Nová ochrana před softwarovými piráty

6. prosince 2005
Spustili jsme online chat
Praha 6.prosince 2005 - Unified Software Protection je prvním produktem, který poskytuje komplexní ochranu software před neautorizovaným použitím a distribucí. Nabízí jej americká společnost SafeNet, jejímž distributorem je v České republice pražská společnost Gesto Communications.
Nová ochrana před softwarovými piráty

Dosud měli k dispozici výrobci software a jeho distributoři pouze ochrany před každým z těchto závažných problémů zvlášť, nyní SafeNet přichází se společným, univerzálním řešením. Navíc jako první obsahuje technologii, která obchodníkům se software umožní monitorovat zdroje pirátství a zastavit je u jejich kořenů.

 

Unified Software Protection se skládá z hardware, software a služeb, které dohromady umožňují monitorovat celý „životní cyklus“ software. Navíc mají obchodníci možnost získat kompletní ochranu v jednom balíčku s proměnným obsahem a cenou podle konkrétních potřeb firmy. Produkt je již dostupný v mnoha variantách pro různé účely.

 

Unified Software Protection se skládá z několika služeb:

1. Sentinel RMS je komplexní systém, který kontroluje licence na používání software.

2. Sentinel Hardware Keys jsou hardwarové tokeny od SafeNetu, které monitorují a nutí k licencování produkty, které jsou tímto řešením chráněny.

3. MediaSentry Services průběžně monitoruje možné hlavní zdroje nelegální distribuce a používá sofistikovaná protiopatření, aby došlo k zastavování pirátství přímo u jeho kořenů.

4. SafeNet Service and Support obsahuje profesionální služby pro analýzu a distribuci ochranných prvků, pomáhá při vlastní integraci, nabízí nápovědu a komplexní technickou podporu.

5. Sentinel Integration Center nabízí on-line zdroje pro vývojářské týmy, obsahující všechny klíčové aspekty ochranných schémat, podporující rychlou integraci ochranného systému do produktů.

 

Viceprezident společnosti SafeNet Prakash Panjwani označil toto řešení za revoluční. Firma jej nabízí zákazníkům, kteří se nechtějí spokojit jen s tradiční ochranou pomocí tokenů.

 

Nový produkt ocenil také John Wolfe z Business Software Alliance (BSA). Za přínos označil především možnost aktivního monitorování činnosti pirátů a omezování jejich on-line aktivit.

 

Americká firma SafeNet vytvořila v minulých letech technologický standard pro virtuální zabezpečené sítě (VPN) a bezpečnou komunikaci. Ze 40 špičkových světových výrobců bezpečnostních technologií VPN používá 38 právě technologii SafeNet.

 

Technologie a výrobky SafeNet používá bezpočet významných firem. Mezi jeho zákazníky patří nejvýznamnější americké úřady, včetně ministerstva obrany, s nímž firma právě podepsala nový kontrakt na enkryptory ve výši 150 miliónů dolarů.

 

V České republice společnost Gesto Communications dodala výrobky SafeNet řadě zákazníků, kteří vyžadují dokonalé zabezpečení mezinárodních datových komunikací, bezpečnost bankovních dat i transakcí a ochranu citlivých osobních dat velkého počtu osob.

Váš názor | Spustili jsme online chat

Témata článku: Software, Hardware, Nelegální varianta, Token, Wolf, Sentinel

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší