Nová verze Kerio Control znemožní uživatelům obcházet zabezpečení sítí

Nová verze Kerio Control znemožní uživatelům obcházet zabezpečení sítí

Kerio Technologies uvádí na trh novou verzi svého řešení pro unifikované zabezpečení sítíKerio Control. Verze 8.2 přináší pokročilou bezpečnostní aplikaci poskytující firewallové zabezpečení, prevenci útoků, blokování obsahu a antivirovou ochranu pro sítě s protokoly IPv4 a IPv6.

„Za většinou případů narušení bezpečnosti dnes bohužel stojí sami uživatelé, kteří svým jednáním kladou vysoké nároky na podnikové správce sítě. Našim úkolem bylo vymyslet nástroj, který převezme roli bdělého strážce a bude vždy ve střehu,“ popisuje hlavní výhody produktu Dušan Vítek z Kerio Technologies a dodává: „Týká se to především méně monitorovaných sítí, kde k tomuto narušení dochází za zády nic netušících administrátorů.“ Kerio Control tak zamezí v přístupu například na stránky, které provádějí útoky jako je phishing nebo odcizení identity.

Nový filtr obsahu navíc umožňuje správcům sítě blokovat konkrétní aplikace nebo kategorie aplikací – povolit e-mail a VPN a zakázat instant messaging či blokovat Peer-to-peer sítě. Správci tak už nemusí používat časově náročnější a méně spolehlivé metody blokování portů. Nový payload analyzátor dynamicky reaguje na měnící se síťové a komunikační chování aplikací, což administrátorům umožňuje reagovat na hrozby a nevítanou komunikaci mnohem rychleji než kdykoli předtím.

„Kerio Control je nyní nejpokročilejším firewallovým a UTM řešením pro trh středně velkých firem,“ upřesňuje Vítek. Intuitivní vestavěné administrační rozhraní provede administrátory jednotlivými kroky konfigurace, správou a monitorováním systému. Pomáhá jim řešit jakékoli případné problémy související se správou dostupnosti a zabezpečením sítě. Díky své flexibilní podpoře situací z hlediska výpadku spojení a vyrovnání zatížení s více linkami, je produkt vhodný i pro komplexnější a náročnější řešení od škol přes mezinárodní ocelárny až po obrovské multimilionářské jachty.

Kerio Control je k dispozici jako softwarová a hardwarová aplikace. Hardwarové zařízení Kerio Control Box 1120 stojí 17 900 Kč a cena softwarové edice začíná na 5 300 Kč pro 5 uživatelů. Verzi 8.2 si můžete stáhnout i jako plně funkční 30denní zkušební verzi.

Další článek: Nová aplikace umožňuje policistům rozpoznávat zločince pomocí tabletu

Témata článku: Pokročilý filtr, Peer, Kerio, Strážce, Obrovský krok


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF