Nová verze aplikace Play.cz je na světě

Nová verze aplikace Play.cz je na světě

Zbrusu novou verzi aplikace Play.cz určenou pro světově oblíbené mobilní zařízení Apple iPhone, vyvinula brněnská softwarová společnost ecommerce.cz.

Play.cz umožňuje majitelům iPhonu bezplatně poslouchat internetové vysílání českých FM a internetových rádií.

Na rozdíl od původní verze, nabízí uživatelům tzv. Lite a Full verzi. Lite, tedy neplacená verze – nabízí uživateli výběr rádiových stanic z playlistu Play.cz. Nová verze je uživatelsky přívětivější a poskytne více informací o přehrávaných stanicích než původní. Full (placená) verze, jejíž cena je v AppStore stanovena na 2,99 EUR – umožní uživateli přidat si vlastní výběr rádií a zkoumá i kvalitu připojení k Play.cz.

„Placená verze nabízí uživatelům vhodný stream – datový tok, podle kvality připojení. Dle výsledku nabídne stream s odpovídajícím datovým tokem tak, aby reprodukce nebyla přerušována výpadky. Pokud není kvalita připojení valná – zvolí nižší rychlost datového toku – uživatel si tak poslechne rádio sice v nižší kvalitě, zato zcela plynule a bez sekání.

„Pokud je naopak připojení bezvadné, zvolí systém rychlý stream a uživatel poslouchá rádio v té nejvyšší možné kvalitě,“ vysvětlil Petr Hujka, projektový manažer společnosti ecommerce.cz.

Aplikace Play.cz byla široké veřejnosti poprvé zdarma zpřístupněna v prostředí AppStore společnosti Apple v březnu roku 2009 a majitelé iPhonů si ji instalují prostřednictvím služby iTunes. Aplikace se drží na vrcholu žebříčků Top Free Apps s maximálním hodnocením a nadšenými reakcemi uživatelů.

Aplikace nabízí obsáhlý seznam dostupných rádií, ve kterém mohou uživatelé fulltextově vyhledávat podle názvu stanice, podle žánru vysílání nebo dle poslechovosti. Stanice jsou seřazeny v přehledném seznamu spolu s logy jednotlivých stanic.

Témata článku: Široká veřejnost, Stream, Stanice, Původní společnost, Kvalita

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje