. Nový payload analyzátor dynamicky reaguje na měnící se síťové a komunikační chování aplikací, což administrátorům umožňuje reagovat na hrozby a nevítanou komunikaci mnohem rychleji než kdykoli předtím.

„Kerio Control je nyní nejpokročilejším firewallovým a UTM řešením pro trh středně velkých firem,“ upřesňuje Vítek. Intuitivní vestavěné administrační rozhraní provede administrátory jednotlivými kroky konfigurace, správou a monitorováním systému. Pomáhá jim řešit jakékoli případné problémy související se správou dostupnosti a zabezpečením sítě. Díky své flexibilní podpoře situací z hlediska výpadku spojení a vyrovnání zatížení s více linkami, je produkt vhodný i pro komplexnější a náročnější řešení od škol přes mezinárodní ocelárny až po obrovské multimilionářské jachty.

Kerio Control je k dispozici jako softwarová a hardwarová aplikace. Hardwarové zařízení Kerio Control Box 1120 stojí 17 900 Kč a cena softwarové edice začíná na 5 300 Kč pro 5 uživatelů. Verzi 8.2 si můžete stáhnout i jako plně funkční 30denní zkušební verzi.

Další článek: Nová aplikace umožňuje policistům rozpoznávat zločince pomocí tabletu

Témata článku: Strážce, Pokročilý filtr, Obrovský krok, Peer, Kerio


Určitě si přečtěte

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 24

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

** Otestovali jsme TP-Link Archer AX10, nejdostupnější router s Wi-Fi 6 ** Šetřilo se, ale zatím ty ústupky tolik nebolí ** Pro domácí síťování pohodlná volba, do firmy ale chcete něco lepšího

Tomáš Holčík | 45

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 53Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor