Nová technologie IBM pomůže státní správě zkvalitnit služby pro občany

15. prosince 2009
ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows
Nová technologie IBM pomůže státní správě zkvalitnit služby pro občany

Společnost IBM představila novou softwarovou platformu, která zásadně změní způsob, jakým místní, regionální a státní vlády spravují a poskytují služby veřejnosti.

Nový produkt IBM Government Industry Framework pomůže úřadům všech velikostí využít nové technologie k transformaci stávajících podpůrných a dodacích procesů. Umožní jim efektivněji nasazovat omezené prostředky a rychleji reagovat na nejrůznější požadavky od mimořádných událostí až po poskytování sociálních služeb. Nový systém je základní softwarová platforma, kterou dále rozšiřují i nezávislí vývojáři softwaru. Ti ji využívají jako základ pro budování jedinečných aplikací, jež řeší konkrétní problémy v rámci celé státní správy.

Stejně jako se firmy stále více soustředí na své zákazníky, i vlády nyní dosahují úspěchu tak, že nově orientují své struktury, informační technologie a procesy na občany.

Platformu lze například využít k lepšímu řízení přetížené dopravy. Díky lepšímu toku informací a procesů, jež spouštějí nasazení zdrojů, lze vozidla v případě problémů snadno přesměrovat na alternativní trasy.

Framework podporuje pět klíčových oblastí státní správy

Zatížení zdrojů státní správy je veliké a stále roste. Nová platforma IBM Government Industry Framework proto nabízí technologie, které splňují požadavky pěti klíčových oblastí, jimž čelí každá vláda:

  • Správa daní a příjmů: Využití nástrojů business intelligence k dosažení lepšího přehledu a kontroly a zvýšení výkonnosti.
  • Bezpečnost a zabezpečení: Zlepšení zabezpečení hranic, bezpečnosti veřejnosti a reakce záchranných složek díky výměně informací a spolupráci.
  • Sociální a zdravotnické služby a sociální zabezpečení: Optimalizace spokojenosti občanů zjednodušením přístupu ke zdravotním a sociálním programům s důrazem na lepší výsledky.
  • Integrované městské infrastruktury: Vznik chytřejších měst, která jsou provozně efektivní, bezpečnější, pohodlnější a dlouhodobě udržitelná díky efektivní správě zdrojů.
  • Městská doprava a silnice: Pomoc s budováním chytřejších, multimodálních dopravních systémů, které společně přispějí k optimalizaci kapacity, omezí dopravní zácpy a zvýší provozní efektivitu, spolehlivost a bezpečnost.

IBM Government Industry Framework je softwarový technologický páteřní systém, který vytváří podmínky pro širokou řadu řešení státní správy. Pomůže klientům vybudovat pro všechny jejich provozy integrovanou platformu, která bude založena na uznávaných standardech.

Nově oznámený produkt je dalším přírůstkem špičkového portfolia oborových řešení a platforem IBM.

IBM Government Industry Framework pomůže chytřejším vládám zkvalitnit služby pro občany s nižšími náklady a riziky. Zároveň představuje základnu pro další rozvoj dlouhodobě udržitelné dynamické infrastruktury.

Tuto nejnovější nabídku IBM podporuje nový Industry Framework Business Partner Validation Program for Government, který bude podporovat a dohlížet na činnost partnerů při generování softwarových řešení pro státní správu. Nezávislí vývojáři softwarových aplikací budou mít otevřený přístup k základní platformě Systému, aby mohli pro tuto technologii snadno přizpůsobit svůj software.

Další informace o řešení IBM Government Industry Framework a o tom, jak IBM pomáhá klientům a obchodním partnerům přijímat chytřejší a rychlejší rozhodnutí, najdete na webu: www.ibm.com/software/industry/frameworks/.

Další článek: ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows

Témata článku: IBM, Softwarová platforma, Státní hranice, Alternativní zdroj, Zdravotnické vozidlo, Dopravní úřad, Městská doprava, Framework, Nová vláda, Nezávislá kontrola, Mimořádná spolupráce, Dopravní zácpa, Základní struktura


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 88

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11