Nová služba UPC : SmartGuard, účinná ochrana počítače

Praha, 1.11.2006. Společnost UPC Česká republika, a. s. začala v těchto dnech nabízet předplatitelům Vysokorychlostního internetu UPC novou užitečnou službu SmartGuard, která chrání osobní údaje a hesla, přesměrovává SPAM, blokuje dětem přístup na nevhodné webové stránky a poskytuje účinnou obranu před viry a útoky hackerů.
Nová služba UPC : SmartGuard, účinná ochrana počítače

Komplexní balíček ochrany počítače vyvinutý ve spolupráci s přední světovou společností F-Secure, je průběžně aktualizovaný, plně v češtině a obsahuje následující složky:

Anti-virový program. Ten nabízí vysoce kvalitní a rychlou ochranu proti virům, kterou připravuje  špičkový antivirový tým. Po jeho instalaci již nejsou nutné žádné další manuální aktualizace. Program chrání nejen při surfování po internetu a při stahování programů, ale i e-maily a tok informací z CD-Romů, disket a USB klíčů.

 

Anti-Spyware. Ten brání odeslání osobních údajů třetím stranám. Je plně integrován s anti-virovým programem a proto není třeba samostatné provádět zvláštní samostatné vyhledávání spywaru (skrytých „špionážních“ programů pátrajících po uživatelových datech).

 

Firewall. Firewall je ideální pro stálou ochranu uživatelova „průběžného“ širokopásmového internetového připojení před hackery, trojskými koňmi, červy a dalšími škodlivými programy.

 

Kontrola spamu. Instalovaný systém systematicky třídí spam a odděluje ho od důležité pošty. Spam je umísťován do zvláštního adresáře, kde si ho může uživatel prohlížet, nebo může být automaticky vymazáván. Uživatel si může předem nastavit intenzitu filtrování podle měnitelných úrovní detekce (agresivní – optimální – flexibilní). Systém např. automaticky propustí tok dat pocházejících od konkrétního odesílatele či odesílatelů a naopak jiný tok dat z konkrétní adresy přesměruje do adresáře spamové pošty.

 

Rodičovská kontrola. Ta pomocí revoluční, tzv. „průběžně fungující“ filtrovací technologie efektivně filtruje internetový obsah a okamžitě blokuje přístup k nevhodným stránkám. Filtr obsahuje různé kategorie, které mohou rodiče jednotlivě aktivovat nebo deaktivovat. Jsou to např. hazardní hry, nenávist, drogy, sex, zbraně nebo web mail. Rodiče mohou využívat úplnou kontrolu rovněž prostřednictvím hesel a vlastností přihlašování. Mohou sledovat provedená přihlášení a navštívené stránky a definovat, co na nich dítě smí a co nesmí vidět.

 

Výhodou SmartGuardu jsou i přednastavené bezpečnostní profily – uživatel má možnost si sám nastavit různé předem definované úrovně bezpečnosti. Např. v průběhu hraní on-line her si může zvolit flexibilnější bezpečnostní opatření ve srovnání s použitím počítače k surfování po internetu.

 

Zákazník nepotřebuje žádné předběžné znalosti před instalací programu. Instalace se odbude několikerým stisknutím počítačové myši a veškeré pokyny a vysvětlení jsou v češtině. Aktualizace virové databáze a programu je navíc plně  automatická a probíhá každou hodinu.

 

 Václav Bartoň, generální ředitel společnosti v této souvislosti zdůrazňuje: „Naše internetové služby vždy počítaly a počítají s nadstandardní péčí o zákazníka. A SmartGuard je toho výrazem. Jeho jednoznačnou výhodou je komplexnost - veškerou potřebnou ochranu svého počítače dostane uživatel v jednom produktu a nemusí se pídit po jednotlivých komponentech, více či méně složitě je instalovat, pravidelně aktualizovat a také každý zvlášť platit. A v dnešní době je ostatečné zabezpečení počítače téměř nutností.“

 

Službu SmartGuard nabízí společnost UPC buď pro jeden počítač za cenu 80 Kč (včetně DPH) měsíčně nebo za cenu 150 Kč (opět včetně DPH)měsíčně pro dva až tři počítače. Službu je možné objednat pouze k vysokorychlostnímu internetu od UPC. Společnost upozorňuje, že při instalaci UPC SmartGuard instalační program odstraní staré bezpečnostní řešení od jiných prodejců, které byly v počítači původně nainstalovány.

 

                                                                                             František Malina

                                                                               tiskový mluvčí a ředitel PR

Další informace: František Malina, tiskový mluvčí a ředitel PR, Závišova 5, 140 00 Praha 4 – Nusle, tel: 261107136, Fax 261107159, e-mail: frantisek.malina@upc.cz . nebo navštivte www.upc.cz

Informace o společnosti Liberty Global

Liberty Global, Inc. je vůdčí mezinárodní kabelovou společností provozující televizní a hlasové služby a přístup internetu. Spojuje své zákazníky se světem zábavy, informací a komunikace. Společnost Liberty Global provozuje nejmodernější širokopásmové komunikační sítě, jejichž prostřednictvím obsluhuje přibližně 13 miliónů zákazníků v 17 zemích, především v Evropě, a dále v Japonsku, Chile a Austrálii. Aktivity společnosti Liberty Global Inc., rovněž zahrnují významné mediální a programové služby, jako jsou např. Jupiter TV v Japonsku a Chellomedia v Evropě.

 

Informace o společnosti UPC Česká republika, a. s.

Společnost UPC Česká republika, a. s. je vedoucím provozovatelem kabelové televize, širokopásmového internetu a digitální satelitní televize, která poskytuje své služby v České republice. Na základě statistik společnosti k 31. březnu 2006 pokrývaly sítě UPC ČR přibližně 740 000 domů a sloužily 501000 domácnostem, z toho na 415 000 předplatitelům kabelové a satelitní televize, 81000 předplatitelům vysokorychlostního internetu UPC a 1600 zákazníkům hlasové služby UPC Telefon. UPC Česká republika, a. s. je konsolidovanou dceřinou společností Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB).

 

UPC Vysokorychlostní   Internet nabízí portfolio osmi služeb, odlišených cenou, rychlostí a dalšími výhodami tak, aby si mohl vybrat skutečně každý. Portfolio se skládá z nabídky UPC Flex s rychlostí (downland/upload), 512/128 kde si zákazník platí pouze dvacetičtyřhodinový přístup na síť. Dále obsahuje nabídky UPC Starter   s rychlostí (downland/upload) 512/128, UPC Easy 1024/128, UPC Light 2560/256, UPC Classic 4096/512, UPC Plus 6144/768, UPC Extreme 10240/1024 a UPC Professional 12288/1024. Za pevně stanovenou měsíční částku jsou zákazníci těchto služeb připojeni na internet 24 hodin denně po celý měsíc. UPC Vysokorychlostní   Internet patří k nejoblíbenějším službám svého druhu v České republice

Témata článku: Internet, Chile, Satelitní televize, Televize program, UPC televize, Satelitní internet

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • renda 29. 11. 2006 13:08:22
    Zrejmě vhodný a levný prostředek ochrany pro ty ,kteří nemají nainstalován...
  • Milan 3. 11. 2006 14:28:12
    To je zase blábol, asi ani neví, že existují různé OS.
Určitě si přečtěte

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

22.  7.  2017 | Karel Javůrek | 17

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

** S instalačním diskem Windows a znalostí pár příkazů odemknete téměř každý počítač s Windows. ** Poradíme i jak se tomu bránit

Včera | Tomáš Holčík | 28

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

21.  7.  2017 | Jiří Černý | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?