Nová verze databázového systému InterBase XE nabízí pokročilou škálovatelnost, zabezpečení a prakticky nulové nároky na administraci

Nová verze databázového systému InterBase XE nabízí pokročilou škálovatelnost, zabezpečení a prakticky nulové nároky na administraci

Relační databázový systém ideální jak pro zabudování, tak pro aplikace pro malé a střední podniky.

Společnost Embarcadero technologies, vedoucí dodavatel multiplatformních databázových nástrojů a software pro vývojáře, oznámila InterBase® XE, bohatě vybavený relační systém pro správu databází (RDBMS). Systém InterBase XE je navržen pro vývojáře, kteří s jeho využitím dokážou vytvářet přizpůsobivé aplikace s vysokými nároky na nepřetržitost provozu a bezpečnost dat a zabudovávat je do zařízení a přístrojů, do stolních aplikací, řešení pro pracovní skupiny i do řešení pro malé a střední podniky.

InterBase XE slučuje variabilní multigenerační architekturu se snadnou instalací, minimálními požadavky na administraci a nasazování do provozu, automatickým obnovováním po haváriích dat a jádrem, které se dokáže automaticky optimálně naladit. Nová edice XE nyní dokáže pracovat s osmkrát více daty a nabízí více bezpečnostních možností, například delší hesla a šifrování typu SHA-1 kritické pro rozšíření zabezpečení například u platebních účtů.

InterBase XE je ideální pro zabudované aplikace, protože má bezkonkurenčně nejnižší nároky na paměť a prakticky nevyžaduje žádnou administraci. Dá se využít v prostředích pro rychlý vývoj aplikací a poskytuje rychlost transakčního zpracování a spolehlivost typicky obsažené v daleko dražších systémech RDBMS. InterBase je systém prověřený v tisících zabudovaných aplikací, jakými jsou například maloobchodní pokladní systémy nebo aplikace CRM.

Další nové vlastnosti, které jsou nyní zabudovány do InterBase XE zahrnují:

  • Možnost nasazení do prostředí cloudu – provoz InterBase XE v cloudu umožní vývojářům rychle vytvářet prototypy aplikací a přidávat či ubírat kapacitu podle okamžitých obchodních potřeb.
  • Zvýšenou produktivitu – produktivita vývojářů se zvyšuje i tím, že je nyní možno volat Dynamic SQL z uložených procedur a spouštěčů (triggers).
  • Zvládání větších objemů dat – škálovatelnost vylepšuje 64-bitová architektura InterBase XE, která umožňuje adresovat daleko více paměti a provádět tak operace s rozsáhlejšími datovými objekty.
  • Rozšířenou podporu norem – InterBase XE nyní podporuje i JDBC BLOB/CLOB.

Vyvojář nebo administrátor může nasadit InterBase XE do provozu za méně než hodinu. Podniky mohou provozovat kriticky náročné aplikace s vědomím, že aplikace jsou bezpečné, spolehlivé a škálovatelné. InterBase XE je možno nasazovat do prostředí různých operačních systémů včetně Windows, Mac OS X, Linux a nyní i do prostředí Amazon Cloud.

Dostupnost InterBase XE

Systém InterBase XE je dostupný ve čtyřech variantách podle toho, k jakému účelu se použije. InterBase XE Server Edition je vhodná pro vícevrstvé aplikace škálovatelné až pro 64 procesorů. InterBase XE Desktop Edition poskytuje levné a vysoce výkonné úložiště pro jednouživatelské aplikace. InterBase XE To Go Edition nabízí mimořádně paměťově nenáročné procesní možnosti správy dat perfektně vhodné pro zabudování do dnešních přenosných zařízení. InterBase XE Developer Edition je součástí dodávky sady nástrojů Embarcadero® RAD Studio XE, která obsahuje nástroje Delphi® XE, C++Builder® XE, Delphi Prism™ XE a RadPHP™ XE. Další informace najdete na adrese http://www.embarcadero.com/products/interbase-smp.

Témata článku: Pokladní systémy, Malá spolehlivost, Malé úložiště, Malý objem, Malý objekt, Náročná operace, Náročné prostředí

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí