Nová řada velkoformátových tiskáren s inkoustem UltraChrome K3

Nová řada velkoformátových tiskáren s inkoustem UltraChrome K3

14. srpna 2007 - Společnost Epson uvádí na trh tři nové velkoformátové osmibarevné tiskárny pro profesionální použití: 17palcovou tiskárnu (A2) Epson Stylus Pro 4880, 24palcovou tiskárnu (A1) Stylus Pro 7880 a 44palcovou tiskárnu (A0+/B0) Stylus Pro 9880. Všechny tři modely tiskáren používají inkoust Epson UltraChrome K3 s novou technologií Vivid Magenta, která nabízí široký tónový rozsah a vynikající kvalitu zobrazení z osmibarevné sady inkoustů. 

Nová velkoformátová řada společnosti Epson poskytuje vysokou kvalitu výstupů, která je vyžadována v oboru výtvarného umění, fotografování a přípravy tisku. Součástí standardního vybavení je nově i rozhraní Ethernet pro vysokou rychlost tisku. Zdokonalená tisková hlava dále zlepšuje kvalitu zobrazení a v kombinaci s technologií Epson Super Halftone - nového algoritmu rozdělování, poskytuje ostré detaily a přesnou reprodukci barev. 

Epson velkoformátové tiskárny Stylus Pro 4880, 7880 a 9880 jsou kompatibilní s širokou škálou médií a papírů Epson do tloušťky až 1,5 mm. Lesklý papír, matný papír, matný kartón, jemný křídový papír a běžný papír - všechny jsou podporovány.  Epson Stylus Pro 7880 a Stylus Pro 9880 jsou standardně vybaveny držákem rolí a podporou samostatných listů. Epson Stylus Pro 4880 má k dispozici kazetový mechanismus podávání pro produkci o velkém objemu jednotlivých listů od formátu A4 (Letter) do šíře 17palců (A2). Nová je i vylepšená sekvence samostatných listů, která zaručuje rychlejší a efektivnější tisk.

Sada inkoustů UltraChrome K3 s technologií Vivid Magenta rozšiřuje už tak širokou barevnou škálu a je novinkou v chemii pigmentů. Celá sada inkoustů obsahuje devět zásobníků inkoustů: fotografickou čerň, matnou čerň, šedou, světle šedou, azurovou, světle azurovou, žlutou, živou purpurovou a živou světle purpurovou. Dva purpurové inkousty používají nové pigmenty s vysokou hustotou, které vytvářejí živější modré a purpurové odstíny, například ty, které se nacházejí v mořských hlubinách nebo v krajině.  Zásobníky s fotografickou a matnou černí lze snadno zaměňovat a optimalizovat výstup pro lesklé a matné papíry. 

Inkoust UltraChrome K3 s živou purpurovou umožňuje dosažení rovnováhy šedi a přesné barvy bez nutnosti vrstvení. Mezi další špičkové vlastnosti inkoustů UltraChrome K3 patří výborná barevná přesnost neutrálních a tmavých barev, vynikající krátkodobá stálost barev a jemný přechod tónů od stínu po světlo. Problém metamerie je touto novou sadou vyřešen. Trvalá tisková hlava Epson Micro Piezo zajišťuje skvělou konzistenci výtisků. Každý další výtisk bude stejný jako ten první, a to i v případě, že bude vytištěn až o několik měsíců později. Proto je nová technologie vhodná i pro studia, které produkují různé tiskové úlohy v omezeném vydání.

Epson Super Halftone je nový systém pro mapování bodů, který zvyšuje kvalitu tisku, jež se může vytratit v obrázcích s nízkým rozlišením a v obousměrných režimech  Nový algoritmus plánování snižuje zrnitost při nízkém i vysokém rozlišení.

Váš názor Další článek: Adobe CS3: doplňky velkých programů

Témata článku: Nová sada, Vivid, Vysoký rozsah, Vysoká kvalita, Epson Stylus, Nízká kvalita, Jemné rozlišení, Velkoformátové tiskárny, Nízké rozlišení, Magenta, Široký rozsah, Tmavý odstín, Epson, Modré světlo

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší