Nová velkoformátová tiskárna Epson Stylus Pro 11880

Nová velkoformátová tiskárna Epson Stylus Pro 11880

1. srpna 2007 - Stylus Pro 11880 je první 64palcová tiskárna od společnosti Epson s tiskovou hlavou MicroPiezo, která je optimální pro technologii pigmentového tisku. Osmibarevná sada inkoustů má nové složení UltraChrome K3 s barvou Vivid Magenta, která rozšiřuje barevný tónový rozsah. Tiskárna Stylus Pro 11880 je konstruována na velký výkon a každá kazeta je velkokapacitní o objemu 700ml. Nové rozhraní Gigabit Ethernet zaručuje vysokou rychlost zpracování, zatímco technologie Super Halftone dále zlepšuje tón a vykreslení obrazu. Spojení těchto funkcí a inkoustů s novým složením činí z tiskárny Stylus Pro 11880 nejpokročilejší digitální velkoformátovou tiskárnu na trhu.

Tisková hlava MicroPiezo splňuje svou kvalitou, rychlostí i trvanlivostí všechny požadavky na profesionální tiskárnu. Hustota trysek se zvýšila ze 180 na 360 dpi, což je nejvyšší počet u inkoustové tiskové hlavy využívající piezoelektrickou technologii. Společnost Epson zdvojnásobila počet trysek na tiskové hlavě při zachování stejné velikosti kapek inkoustu a zvýšení rychlostí tisku.  Navzdory mikroskopické velikosti svých prvků si MicroPiezo ponechala všechny výhody moderní tiskové hlavy, včetně technologie proměnlivé velikosti kapek. Regulace povrchového napětí pomáhá vytvářet dokonale okrouhlé tečky a řídí míru nárazu kapky. Také zlepšuje rychlost tryskání, čímž zvyšuje rychlost tiskárny.

Tisková hlava Micro Piezo společnosti Epson nabízí také velmi dobrou konzistenci jednotlivých výtisků. Každý následující výtisk je stejný jako pr vní, i když tisknete až o několik měsíců později. Epson Stylus Pro 11880 se tak výborně hodí pro použití všude tam, kde jsou vytvářeny omezené edice tiskových nákladů.

Inkoust UltraChrome K3 s barvou Vivid Magenta dale rozšiřuje již tak široký tónový rozsah inkoustu UltraChrome K3 a představuje průlom v pigmentové chemii. Úplná sada inkoustů obsahuje devět inkoustových kazet: fotografickou černou, matnou černou, šedou, světle šedou, azurovou, světle azurovou, žlutou, výraznou purpurovou a výraznou světle purpurovou. Dva purpurové inkousty využívají nových pigmentů s vysokou hustotou, které vytvářejí živější modré a purpurové odstíny, které nacházíme například na obrázcích moře a krajiny. Kazety s fotografickou černí a matnou černí se instalují současně, není potřeba je vyměňovat. Nejvhodnější černý inkoust je vybrán automaticky podle použitého typu média.

Inkoust UltraChrome K3 s barvou Vivid Magenta umožňuje vynikající vyvážení šedé a přesné barvy bez jakéhokoli barevného nádechu. Zachovává si take vynikající vlastnosti inkoustu UltraChrome K3, ke kterým patří velká barevná přesnost neutrálních a tmavých barev, vynikající krátkodobá barevná stabilita a hladké tónové přechody ze stínu do světla. Pomocí této nové sady inkoustů je eliminován efekt metamerie. 

Tiskárna Stylus Pro 11880 je kompatibilní s širokou řadou spotřebních médií Epson do tloušťky 1,5 mm, a to včetně lesklého papíru, matného papíru, matného kartónu, jemného křídového papíru a běžného papíru. Jají součástí je automatická navíjecí cívka pro podporu časté produkce. Umožňuje také flexibilní manipulaci s papírem pro tisk samostatných listů od formátu A3 do 64 palců. Volitelný koš na papír slouží k čistému a bezpečnému uložení výtisků.

Společnost Epson uvádí na trh MyEpsonprinter.eu.  Nový online portál umožňuje majitelům tiskárny Epson Stylus Pro vyhledávat nejaktuálnější technické informace a sledovat výkon jednotlivých tiskáren. Zabezpečené webové stránky umožňují uživatelům prohlížet aktivity tiskových úloh, informace o hardwaru a sleduje klíčové ukazatele výkonu, např. náklady na výtisk. Ke stránkám MyEpsonprinter.eu mohou získat vzdálený přístup také servisní dodavatelé, aby mohli rychle identifikovat příčinu problému.

Váš názor Další článek: AMD vystrkuje růžky: Phenom už na 3,4 GHz

Témata článku: Nová sada, Široký rozsah, Epson Stylus, Vivid, Tmavý odstín, Stejný náklad, Vysoký rozsah, Magenta, Velký rozsah, Stejná úloha, Modré světlo, Černá barva, Velkoformátové tiskárny


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu