Nová produktová řada WD Pro zjednodušuje práci všem profesionálům a kreativcům

Nová produktová řada WD Pro zjednodušuje práci  všem profesionálům a kreativcům

Western Digital Corporation (“Western Digital”) (NASDAQ: WDC), společnost s vedoucím postavením na trhu ukládacích technologií a řešení pro zálohování, dnes uvedla dvě novinky z nové produktové řady WD Pro Series. Mobilní bezdrátové úložiště My Passport® Wireless Pro Wi-Fi® a síťové úložiště My Cloud® Pro.

Oba produkty jsou navrženy a určeny především pro profesionální uživatele z kreativního prostředí. Zjednodušují bezproblémový přenos digitálního obsahu mezi různými zařízeními a současně zachovávají spolehlivost a výkon produktů WD bez ohledu na to, zda uživatelé momentálně pracují ve fotostudiu, mimo něj, nebo doma editují pořízené fotografie a videozáznamy. Oba produkty využívají aplikaci My Cloud mobile app. Nová verze této aplikace bude uvedena současně s oběma produkty a bude kompatibilní s aplikacemi Adobe® Creative Cloud®. Navíc, jak My Passport Wireless Pro tak My Cloud Pro jsou kompatibilní s aplikací Plex™ Media Server a společně s operačním systémem My Cloud OS 3 umožňují snadnou editaci, streamování a sdílení digitálního obsahu.

„Mobilita, spolehlivost, kapacita, rychlost a interoperabilita jsou klíčovými parametry pro kreativní profesionály. Spoléhají na kvalitu a výkon technologií, které používají pro ukládání své celoživotní práce,“ říká Sven Rathjen, viceprezident WD pro marketing digitálních úložišť a dodává: „Řadu WD Pro jsme vytvořili jako komplexní řešení s bohatou výbavou pro ukládání dat. Produkty jsou navržené tak, aby se snadno staly součástí pracovního procesu bez ohledu na to, kde právě uživatelé fotografují či filmují. S produkty řady WD Pro je ukládání, přenos, zálohování, zpracování a dokonce i možnost streamování dat na další zařízení kdykoli a kdekoli k dispozici.“

My Passport Wireless Pro

Mobilní úložiště dat My Passport Wireless Pro poskytuje kreativním profesionálům a multimediálním nadšencům možnost zanechat notebook doma i v případě, kdy pořizují fotografické nebo video záznamy mimo ateliér a fotostudio. Mobilní úložiště využívá přímé Wi-Fi připojení a uživatelé mohou automaticky zálohovat data z kompatibilních fotoaparátů, stejně tak jako ukládat, editovat a přenášet digitální obsah bezproblémově až z osmi dalších připojených zařízení. Řazená připojení umožňují rychlejší přenos dat a obsahují i vestavěnou čtečku SD karet a port USB 2.0

Mobilní bezdrátový disk My Passport Wireless Pro je k dostání v kapacitách až 3 TB a vestavěná baterie udrží zařízení v provozu po dobu až 10 hodin*. Disk může sloužit i pro dobíjení ostatních mobilních zařízení jako například chytrých telefonů, fotoaparátů nebo video kamer.

My Passport Wireless Pro je plně kompatibilní s aplikacemi Adobe’s Creative Cloud, a umožňuje tak zpracovávat pořízené fotografie a videozáznamy i mimo atelier. Aplikace Plex Media Server pak umožňuje streamovat data a přehrávat až čtyři soubory zaráz a to vše na cestách, mimo kancelář či fotostudio.

My Cloud Pro Series síťové úložiště

Jakmile jsou fotografie nebo videozáznamy pořízeny, nastává čas jejich zpracování a editace. Síťové úložiště My Cloud Pro tuto část práce bezproblémově převezme. Je k dostání v kapacitě až 32 TB a je optimalizováno pro import dat z kompatibilních fotoaparátů, ze čteček karet a dalších zařízení s rozhraním USB, a to vše jen zmáčknutím zálohovacího tlačítka. Jednoduše připojte fotoaparát a kompatibilní USB zařízení, zmáčkněte tlačítko a vaše nové soubory se automaticky importují a uloží.

Toto rychlé úložiště s vysokou ukládací kapacitou nabízí také hardwarový video procesor a poskytuje profesionálům tolik potřebnou kapacitu. Vysoký výkon při transkódování zajišťuje, že My Cloud Pro může nahrát, editovat, ukládat a streamovat digitální obsah v oblíbených formátech včetně 4K. Ucelená nabídka možností, které toto síťové úložiště poskytuje, zahrnuje kompatibilitu s aplikací Plex Media Server pro ukládání a optimalizaci multimediální knihovny při využití aplikace My Cloud a webového rozhraní MyCloud.com pro vzdálený přístup. Zařízení je určeno především pro profesionální uživatele, zachovalo si však snadné nastavení a používání.

Cena a dostupnost

Zařízení My Passport Wireless Pro Wi-Fi je k dostání v internetovém obchodě wdstore.com a prostřednictvím vybraných distributorů a prodejců včetně Amazon.com. Doporučená koncová cena je s ohledem na kapacitu od 6 200 do 7 200 Kč. Na produkt je poskytována omezená dvouletá záruka. O záručních podmínkách více na support.wdc.com/warranty.

Síťový disk My Cloud Pro Series je k dostání v internetovém obchodě wdstore.com a prostřednictvím vybraných distributorů a prodejců včetně Amazon.com Doporučená koncová cena v závislosti na kapacitě je 12 500 až 49 000 Kč. Na produkt je poskytována omezená dvouletá záruka v případě produktu zakoupeného bez interních disků. Tříletá záruka pak na produkty osazené pevnými disky. O záručních podmínkách více na support.wdc.com/warranty

Témata článku: Mimo, Wireless, Notebooky bez os, Support, Editace videa, My Cloud, Síťová data, Amazon.com, Rychlé dobíjení, Atelier

Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky