Nová myš MX Air pracuje na stole, ale i ve vzduchu

Nová myš MX Air pracuje na stole, ale i ve vzduchu

FREMONT, Kalifornie — 12. července 2007 — Budoucnost navigace PC právě nastala. Společnost Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), největší výrobce počítačových myší na světě, dnes představila bezdrátovou myš Logitech MX Air Rechargeable Cordless – všestrannou laserovou myš, která pracuje na stole, ale i ve vzduchu. Když lidé uchopí myš MX Air podobným způsobem, jako když používají dálkový ovladač na televizor, mohou se pohodlně protáhnout a relaxovat, a přitom ovládat digitální obsah na počítači a užívat si nejrůznější multimédia.

Pro spoustu lidí je nyní počítač mnohem více než jen pracovní nástroj. Slouží jako srdce digitální zábavy, což vyžaduje nový způsob, jak lidé mohou ovládat, sdílet a vychutnávat hudbu, fotografie a videoklipy uložené na PC. Nová myš umožňuje bez námahy počítač ovládat i ze vzduchu díky kombinaci tří zásadních technologií – ovládání pohybu Freespace™, rozpoznávání příkazů z gest a bezdrátové technologie – takže lidé mohou vyhledávat, vybírat a přehrávat multimediální soubory pouhým pohybem zápěstí.

„Myš MX Air nabízí radikálně nový způsob, jak lidé mohou ovládat zábavu na svých počítačích,“ řekl Erik Charlton, ředitel marketingu produktů zahrnujících výkonné a herní myši společnosti Logitech. „Je určena pro všechny, kdo na svých počítačích poslouchají hudbu a obtěžuje je nutnost vracet se ke stolu vždy, když chtějí změnit skladbu nebo upravit hlasitost. Je pro ty, kdo se chtějí podělit o fotografie z dovolené s přáteli a rodinou, aniž by byli přikování ke stolu. Je zde pro každého z miliónů lidí, kteří na Internetu vyhledávají a sledují videoklipy na serverech jako jsou například YouTube nebo Grouper. A je určena i pro ty, kdo mají počítač pro multimediální zábavu v obývacím pokoji a přejí si, aby navigace ve všech médiích byla snadná a podle jejich přání.“

Vyspělé ovládání – technologie Freespace a příkazy pomocí gest Technologie ovládání pohybu Freespace je navržena tak, aby poskytovala přesnou a citlivou navigaci bez omezení, která zatěžují dřívější zařízení určená pro navigaci ve vzduchu. Tato patentovaná technologie je založena na kombinaci čidel MEMS (mikroelektromechanické systémy), DSP (digitálního zpracování signálu) a bezdrátové (vysokofrekvenční) technologie RF. Díky sloučení těchto tří technologií mohou uživatelé držet myš v libovolné orientaci, ukazovat v jakémkoli směru a vychutnávat si intuitivní ovládání kurzoru myši bez jakékoli námahy. Vyspělé algoritmy navíc dokáží rozpoznat zamýšlené pohyby od bezděčných a účinně potlačují chvění ruky, které se v určité míře objevuje u každého, když drží nějaké zařízení volně ve vzduchu.

Příkazy založené na určitých gestech dodávají myši MX Air ještě další úroveň vyspělé funkčnosti. Pokud například bude uživatel chtít upravit hlasitost, stačí když stiskne a podrží tlačítko ovládání hlasitosti na myši a provede jednoduché gesto – pohne s myší doprava, když bude chtít hlasitost zvýšit, nebo doleva pro ztišení. U hudebních aplikací malý kruhový pohyb směrem doprava aktivuje příkaz pro přechod na následující skladbu, zatímco kroužek doleva bude znamenat opakování právě přehrávané skladby.

Namísto tradičního rolovacího kolečka je myš MX Air vybavena ploškou pro rolování, která je citlivá na dotek. Pohyb konečku prstu po této plošce aktivuje setrvačný rolovací mechanismus, přičemž rychlost posuvu bude záviset na prudkosti, s jakou uživatel prstem pohne. Funkce pro ovládání multimédií, jako jsou „přehrávání/pauza“, „hlasitost/ztlumení“, „zpět“ a „výběr“ jsou i ve vzduchu snadno dostupné – stačí palcem stisknout velká, oranžově podsvícená tlačítka.

Myš MX Air má ohromující design, který ještě více podtrhuje horní poloprůhledný kryt v lesklé černi, stříbrná základna a elegantně konturované tvary. Pečlivě tvarované tělo myši poskytuje větší všestrannost: lidé mohou myš pohodlně používat jako běžnou myš u stolu – s rukou položenou přes její horní část – nebo ji mohou používat ve volném prostoru s prsty pod základnou myši a palcem nahoře, který ovládá tlačítka.

Myš MX Air má dobíjecí akumulátory a využívá technologii bezdrátového připojení zvanou Logitech 2,4 GHz Digital Cordless, která nabízí dosah až 10 metrů. Štíhlá nabíjecí kolébka je nevtíravá a elegantní. A pomocí mikropřijímače bezdrátového spojení na kmitočtu 2,4 GHz je snadné myš MX Air připojit a začít ihned používat ve spojení se stolním počítačem nebo s notebookem.

Váš názor Další článek: Asus A8Sr: první notebook s ATI Mobility Radeon HD 2400

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Přesný tvar, Ovládání, Základní gesto, Air, Stříbrné tělo, Nejrůznější tvar, Doprava budoucnosti, Tradiční uložení, Citlivý uživatel, Obývací pokoj


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF