Nová verze datové sady StreetNet ČR v.0704 spatřila světlo světa

Praha, 10. května 2007 – Datová sada StreetNet ČR je aktualizována 2x ročně, vždy po 6ti měsících. V rámci aktualizace datové sady StreetNet ČR postupně dochází ke zpřesňování geometrií a atributů jednotlivých vrstev.
Nová verze datové sady StreetNet ČR v.0704 spatřila světlo světa

Obsah datové sady StreetNet ČR  je tvořen 13 standardními vrstvami dělených do 6-ti tříd, kterými jsou: komunikace, administrativní členění, železnice, osídlení, využití půdy a vodstvo. Mezi další prvky a atributy, na které je kladen při aktualizaci důraz, patří například: úseky komunikace, dálniční exity, kilometráž, zastavěná plocha sídel, centra osídlení, průmyslové zóny, letiště, nákupní centra, areály vysokých škol, areály nemocnic, golfová hřiště atd.

Nosnou vrstvou celé datové sady je vrstva ROAD obsahující veškeré komunikace na území ČR. Proto je většina práce na datové sadě zaměřena na její polohové zpřesňování. StreetNet ČR v.0704 doznal podstatných změn při úpravách geometrie sítě v menších obcích a  na silnicích 2. a 3. tříd. Významné bylo i atributové zdokonalování.

Přehled největších novinek ve verzi datové sady StreetNet ČR v.0704:

  • zpřesnění geometrie na silnicích nižších tříd
  • preaktuálnost dat - vrstva ROAD obsahuje již zapracované (průjezdné) významné stavby na silnicích 1. tříd, které se podle investorů jednotlivých staveb budou uvádět do provozu před vydáním příští verze StreetNet v.0710 (jedná se například o obchvat Bělotína R48, Chomutov 7 atd.)
  • nový atribut TOLL ve vrstvě ROAD, který vymezuje úseky podléhající placení mýta u automobilů nad 12t (atribut se vztahuje pouze na dálnice a rychlostní komunikace, kde je mýto vybíráno od 1.1.2007)
  • úprava všech vrstev datové sady StreetNet v.0704 na styku se StreetNetem SR  za účelem vytvoření bezešvě propojených map ČR a SR
  • aktualizace vrstev Administrativního členění (117 obcí změnilo příslušnost k okresu), nové aktuální statistické údaje k 1.1.2007 dle ČSÚ

Zajímavosti:

  • vrstva ROAD má v nové verzi o 181 357 úseků více, což činní nárůst o 25,9%
  • oproti StreetNet v.0610 bylo provedeno cca 400 000 změn

 

Váš názor | Fujitsu uvede 2,5" pevný disk s kapacitou 250 GB

Témata článku: Exit, Silnice, Stavba

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší