Nová studie Global Threat Report

Nová studie Global Threat Report

Společnost McAfee (NYSE: MFE) oznámila druhé vydání své studie Global Threat Report (Zpráva o celosvětových hrozbách). Jedná se o odborné periodikum, které v půlročních intervalech informuje technické týmy a managery zabezpečení
o nejnovějších trendech v oboru. Nové vydání studie Global Threat Report obsahuje příspěvky výzkumníků i managerů společnosti McAfee na témata týkající se kybernetické kriminality, bezpečnosti systému Microsoft Windows Vista, spamu, bezpečnosti mobilních telefonů, úniku dat a správy bezpečnostních rizik (security risk management).

Studie Global Threat Report představuje nové trendy a pojmy, s nimiž se budeme v blízké budoucnosti setkávat v oblasti zabezpečení. Ukazuje hrozby, možné obrany a obecně problémy, jimž budou odborníci na oblast zabezpečení čelit v příštích pěti letech.

Budoucnost kybernetické kriminality: Kybernetický zločin je přitahován penězi.V současnosti jsou jeho hlavním cílem uživatelé osobních počítačů, ale v budoucnosti se útočníci zaměří i na jiné technologie: přenos hlasu přes internet (VoIP) a technologie radiofrekvenční identifikace (RFID). K popsanému posunu dojde ve chvíli, kdy se tyto technologie více rozšíří.

Zabezpečení aplikací: Zabezpečení aplikací je nepřetržitým procesem a vývojáři se jej neustále snaží udržovat. K dispozici je však stále více informací o povaze chyb v softwaru a o tom, jak tyto zranitelnosti lze zneužít. Hackeři mohou tyto informace používat k nalézání zranitelností, které byly dosud pokládány za zabezpečené či ošetřené.

Budoucnost zabezpečení ve vydáních systému Vista: Ačkoliv společnost Microsoft provedla řadu kroků, aby operační systém Microsoft Windows Vista učinila bezpečnějším, vývoj byl současně provázen poklesem zájmu dalších společností (třetích stran) o tyto problémy. Společnost Microsoft není schopna zajistit zabezpečení systému sama.

Nárůst spywaru: Ačkoliv programátoři používají při vývoji softwaru nyní navíc určitá opatření a metriky, které posilují bezpečnost produktů, nové technologie spywaru jsou často na vyšší úrovni. Navíc se útokům otevírá nové pole, na němž se spyware bude uplatňovat, například nové technologie jako Bluetooth a RFID.

Emailového spamu se nezbavíme: Společnost McAfee předpokládá, že procentuální zastoupení spamu v celkovém objemu elektronické pošty vzroste v příštích dvou letech jen mírně. Vzhledem k růstu celkových přenosových kapacit se však bude v absolutní hodnotě jednat o nárůst výraznější. Nejnovější způsob, který odesilatelům nevyžádané pošty umožňuje obejít obranné systémy, představuje obrázkový spam.

Online kriminalita se přesune směrem k mobilním telefonům: Ačkoliv jsou současné mobilní služby obecně pokládány za bezpečné, společnost McAfee předpokládá výrazný nárůst útoků na mobilní technologie, spojený navíc s větší rozmanitostí těchto útoků z hlediska použitých technologií.

Uzavření kanálů, jimiž unikají data: Únik dat je vážným bezpečnostním problémem, který má výrazný dotaz na pověst postižené firmy. Protože jedinou dostatečně vyspělou technologií ochrany proti ztrátě dat dnes představuje šifrování obsahu disků, společnost McAfee předpokládá, že v příštích pěti letech šifrování obsahu disků a další základní technologie ochrany dat proti úniku budou v podnikovém prostředí všudypřítomné.

Správa rizika: Správa bezpečnostních rizik (security risk management) je pro managery IT významnou strategickou záležitostí. Organizace, které při procesu volby procesu správy zabezpečení selžou a rezignují na reaktivní správu hrozeb, ve svém oboru skončí.

Váš názor Další článek: Nová architektura od Intelu s tříkanálovým paměťovým řadičem

Témata článku: Microsoft, Windows, Celková bezpečnost, Únik, Riziko, Kybernetická bezpečnost, Nejnovější technologie, Nový únik, Nejnovější trend, Microsoft Security, Report, Global, Celkový únik, RFID, Nový management, Nová studie, Bezpečnostní riziko, Spyware, Risk, Vážný problém, Mobilní data, Kybernetický útok

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší