Nová síťová multimediální laboratoř SAGElab

Nová síťová multimediální laboratoř SAGElab

V pondělí 17. března v 15.30 hodin bude v budově Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze slavnostně otevřena laboratoř pro výzkum a výuku moderních síťových a multimediálních technologií. Jde o společné pracoviště sdružení CESNET, Fakulty informačních technologií a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Laboratoř bude využívána pro distanční přednášky a výuku předmětů z oblastí multimédií, virtuální reality a síťových technologií. Kromě toho bude sloužit pro samostatnou výzkumnou práci diplomantů, doktorandů a dalších odborníků v oboru síťových a multimediálních technologií. Laboratoř je po dohodě přístupná pro výzkumnou spolupráci všem uživatelům e-infrastruktury CESNET. Zároveň se počítá se zapojením do mezinárodní komunity laboratoří s obdobným zaměřením.

Laboratoř SAGElab je vybavena velkoplošným vizualizačním zařízením s rozlišením 9600 x 4320 bodů (přes 8K x 4K), které je vytvořeno z LCD panelů s ultra tenkými rámečky (5 mm mezi obrazy). Zařízení je připojeno k vysokorychlostní optické síti přenosovou rychlostí 10 Gb/s. K obsluze slouží software SAGE (Scalable Adaptive Graphics Environment). V budoucnu se plánuje doplnění o různé typy interakčních zařízení.

Na pondělním slavnostním otevření krátce promluví i rektor ČVUT prof. Ing. Petr Konvalinka, CSc., děkan Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze prof. Ing. Pavel Tvrdík, CSc., děkan Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze prof. Ing. Pavel Ripka, CSc., nebo ředitel sdružení CESNET Ing. Jan Gruntorád, CSc.

Témata článku: Informační panel

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí