Nová verze Kerio Control znemožní uživatelům obcházet zabezpečení sítí

Nová verze Kerio Control znemožní uživatelům obcházet zabezpečení sítí

Kerio Technologies uvádí na trh novou verzi svého řešení pro unifikované zabezpečení sítíKerio Control. Verze 8.2 přináší pokročilou bezpečnostní aplikaci poskytující firewallové zabezpečení, prevenci útoků, blokování obsahu a antivirovou ochranu pro sítě s protokoly IPv4 a IPv6.

„Za většinou případů narušení bezpečnosti dnes bohužel stojí sami uživatelé, kteří svým jednáním kladou vysoké nároky na podnikové správce sítě. Našim úkolem bylo vymyslet nástroj, který převezme roli bdělého strážce a bude vždy ve střehu,“ popisuje hlavní výhody produktu Dušan Vítek z Kerio Technologies a dodává: „Týká se to především méně monitorovaných sítí, kde k tomuto narušení dochází za zády nic netušících administrátorů.“ Kerio Control tak zamezí v přístupu například na stránky, které provádějí útoky jako je phishing nebo odcizení identity.

Nový filtr obsahu navíc umožňuje správcům sítě blokovat konkrétní aplikace nebo kategorie aplikací – povolit e-mail a VPN a zakázat instant messaging či blokovat Peer-to-peer sítě. Správci tak už nemusí používat časově náročnější a méně spolehlivé metody blokování portů. Nový payload analyzátor dynamicky reaguje na měnící se síťové a komunikační chování aplikací, což administrátorům umožňuje reagovat na hrozby a nevítanou komunikaci mnohem rychleji než kdykoli předtím.

„Kerio Control je nyní nejpokročilejším firewallovým a UTM řešením pro trh středně velkých firem,“ upřesňuje Vítek. Intuitivní vestavěné administrační rozhraní provede administrátory jednotlivými kroky konfigurace, správou a monitorováním systému. Pomáhá jim řešit jakékoli případné problémy související se správou dostupnosti a zabezpečením sítě. Díky své flexibilní podpoře situací z hlediska výpadku spojení a vyrovnání zatížení s více linkami, je produkt vhodný i pro komplexnější a náročnější řešení od škol přes mezinárodní ocelárny až po obrovské multimilionářské jachty.

Kerio Control je k dispozici jako softwarová a hardwarová aplikace. Hardwarové zařízení Kerio Control Box 1120 stojí 17 900 Kč a cena softwarové edice začíná na 5 300 Kč pro 5 uživatelů. Verzi 8.2 si můžete stáhnout i jako plně funkční 30denní zkušební verzi.

Témata článku: Strážce, Obrovský krok, Peer, Pokročilý filtr, Kerio

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje