Nová linie notebooků Lenovo ThinkPad Edge+: prémiový design

Nová linie notebooků Lenovo ThinkPad Edge+: prémiový design

Společnost Lenovo rozšiřuje modelovou řadu ThinkPad Edge o prémiovou linii Edge+ a představuje dva nové notebooky určené zejména pro malé a střední podnikatele (SMB), které se mohou pochlubit propracovaným designem, špičkovými technologiemi a dalšími funkcemi, které výrazně rozšiřují možnosti jejich využití. Notebooky ThinkPad Edge E220s a E420s přitahují pozornost svým prémiovým outfitem. Drobné detaily dělají velké rozdíly: ohromující displej, přepracovaný design víka displeje s příjemným měkčeným povrchem a kovové prvky, a to vše v tenkém odolném těle.

Klepněte pro větší obrázek

Nové notebooky pro manažery vynikají všestranností. Vysoký výkon zajišťuje druhá generace procesorů Intel Core, certifikace Lenovo Windows 7 Enhanced Experience 2.0 přináší výrazné zrychlení startu systému a řada technologií ThinkVantage obstarává pohodlí a bezpečnost. Díky široké multimediální výbavě zvládnou i kvalitní přehrávání filmů nebo videokonference ve vysokém rozlišení.

„Notebooky Lenovo ThinkPad Edge+ nastavují nový trend v portfoliu notebooků pro podnikatele a živnostníky, říká Jaroslav Rakušan, Think 4P/ Distribution Manager společnosti Lenovo. „ Nové prémiové notebooky ThinkPad Edge+ dávají uživatelům technologii, která je nejen osobní, ale i velmi výkonná. Díky ní mohou dělat svůj byznys a nezapomínat při tom ani na svůj volný čas a zábavu,“ dodává.

Poutavý a fascinující design

Elegantní, moderní a čistý vzhled 12,5palcového ThinkPadu Edge E220s a 14palcového ThinkPadu Edge E420s zaujme každého. Nápadně tenký a lehký ThinkPad Edge E220s měří na výšku jen 21,9 mm a váží jen 1,59 kg, zatímco ThinkPad Edge E420s startuje na tloušťce 23,1 mm a hmotnosti 1,89 kg kilogramů. Oba modely mají kovové okraje, které rámují jejich stylově čistý vzhled.

Překvapením je displej, který se podobá spíše moderním televizím, potěší i klávesnice, která poskytne stejný komfort při psaní jako klasické notebooky ThinkPad, a ovládání zpříjemní i extra velký touchpad. Nechybí samozřejmě ani trackpoint, na který jsou uživatelé zvyklí. Klávesnice je odolná proti polití, například při náhodném převrhnutí kávy. Pro malé a střední podniky, které potřebují zařízení pro přehrávání médií, má ThinkPad Edge E420s skrytou štíhlou štěrbinovou (slot-in) DVD mechaniku.

Práce na doraz: Hardcore výkon pod kapotou

Maximální pozornost byla kromě elegantního exteriéru věnována samozřejmě také technologiím skrytým uvnitř počítače. Notebooky Lenovo ThinkPad Edge E220s a E420s s procesory Intel Core druhé generace zvládnou nejen pracovní zatížení, ale poskytnou i dostatečný výkon, který využijete ve volném čase.

Na vývoji notebooků ThinkPad Edge spolupracuje společnost Lenovo také s vývojáři společnosti Microsoft a díky tomu se tyto notebooky pyšní certifikací Lenovo Windows 7 Enhanced Experience, která potvrzuje, že jsou vyladěny pro použití se systémem Microsoft Windows 7. Mezi praktické výhody patří například velmi rychlý start systému (až o 30 % rychlejší) či aplikací nebo vypnutí notebooku během několika vteřin.

Notebooky podporují technologii Intel Wireless Display a ve vybraných konfiguracích jsou také vybaveny integrovaným 3G modemem pro mobilní připojení k internetu.

Klepněte pro větší obrázek

Po práci legraci: funkce pro zábavu

Pokud se jedná o volný čas, notebooky ThinkPad Edge E220s a E420s nabízí skvělé zážitky, a to především díky Dolby Home Theatre. Jasný, zřetelný zvuk audia certifikovaného společností Dolby oživí každou hudební skladbu nebo video. Notebooky jsou vybaveny technologiemi pro tele/videokonference, včetně webové kamery s vysokým rozlišením, softwarovým filtrováním hluku klávesnice a výkonnými mikrofony a reproduktory. Pro zobrazení prezentací klientům nebo pro chvíle odpočinku a sledování filmů na velkém monitoru či televizi jsou rovněž vybaveny portem HDMI.

Podívejte se zde na video s notebooky ThinkPad Edge E220s a E420s.

Ceny a dostupnost

Notebooky ThinkPad Edge E220s a E420s budou k dispozici od dubna 2011. Ceny jednotlivých modelů začínají od 19 890 Kč bez DPH.

Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.

Další článek: Google Offers: Google podlehl slevovému šílenství

Témata článku: Klávesnice Lenovo, Tenký film, Velké překvapení, Thinkpad, Home Design, Čistý design, Integrovaný trackpoint, Volný slot, Velké pohodlí, Lenovo Thinkpad, Poutavé video, DisplayPort, Moderní technologie, Skvělá klávesnice, Kovové tělo, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 119Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu