Nová produktová ofenzíva Sony rozšiřuje uživatelské zkušenosti

Nová produktová ofenzíva Sony rozšiřuje uživatelské zkušenosti

Prezident a generální ředitel společnosti Sony Corporation Kazuo Hirai představil na veletrhu IFA 2012 pestrou paletu produktů zahrnující smartphony Xperia, nový tablet značky Xperia, VAIO PC, fotoaparát s Wi-Fi, audio zařízení podporující NFC, nové aplikace, nové hudební partnerství, „Knihu kouzel“ a omračující 84” televizor BRAVIA 4K.

Společnost Sony Corporation odhalila portfolio pokročilých produktů nové generace, které určitě přispějí k oživení oboru spotřební elektroniky.

Kazuo Hirai, nový prezident a generální ředitel Sony Corporation, během svého vystoupení na tiskové konferenci Sony Europe na berlínském veletrhu IFA představil celou řadu lákavých produktů, které jsou ztělesněním strategického zaměřeníspolečnosti Sony na oblasti mobilních technologií, digitální fotografie
a videa a her.

Jsme výjimečnou společností, která zažívá výjimečné časy. Denně jsme konfrontováni s obtížnou realitou a musíme přijímat závažná obchodní rozhodnutí. Musíme se na sebe podívat poctivýma očima a držet se našich hodnot a základního smyslu existence společnosti Sony. Slibuji vám, že já to budu dělat s přesností, rychlostí a účinností laseru,“ prohlásil K. Hirai Produkty, které dnes představuji, budou dokladem dlouhodobé ambice značky Sony přinášet to, co zákazníci oceňují – jednodušší, snadnější, zábavnější a přívětivější uživatelskou zkušenost.“

Mezi nové produkty ohlášené v Berlíně patří tři smartphony Xperia (z nichž jeden účinkuje v nové bondovce Skyfall), vodě odolný tablet, hybridní tablet/notebook VAIO, fotoaparát NEX s vestavěnou Wi-Fi konektivitou umožňující průběžné doplňování funkcí i po jeho zakoupení a sluchátka a audio zařízení s podporou NFC.

Společnost Sony dále představila úchvatný 84palcový 4K televizor BRAVIA slibující fantastické divácké zážitky a čerpající z profesionálního know-how značky Sony v oblasti rozlišení 4K a zařízení jako uznávaná televizní kamera CineAlta F65 nebo 4K projekční systém pro kinosály.

K. Hirai prohlásil, že každý produkt bude odrazem programu „One Sony“, který představuje závazek nabízet technicky vyspělé produkty a neopakovatelnou uživatelskou zkušenost s využitím větší synergické provázanosti všech oborů, ve kterých společnost podniká – od spotřební elekroniky přes hry a filmy až po hudbu.

„Pod vlajkou „One Sony“ nás spojuje jednotná vize, kterou mohu definovat jedním japonským slovem – Kando. Kando znamená pohnout city druhých lidí – a cílem společnosti Sony je přinést úsměv do tváří celého světa,“ vysvětlil pan Hirai.

MOBILNÍ TECHNOLOGIE

Mobilní zařízení jsou bránou do světa uživatelské zkušenosti značky Sony.Řady našich smartphonů Xperia, uznávaných pro své prvotřídní zábavní možnosti, obohatí tablety Sony, které budou od září 2012 dodávány na trh také pod značkou Xperia a jejichž prostřednictvím se tyto skvělé mobilní zážitky rozšíří i na oblast tabletů.

Nejnovější mobilní zařízení Sony, mezi něž patří smartphony Xperia, tablety
a počítače VAIO, budou schopné využívat multimediální aplikace Sony prostřednictvím nového rozhraní navrženého pro zdokonalení uživatelské zkušenosti v oblasti vysoce kvalitního obrazu a zvuku. Toto rozhraní umožní uživatelům pracovat s hudbou, fotografiemi a filmy a sdílet je jednoduchým, intuitivním způsobem. Tyto funkce budou k dispozici ve všech nových smartphonech Xperia, tabletu Xperia a vybraných počítačíchVAIO.

Nové produkty Xperia smartphones a počítače VAIO navíc slibují totální vzájemnou konektivitu. Díky funkci Sony „One touch“ využívající technologii NFC (Near Field Communication – bezdrátová komunikace na krátkou vzdálenost) budou uživatelé moci snadno a rychle přistupovat ke své hudbě či fotografiím z celé řady NFC-kompatibilních zařízení značky Sony pomocí pouhého dotyku dvou zařízení bez nutnosti nastavovat Bluetooth nebo Wi-Fi.

„Již samotné produkty značky Sony musí lidi lákat a inspirovat. Důležité však je, aby spojováním a kombinováním hardwaru, síťových služeb a aplikací vznikala skutečně výjimečná a neodolatelná uživatelská zkušenost,“ zdůraznil K. Hirai při představování těchto nových produktů.

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE A VIDEO

Mobilní produkty značky Sony hledají nové cesty k pořizování digitálních snímků a současně nabízejí zdokonalenou uživatelskou zkušenost prostřednictvím těsnějšího propojení hardwaru, obsahu a služeb. Nový model NEX-5R je nejnovějším produktem v oblasti digitální fotografie, který tuto rozšířenou použitelnost přináší.

Systémový kompaktní fotoaparát NEX-5R s vestavěným Wi-Fi umožnuje uživateli kontrolovat záběr, upravovat nastavení expozice a ovládat spoušť bezdrátově prostřednictvím mobilního telefonu. To se ideálně hodí při pořizování rodinných skupinových fotografií, kdy se dá snímek zkontrolovat na displeji smartphonu, ještě než se skupina rozprchne. Fotoaparát má také automatické ostření „Fast Hybrid AF“, které při fotografování rychlého pohybu nabízí odezvu podobnou digitálním zrcadlovkám.

NEX-5R je první fotoaparát kompatibilní s PlayMemories Camera Apps, službou pro stahování nových fotoaplikací jako „Time-Lapse“ nebo „Cinematic Photo“ přímo do aparátu přes Wi-Fi.

Sony dále představuje novou lehkou videokameru HDR-AS15 s obrazovým snímačem „ExmoreR“ CMOS a stabilizátorem obrazu SteadyShot, která se skvěle hodí pro skákání s padákem nebo jízdu na horském kole.

HRY

V průběhu letošního podzimu Sony Computer Entertainment plánuje uvést
na trh zařízení Wonderbook vytvářející mnohovrstevnatý fantastický svět pomocí PlayStation Eye a technologie rozšířené reality. Jedná se o zcela novou zkušenost, které se nic dosavadního nepodobá. Prvním titulem bude Wonderbook: Book of Spells (Kniha kouzel), vytvořená ve spolupráci
s J. K. Rowlingovou.

PODROBNÝ PŘEHLED

Smartphony Xperia

Významným krokem první části letošního roku byla integrace divize Sony Mobile Communications, která v první polovině roku představila první inteligentní mobilní telefony Sony – řadu Xperia NXT (NEXT).

Novinkou jsou telefony Xperia T, Xperia V a Xperia J, které staví na uznávaném designu Experia Arc a budou uvedeny na trh v průběhu několika příštích měsíců.

Xperia T je novou vlajkovou lodí nabízející nejvyšší rozlišení u smartphonů vůbec. Disponuje 4,6palcovým displejem s procesorem Sony Mobile BRAVIA, který umožňuje sledování videa v kvalitě Full HD 1080. Rychlému 13megapixelovému fotoaparátu stačí k přechodu ze spánku ke snímání zlomek vteřiny a zmáčknutí jednoho tlačítka. Nejúžasnější funkcí je však možnost připojení telefonu Xperia T k jiným zařízením a sdílení jejich obsahu pomocí technologie „One touch“, která na bázi NFC dokáže spolupracovat s řadou zařízení Sony.

Xperia V je kompatibilní se superrychlou sítí LTE a nabízí nejvyšší odolnost proti vlhkosti mezi smartphony, takže s nimi uživatelé mohou pracovat za jakéhokoli počasí.Xperia J představujepřitažlivou kombinaci stylového designu, displeje výjimečné velikosti a příznivé ceny.

Xperia Tablet S

Nový tablet Xperia nabízí tělo odolné proti postříkání vodou, zvuk vysoké kvality
a tenčí, lehčí konstrukcinež jeho předchůdce. Nová aplikace „Socialife“ umožňuje využívatslužby sociálních sítí a zpravodajské kanály v jednom prohlížeči v „časopisovém“ vzhledu.Toto komunikační zařízení vybavené novými kryty, stojánky a dokem s reproduktorem přináší nový styl a radost do vašeho života a mělo by zaujmout zákazníky bez rozdílu věku a životního stylu. Díky čtyřjádrovému procesoru NVIDIA® Tegra® 3 a operačnímu systému Android 4.03 má dostatečný výkon na vše, co uživatel může potřebovat: práce s multimédii, používání oblíbených aplikací
i hraní her.

VAIO™ Duo 11

VAIO™ Duo 11 je unikátní hybridní počítač s designem „Surf-Slider(TM)“ umožňující hladký přechod mezi režimem tabletu a režimem s klávesnicí, který uživatel ocení zejména na cestách. Je vybaven tenkým, kompaktním tělem s výkonným digitálním stylusem pro snadnou digitalizaci ručně psaných poznámek a maximální využití dotykových funkcí systému Windows 8.

VAIOTap20

VAIO™ Tap20, navržený pro maximální využití možností Windows 8,je 20palcový počítač pro použití na stole. Může být použit jako běžný „desktop“ osobní počítač nebo – v plochém stavu – jako multimediální zařízení pro celou rodinuna cokoli od hraní společenských her přes práci s hudbou až po čtení elektronických knih.

Audiovizuální oblast: koncept „One Sony“ přináší běžným spotřebitelům profesionální know-how a lepší konektivitu

Ke značce Sony neoddělitelně patří televizor, mimo jiné i jako symbol neustálých inovací. Je to produkt, který více než kterýkoli jiný spojuje rodinu a přátele prostřednictvím společných zážitků.

První 84” 4K televizor BRAVIA od Sony

Nový Sony 84” 4K televizor BRAVIA s LCD panelem o rozlišení3840 x 2160 obrazových bodů je novinkou ve třídě největších televizorů.(*1)Obsahuje procesor Sony „4K X-Reality PRO“ pro zpracování obrazu v supervysokém rozlišení, díky kterému bude moci zkonvertovat celou řadu formátů (např. filmy, televizní pořady, fotografie nebo hry) na rozlišení 4K a velký 84palcový obraz.Výsledkem spojení velkoplošného obrazu ve vysokém rozlišení a výkonného vysoce kvalitního zvuku je úplně nová divácká zkušenost, která se nepodobá ničemu, co mohou nabídnout stávající televizory. Nový 4K televizor BRAVIAbude k dostání na celém světě od konce roku 2012.

Společnost Sony pokračuje ve své vedoucí úloze v oblasti rozlišení 4K
a pro profesionální použití nabízí 4K kameru CineAlta F65 schopnou snímat
4K obsah, oblíbenou mezi předními filmaři, a 4K digitální projekční systém
pro kinosály. V oblasti spotřební elektroniky se dostalo mimořádně vřelého přijetí „rodinnému“ 4K projektoru pro domácí kina již od jeho uvedení v minulém roce.

Představený 84” 4K televizor BRAVIA je ukázkounových, vzrušujících možností spotřební elektroniky využívajících profesionální technologie – díky inovativnímu přístupu „One Sony“ propojujícímu hardware s obsahem.

Osobní 3D přehrávač HMZ-T2

Zcela přepracovaný osobní 3D přehrávač Sony, lehčí a pohodlnější než jeho předchůdce, je náhlavní přehrávač 2D a 3D HD obsahu s virtuálním šestikanálovým prostorovým zvukem.Výborně se hodí pro sledování filmů a hraní her díkydvojici OLED displejů, jejichž živé barvy a dokonale ostrý obraz (bez jakéhokoli překrývání kanálů) uživatele dokonale pohltía nabídnou mu nerušenou soukromou podívanou.

Sluchátka MDR-1

Nová sluchátka „MDR-1“ jsou výsledkem spolupráce umělců Sony Music
a konstruktérů Sony s cílem nabídnout kvalitní zvuk, který by přesně reprodukoval původní záměr hudebníků. Model MDR-1 RBT je vybaven technologií NFC a funkcíSony „One-touch“pro snadné sdílení hudby mezi různými NFC-kompatibilními zařízeními, která mezi sebou dokáží rychle navazovat bezdrátovou komunikaci po spárování jediným dotykem – bez nutnosti jakéhokoli nastavování Bluetooth nebo Wi-Fi.

Bezdrátový NFC Bluetooth reproduktor SRS-BTM8

S pomocí přenosného NFC Bluetooth reproduktoru SRS-BTM8 od Sony si můžete vychutnat hudbu ze svého smartphonu nebo tabletu ve vysoké kvalitě kdekoli v domě. Díky vestavěné funkci Sony „One-touch“ se stačí jakýmkoli NFC-kompatibilním telefonemXperia™ (včetněnových Xperia™ T a Xperia™ V)dotknout horní strany reproduktoru a můžete do něj okamžitě začít streamovat hudbu – bez nutnosti nastavovat komunikaci přes Bluetooth.

Partnerství s Berlínskou filharmonií a Berlin Phil Media

Společnost Sony prodloužila své partnerství se světově proslulým Berlínským filharmonickým orchestrema organizací Berlin Phil Media provozující streamovací službu „Digital Concert Hall“.Poslední dva roky společnost Sony zajišťovala videopřenosy koncertů Berlínské filharmonie do celého světa, kde je zákazníci mohli přijímat na domácích zábavních systémech značky Sony. Součástí nového partnerství je dodávka klíčových profesionálních technologií Sony a také technická podpora při vytváření a přenášení hudebního obsahu z dílny Berlínské filharmonie. Toto partnerství a další prohloubení spolupráce v oblasti nových audio trendů je pro společnost Sony zdrojem velmi cenné zpětné vazby.

Akční kamera Sony HDR-AS15

HDR-AS15 představuje nový typ kamery ideální pro nadšené sportovce: videokamera, která se dá nasadit a nosit jako součást oblečení. Kamera je vybavena stabilizátorem obrazu Sony SteadyShot, díky němuž je záznam dokonale klidný a plynulý a výborně se hodí pro natáčení sportů, jako jsou seskoky s padákem, jízda na horském kole nebo snowboarding. Díky vestavěnému Wi-Fi je možné videokameru ovládat prostřednictvím smartphonu a okamžitě nahrávat pořízený záznam na internet. Kamera je vybavena 170° širokoúhlým objektivem Carl Zeiss.

Seznam všech produktů a služeb představených na veletrhu IFA 2012

BRAVIA 84” 4K TV

BRAVIA HX950

Náhlavní displej HMZ-T2

AV receiver STR-DA5800ES

Reproduktorový systém SS-NA2ES, SS-NA5ES, SS-NA8ES, SA-NA9ES

Partnerství s Berlínskou filharmonií a Berlin Phil Media

3D projektor pro domácí kino VPL-HW50ES

Bezdrátový NFC Bluetooth reproduktor SRS-BTM8, SRS-BTV5

Sluchátka MDR-1 (MDR-1R/1RBT/1RNC)

NEX-5R – fotoaparát s Wi-Fi

Action Cam HDR-AS15 – osobní kamera

Řada PlayMemories (nová funkce Camera Apps)

Xperia Splash/vodotěsný smartphone

Xperia Sony Tablet S

Music Unlimited – nová úroveň předplatného, „přístup“ pro PC a PlayStation(R)3

VAIO™ Duo 11 (Hybridní PC)

VAIO™Tap 20 (Tabletop PC)

Dotyková řada VAIO (VAIO™ Duo 11, VAIO™Tap 20, VAIO T 13, VAIO E 14P, VAIO L)

Další článek: WD MyBook VelociRaptor Duo s Thunderboltem a kapacitou 2 TB

Témata článku: Sony, Sluchátka bezdrátová, Televizory 4k, Sony Bravia, Televizory, Partnerství, Nový produkt, Xperia, Sony Vaio, Wi-fi a Bluetooth, Sony Xperia mobilní telefony, Sluchátka bluetooth, Nové televizory 2016, Celý film, Berlin, 3d televizory, Mobilní zařízení, Televizory Sony, Nové zařízení, Digitální kamery, Nová fotografie, Televizory 32, Značka, One X, Sony Xperia, Nejlepší notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 136

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky