Nová verze 3.5 systému iXOS-ARCHIVE s HTTP webovým rozhraním je nyní dostupná

16. září 1999
A další dírka do HotMailu
Optimalizace obchodních procesů pomocí inteligentních webových technologií
Nová verze 3.5 systému iXOS-ARCHIVE s HTTP webovým rozhraním je nyní dostupná
Společnost iXOS Software AG, přední dodavatel softwarových řešení pro zpracování obchodních dokumentů v prostředí systému R/3, oznámila, že nová verze 3.5 systému iXOS-ARCHIVE je nyní dostupná s webovým rozhraním. Integrované HTTP rozhraní otevírá nové možnosti využití webových technologií k optimalizaci obchodních procesů. Kromě toho, že dokumenty mohou být vyhledávány tradičními metodami prostřednictvím intuitivního webového rozhraní, mohou být nyní pomocí standardního webového prohlížeče i archivovány.

Vylepšena byla i komponenta DocuLink 2.0, která nyní umožňuje zpracování obchodních dokumentů z široké škály zdrojů v prostředí systému R/3, a tím i komplexní prohlížení obchodních procesů.

iXOS-ARCHIVE nově obsahuje i komponentu NotesLink, která integruje uživatele Lotus Notes. Protože jazyk JAVA nyní mohou využívat i další důležité komponenty, může být systém iXOS-ARCHIVE používán na různých platformách.

Standardní rozhranní HTTP je možné používat se všemi webovými prohlížeči. Programy pro zobrazování a administraci systému iXOS-ARCHIVE 3.5 jsou nabízeny jako JAVA komponenty, takže požadované aplikace pro vyhledávání a jakékoliv programy nutné pro zobrazování mohou být stahovány přes Web. Uživatelé tak mají přístup k obchodním dokumentům z libovolného místa a již nejsou potřeba komplikované klientské instalace.

iXOS-ARCHIVE 3.5 lze snadno integrovat s infrastrukturou ERP. Nová verze s rozhranním HTTP již byla certifikována pro připojení k systému SAP ArchiveLink 4.5, takže weboví uživatelé mají přístup jak k obchodním dokumentům, tak i k datům v systému SAP.

Obchodní procesy v intranetu / extranetu
Protože je stále více obchodních procesů decentralizováno, archivace dokumentů pomocí webových aplikací se stává bezpodmínečnou nutností. Nekompromisně nyní mohou být implementovány strategie samoobslužnosti zaměstnanců, například:

Interní objednávání (požadavek na nákup)

Zásobování a kontroly faktur se provádějí decentralizovaně. Zaměstnanci objednávají potřebné produkty pomocí jednoduchého webového formuláře a mohou si vyžádat i další informace o produktech. Když je zboží doručeno, zaměstnanec si na Webu zobrazí dodací list a pokud je vše v pořádku, schválí fakturu. Je tak potřeba mnohem méně času na zpracování a společnosti získají obrovskou výhodu v podobě úspory nákladů.

Evidence cestovních výloh
Webové aplikace systému iXOS-ARCHIVE je možné použít k decentralizaci a zjednodušení činností náročných na papír. Zaměstnanci mohou evidovat své cestovní výlohy prostřednictvím webových aplikací systému iXOS-ARCHIVE a dokonce i samotné dokumenty archivovat pomocí standardního skeneru.

Práce s osobními složkami a daty uchazečů o zaměstnání
Systém iXOS-ARCHIVE umožňuje spolu s aplikacemi pro personalistiku (např. SAP HR) elektronické uchovávání osobních složek. Na rozdíl od tradičního způsobu archivace nyní například mohou hlavní údaje udržovat přímo zaměstnanci a to pomocí jednoduchého webového rozhranní. Sníží se tak pracovní zatížení personálního oddělení a zdroje chyb jsou minimální. Celý proces se tak jako v předchozím případě zrychlí a dojde k efektivnějšímu využívání zdrojů.

DocuLink 2.0 pro větší transparentnost
V obchodních procesech se často používají dokumenty vytvořené v různých aplikacích a systémech, např. SAP R/3, SAP R/2 a jiných na hostu založených externích systémech. Vylepšená verze komponenty DocuLink 2.0 používaná v systému iXOS-ARCHIVE 3.5, umožňuje zpracování obchodních dokumentů různého původu v celé jejich šíři v rámci infrastruktury SAP R/3. Dynamicky generované, hierarchické složky je možné prohlížet jak prostřednictvím rozhraní systému SAP, tak i pomocí webového rozhraní.

Elektronická zákaznická složka (SD oběh dokumentů)
Pomocí komponenty DocuLink 2.0 je například možné sestavit kompletní elektronickou zákaznickou složku, která automaticky přijme obsahy z příslušných ERP modulů. Může obsahovat data a obchodní dokumenty z kancelářských aplikací, elektronické pošty, faxu nebo příchozí psané pošty. Jedním ze specifických rysů komponenty DocuLink 2.0 je schopnost kdykoliv přecházet mezi zobrazením složky a transakce.

Integrace groupwarových uživatelů
Nový modul NotesLink systému iXOS-ARCHIVE 3.5, který doplňuje stávající modul ExchangeLink, umožňuje automatické přemístění dokumentů Lotus Notes do optického archivu. Data jsou bezpečně zkopírována na optická média a protože dojde ke sníží tlaku na databázi, zkrátí se i čas, který uživatelé Notes potřebují k přístupu k dokumentům. Po přemístění dokumenty Notes obsahují pouze odkaz na přílohu uloženou v systému iXOS-ARCHIVE. Požadovaný dokument může být znovu zobrazen pomocí speciálního formuláře iXOS.

Uživatelé Lotus Notes mohou komponentu NotesLink (pokud je integrována v systému oběhu dokumentů SAP) využít k přístupu k datům systému R/3 a k dokumentům Notes. Archivované dokumenty Notes (např. elektronická pošta) mohou být spojeny s objekty SAP (např. průvodními fakturami). Ty je pak možné vyhledávat jak pomocí systému R/3, tak i pomocí klienta Notes.

JAVA technologie pro větší flexibilitu
Verze 3.5 systému iXOS-ARCHIVE zahrnuje celou řadu dalších komponent v podobě nově vyvinutých komponent iXOS Java Viewer a JAVA Administration Client. Když uživatel potřebuje specifickou aplikaci, JAVA applety se automaticky stáhnou přes síť. Novější verze programu jsou umístěny v centrální lokaci odkud se na požádání distribuují. iXOS JAVA Viewer zobrazuje dokumenty ve formátu TIFF, který se pro archivaci používá nejčastěji, ale i v proprietárních formátech společnosti SAP jako jsou ALF a OTF, a dodává se jako doplněk osvědčené a testované komponenty iXOS Windows Viewer.

O společnosti iXOS
Společnost iXOS je celosvětově vedoucí dodavatel softwarových řešení pro správu obchodních dokumentů v prostředí systému SAP R/3®. iXOS-ARCHIVE, řešení zpracování obchodních dokumentů, automatizuje zobrazování, archivaci, obnovu, sdílení, dodávání a opětovné použití obchodních dokumentů v rámci podniku a mezi obchodními partnery. Systém iXOS-ARCHIVE umožňuje řízení velkých objemů dokumentů a dat. Je určen ke globálnímu rozmístění. Uživatelům nabízí celopodnikové řešení zpracování dokumentů založené na průmyslově standardních klientech, serverech a intranetech. iXOS﷓Mobile/3, první mobilní řešení integrované se systémem SAP R/3, poskytuje okamžitý vzdálený přístup k obchodním dokumentům a informacím a zároveň zlepšuje a celkově zlevňuje služby poskytované zákazníkům. Aby společnost iXOS zákazníkům umožnila maximálně využít výhody systému zpracování obchodních dokumentů, nabízí i profesionální služby včetně poradenství, implementace, projektů a školení.

Akcie společnosti iXOS Software AG jsou uvedeny na kapitálovém trhu Neuer Markt ve Frankfurtu a obchodují se pod symbolem “XOS” (identifikační číslo 506150). Akcie typu ADS (American Depositary Shares) společnosti iXOS, kde každá akcie ADS představuje jednu pětinu akcie, se na burze NASDAQ obchodují pod symbolem “XOSY”. Další informace najdete na domovských stránkách společnosti iXOS na adrese: http://www.ixos.com.

Váš názor Další článek: A další dírka do HotMailu

Témata článku: Software, Náročné využívání, Lotus Notes, Notes, Tradiční uložení, Možné řešení, Elektronická verze, Archiv, Zobrazování, Standardní verze, Mobilní objednávání, Webové rozhraní, Objednávání


Určitě si přečtěte

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF