Nová verze Citrix GoToMyPC 5 přináší vyšší výkon a rychlost

Praha – 10. ledna, 2006 – Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu, oznámil uvedení nové verze služby Citrix GoToMyPC 5, která odstraňuje výkonnostní bariéry díky větší rychlosti a silné bezpečnosti.
Nová verze Citrix GoToMyPC 5 přináší vyšší výkon a rychlost

Pátá generace služby GoToMyPC je přelomem v přístupu lidí k informacím, a to díky přenosu souborů jednoduchým přetažením myši, realistickému barevnému prostředí, monitorování nastavení a výkonu. Tato průkopnická webová služba nabízí půlmiliardě dnešních mobilně pracujících (zdroj: IDC, Worldwide Mobile Worker Population Forecast and Analysis 2005-2009, Doc # 34124, říjen 2005) a malým a středním podnikům po celém světě vyšší produktivitu s přístupem k vlastnímu počítači v reálném čase. Například v nedávném testu VeriTestu, testovací službě společnosti Lionbridge (Nasdaq: LIOX), umožnila služba GoToMyPC 5 uživatelům až čtyřikrát rychlejší připojení než konkuřenční produkty, jak je zmíněno v této online zprávě: http://www.veritest.com/clients/reports/citrix/default.asp

GoToMyPC 5 umožňuje zaměstnancům bezpečně přistupovat ke svým počítačům, včetně emailu, souborů, aplikací a dalších síťových zdrojů z jakéhokoli webového prohlížeče například na cestách, vzdálených místech nebo při práci z domova. Snadno ovladatelná, bezpečná webová služba je podporována pěti datacentry rozmístěnými po světě a propojena se sedmi hlavními poskytovateli internetových služeb, aby byl zajištěn její optimální výkon.

Od průkopníka vzdáleného webového přístupu k vedoucímu postavení na trhu

            “GoToMyPC byla před více než pěti lety přelomem na trhu jako první webová služba pro vzdálený přístup,” říká Brett Caine, viceprezident a generální ředitel divize Online Group společnosti Citrix. “Nyní si zákazníci v každém odvětví, včetně zdravotnictví, finančních služeb, státní správy, právnictví i výroby osvojili naší webovou službu, neboť vědí, že mohou počítat s rychlým, snadným, bezpečným a spolehlivým přístupem. S GoToMyPC 5 jsme opět zvýšili laťku v oblasti dodávání kvalitního přístupového řešení, které je důležité pro zvýšení produktivity.”

Nové funkce dostupné ve verzi GoToMyPC 5

  • Až 4 krát vyšší výkon: rychlé připojení a přístup ke vzdálenému PC.
  • Reálné barvy: přístup ke vzdálenému počítači v reálných barvách  jako kdybyste seděli před vlastním monitorem.
  • Táhni a pusť: rychlý přenos souborů a složek z jednoho PC do druhého jednoduchým přetažením myší mezi okny (obrazovkami). Okamžitý a bezpečný přístup k přílohám emailů napříč platformami.
  • Vyladění výkonu: Přizpůsobení nastavení rychlosti zobrazování výkonu, který nejlépe vyhovuje potřebám uživatele.
  • Podpora více monitorů: Používání GoToMyPC s více připojenými monitory k jednomu PC pro zvýšení produktivity.
  • Monitorování výkonu:  Diagnostika rychlosti připojení, kontrola úrovně výkonu – díky tomu lze zlepšit výkon a ještě více tak zvýšit produktivitu.

 

Podle analytické společnosti IDC má GoToMyPC dobrou pozici na trhu, pokud jde o levný a bezpečný vzdálený přístup pro malé a střední podniky s malou infrastrukturou a také pro větší společnosti, které potřebují alternativu k VPN. “GoToMyPC se daří i v segmentu velkých korporací,” oznámil Stephen Drake, ředitel výzkumu IDC. “Technologie služby GoToMyPC, co do funkcí a zásadních složek, jako je bezpečnost, poskytují podnikům strategickou výhodu.” Zdroj: IDC, Citrix Online Vendor Profile: Vendor Needs and Strategies, Doc # 34097, říjen 2005.

GoToMyPC pro profesionály a podniky všech velikostí

GoToMyPC je bezpečná a plně šifrovaná služba s vestavěným 128-bitovým AES end-to-end šifrovacím standardem. Lze ji nainstalovat v několika minutách – dokonce i nezkušenými uživateli. Citrix nabízí tři verze služby GoToMyPC, aby vyhověl inviduálním potřebám profesionálům, malých a středních podniků a velkých společností. Citrix GoToMyPC Personal je určen individuálním uživatelům, kteří žádají vzdálený přístup k jednomu nebo více PC. Citrix GoToMyPC Pro (pro 4 až 20 PC) je navržen pro pracovní skupiny a týmy. Zde je k dispozici centralizovaná správa, Online Administration Center, kde mohou manažeři přidávat, přerušit a odstranit uživatele a kontrolovat reportování služby. Citrix GoToMyPC Corporate (20 a více PC) umožňuje společnostem vytvořit a spravovat skupiny, kontrolovat používání a povahu přístupu, stanovit pravidla hesel a zvolit další bezpečnostní funkce, jako např. ověření identity třetí strany. Plně funkční demoverzi a více informací najdete na adrese www.gotomypc.com.

GoToMyPC se dostává ze strany odborných médií častých ocenění. V roce 2005 získala služba GoToMyPC v USA následující ceny: PC Magazine (Editors’ Choice Award), PC World (World Class Award), Windows IT Pro (Readers Choice Award), Laptop Magazine (Ultimate Choice Award and Editors’ Choice Award), Software and Information Industry Association (Codie Award) a What Laptop Magazine (Editor’s Choice).

           

O společnosti Citrix

Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Produkty Citrix používá každý den více než 160 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Čistý zisk společnosti Citrix v roce 2004 činil 741 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com

Témata článku: Přístup, Worker, Levné monitory k pc, PC monitory, Monitory k pc, Forecast, Malý podnik, Drake

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje