Nová řada přenosných počítačů MacBook Pro a MacBook vstupuje na český trh

Nová řada přenosných počítačů MacBook Pro a MacBook vstupuje na český trh

Praha, 20. června 2007 – Společnost Apple představuje na českém trhu inovovanou řadu přenosných počítačů MacBook Pro a MacBook.

MacBook Pro, stroj pro mobilní kreativní uživatele, je nyní ještě rychlejší a lepší. Nové modely počítačů MacBook Pro jsou vybaveny nejnovějšími procesory Intel Core 2 Duo s taktovací frekvencí až 2,4 GHz, jsou standardně vybaveny 2 GB operační paměti, novou  architekturou Intel, která přináší rychlou frontside sběrnici s rychlostí 800 MHz, možností rozšíření paměti až na 4 GB a rychlým  grafickým akcelerátorem nVidia GeForce 8600 M GT. Kombinace těchto  nových funkcí a vlastností přináší více než 50% zvýšení výkonu v  porovnání s první generací počítačů MacBook Pro (s procesorem Intel Core Duo).  MacBook Pro přináší tedy vyšší výkon a nadále disponuje skvělými  vlastnostmi atraktivního přenosného počítače s tloušťkou 2,59 cm a  hmotností 2,5 kg. Navíc je vybaven podporou pro novou generaci  bezdrátových sítí WiFi 802.11n.

Konfigurace počítačů je možné upravit podle požadavků zákazníků. Je  možné zvolit rychlejší pevný disk (160 GB s 7200 ot/min) nebo větší  pevný disk - až 200 GB pro 15" model a 250 GB pro 17" model. Operační paměť lze rozšířit až na 4 GB. Díky tomuto rozšíření paměti je  Adobe Creative Suite až o 18 % rychlejší než na standardní konfiguraci  s 2 GB RAM. Pro uživatele vyžadující vysoké rozlišení je připravena  varianta 17" displeje s o 30% vyšším rozlišením (1920 x 1200 bodů). Počítače nadále poskytují dlouhou dobu provozu na baterie, širokou  podporu připojitelných digitálních zařízení, skvělé širokoúhlé  displeje, vestavenou kameru iSight, Front Row a Apple Remote,  podsvícenou klávesnici, Mac OS X a iLife.

V rámci podpory životního prostředí jsou nové 15" počítače MacBook Pro vybaveny zcela novou, energeticky  nenáročnou technologií displejů s LED podsvícením. Jde o první  přenosný počítač Apple vybavený touto technologií a také o příspěvek  společnosti Apple na omezení využití rtuti ve svých výrobcích.

Váš názor | Microsoft nabízí ke stažení Ubuntu Desktop

Témata článku: Apple, Skvělá klávesnice, Nenáročný uživatel, Mobilní GT, Apple Macbook

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší