Nová řada Compaq Presario

Nová domácí PC značky Compaq vás nadchnou svou barevností a osobitostí
Nová řada Compaq Presario
PRAHA, 22. srpna 2000 - Společnost Compaq Computer, s.r.o. představila novou řadu Compaq Presario PC, kterou cíleně navrhla tak, aby si ji zákazníci mohli sami upravovat. Compaq vybavil nová domácí PC výměnným předním panelem, který zjednodušuje modernizaci a je k dispozici v celé paletě barev. Tento domácí počítač je navržen pro současný spotřebitelský trh, který čím dále tím více vyžaduje hardware s osobitou konstrukcí a se širokou paletou funkcí.

V souladu s konstrukčním programem zahájeným v roce 1996 mohou nyní zákazníci společnosti Compaq upravovat svá domácí PC, jak často se jim zachce. Mohou k tomu využít širokou paletu barev včetně kouřové šedi (standardní barva), smaragdově zelené, rubínově červené, jantarově oranžové, safírově modré a ametystově nachové. Jednotlivé prvky zvýrazňovacích barevných souprav “Můj styl” obsahují přední panel, klávesnicové vložky a mřížky pro reproduktory, což zákazníkům dovoluje, aby si vytvořili barevné uspořádání, které plně vyhovuje jejich stylu.

Nové stolní domácí počítače Compaq Presario mají snadno přístupný boční kryt, který umožňuje bezproblémový přístup k paměti, slotům PCI a mechanice pevných disků. Jsou rovněž osazeny konstrukcí zásuvných kolejniček, které nepotřebují šrouby, čímž umožňují snadné vyjmutí a upgrade nejrůznějších storage zařízení. Nová internetová klávesnice obsahuje speciální kontrolku “čekající pošta”, kterou mají pouze počítače Compaq. Ta automaticky “probouzí” počítač a dokáže upozornit až deset různých členů domácnosti, že na ně čeká nová elektronická pošta.

“Osobní počítač se v mnoha domácnostech stal běžnou komoditou. Stejně jako v případě mobilních telefonů a kapesních PC kupují zákazníci výrobky, které mohou změnit podle svého vkusu a nálady,” řekl Oscar de Beer, viceprezident Consumer Division, Compaq Computer EMEA. “Nové domácí počítače Compaq Presario jsou jednoduché, snadno se používají a do pokoje vnášejí barevnost a výraznost podle momentálního výběru zákazníka,” pokračoval Oscar de Beer.

Compaq Presario PC řady 7000

Compaq Presario řady 7000 se vyrábí v provedení minivěž. Má mnoho osobitých charakteristických prvků jako vybavení “Můj styl” (výměnné barevné doplňky), internetovou klávesnici, mechaniky CD-RW, DVD-ROM a porty USB. Integrovaný 10/100 Mbps Ethernet NIC umožňuje sdílení prostředků v rámci domácnosti, jako například tiskárny a periferní zařízení. Několik počítačů Compaq Presario lze také propojit ke sdílení jednoho modemu s přístupem k Internetu. Kromě toho mohou PC zapojená do sítě ještě znásobit zábavu možností simultánního interaktivního hraní. Prostřednictvím Ethernetového portu je Presario připraveno pro kabelový modem a modem na digitální účastnické lince. Při ceně 59 990 Kč jsou modely vybaveny procesorem PIII 800 s rozšířenou technologií 3Dnow!™, 128 MB paměti, pevným diskem 20 GB/7200 ot., 10x DVD mechanikou, 8x4x32x CD-RW mechanikou, grafickou kartou 32 MB Nvidia M64Pro TNT2 s TV-out výstupem, modemem 56 K, 10/100 Mbps Ethernet a IEEE 1394 určeným ke snímání, editaci a publikování vysoce kvalitního videa a jednotlivých snímků.

Všechny domácí počítače Compaq Presario řady 7000 používají dva USB porty a jeden IEEE1394 port umístěné jak zepředu, tak i zezadu, což zákazníkům umožňuje snadné připojování herních konzolí, digitálních kamer a skenerů.

Compaq Presario PC řady 5000

Domácí osobní počítače Compaq Presario řady 5000 v provedení mikrověž uvede Compaq na trh ve 4. čtvrtletí letošního roku.

Přenosné počítače Compaq Presario s nadčasovým designem pro práci a volný čas

Nové Compaq Presario řady 1400 nabízí průsvitný design, což zákazníkům umožňuje, aby jej zahalili do různých barev. Při ceně začínající na 70 990 Kč nabízejí tyto přenosné počítače zónu MP3, exkluzivní vlastnost počítačů Compaq, která umožňuje přehrávání digitálních audiozáznamů na jeden dotek. Zóna MP3, řada tlačítek umístěných v přední části klávesnice, zahrnuje také vestavěný jukebox, jehož ovládání má uživatel na dosah ruky. Nová internetová zóna, kterou lze upravit podle přání zákazníka, umožňuje čtyřnásobné přetáčení internetové obrazovky včetně horizontální a vertikální roviny; u mnoha her ji lze rovněž použít jako herní konzolu.

Compaq Presario 1400 je vybaveno 13,3” aktivním displejem, procesorem Celeron 600 MHz, 64 MB paměti, 6 GB HDD, DVD mechanikou s TV-out výstupem, modemem 56 K a externí USB floppy mechanikou. Podobně jako u desktop modelů Compaq Presario je pro zákazníky k dispozici sada “Můj styl” – možnost barevného přizpůsobení Presario notebooku z pěti nabízených barev.

Zákazníkům hledajícím nejvýhodnější nákup nabízí společnost Compaq Presario řady 1200, jehož cena začíná na 48 000 Kč.

Nové monitory, nová konstrukce

Společnost Compaq uvádí tři nové monitory: MV540, MV740 a MV940. Všechny tyto CRT monitory mají reproduktory JBL řady Platinum s portem pro přehrávání digitálního audiosignálu. Přenosné hudební přehrávače lze na tyto reproduktory připojit a používat je bez nutnosti zapínat počítač.

Monitory jsou vybaveny integrovaným mikrofonem Telex určeným k nahrávání hlasu ve špičkové kvalitě, portem pro náhlavní soupravu a nabídkou nastavující zobrazení na obrazovce.

Nový plochý TFT 15” panel FP745a se zabudovanými reproduktory doplňuje nabídku CRT Compaq Presario monitorů.

Podrobnější informace

Všechny produkty pro spotřebitele, které Compaq ohlašuje, včetně podrobných specifikací, obsahuje virtuální press kit na adrese http://www.compaq.com/newsroom/presspaq/consumer2c2000.

O společnosti Compaq

Compaq Computer Corporation, jedna ze společností v žebříčku Fortune Global 100, je největším dodavatelem výpočetních systémů na světě. Compaq navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh hardware, software, řešení a služby včetně špičkových počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení a komunikační produkty, komerční desktopové a přenosné osobní počítače a spotřebitelské osobní počítače.

Výrobky a služby společnosti Compaq se prodávají ve více než 200 státech přímo podnikům nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů Compaq. Dále Compaq prodává jak podnikům, tak i spotřebitelům prostřednictvím internetových stránek na http://www.compaq.com. Společnost Compaq uvádí na trh produkty zejména pro zákazníky z podnikového, domácího a vládního sektoru a ze segmentu vzdělávání a školství. Zákaznickou podporu a informace o společnosti Compaq a produktech a službách Compaqu naleznete na adrese http://www.compaq.com.

Firma Compaq Computer, s.r.o. se sídlem v Praze byla založena v roce 1994. Produkty a služby jsou prodávány a podporovány přímo nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má Compaq Computer, s.r.o. 340. Podle zdrojů IDC byly počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1999 nejprodávanější značkou.

Váš názor Další článek: SolidWorks, stotisícá kopie je venku

Témata článku: Hardware, PC klávesnice, Herní monitor, Nejprodávanější mobilní telefony, Herní řada, Klávesnice k pc, Beer, Klávesnice herní, USB Modem, Zóna, Compaq, Mikrofony k pc, Herní monitory, Floppy, Nový Computer, Nový zákazník, Kapesní herní konzole, Oscar, PC monitory, Monitory k pc, Nová řada


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF