Nová LCD technologie dělá fotografování se Sony Cyber-shot T3 ještě snadnějším

Kvality hyper-kompaktního Sony Cyber-shot T3 jsou vidět na první pohled. Úctyhodných 5,1 miliónů efektivních bodů navazuje na úspěch oceňovaného modelu Cyber-shot T1 a je doplněno vylepšeným 2,5palcovým Clear Photo LCD zarámovaným do tenčího leštěného ocelového těla s vysoce výkonnou zoom optikou Carl Zeiss Vario-Tessar.
Nová LCD technologie dělá fotografování se Sony Cyber-shot T3 ještě snadnějším

 

 

Působivé fotografie

Čistota obrazu a jas jsou vším pro každého fotografa a s novým Sony Cyber-shot T3 vybaveným Clear Photo LCD technologií si můžete být jisti křišťálově čistým obrazem za jakýchkoli podmínek. Špičkový 2,5palcový LCD displej pokrývá 2/3 zadní stěny super-kompaktního těla a poskytuje vyšší kontrast, rozlišení, jas a v neposlední řadě i širší barevný rozsah díky nejnovější technologii společnosti Sony. Co víc, fotoaparát je vybaven Super HAD CCD s efektivním rozlišením 5,1 mil. bodů. Kvalitní fotografie vyžadují i kvalitní optiku. Excelentní úroveň snímků je v tomto případě zaručena objektivem Carl Zeiss Vario-Tessar lens s 3x optickým zoomem. Vše je zabaleno v tom nejštíhlejším ocelovém těle poháněném unikátním Sony Real Imaging Procesorem. S těmito rysy je zcela zřejmé, že jde o důstojného nástupce modelu Cyber-shot T1, který získal ocenění EISA a TIPA.

 

 

Kdykoli k dispozici

Real Imaging Processor společnosti Sony zajišťuje Cyber-shotu T3 i přes kompaktní rozměry vysoký standard obrazové kvality s vylepšenou věrností barev a menším šumem. Výdrž akumulátorů byla vylepšena a zároveň byla snížena spotřeba energie, takže fotoaparát dokáže zaznamenat až 180 snímků na jedno nabití. Real Imaging Processor poskytuje velmi rychlou odezvu. V podstatě okamžitě po odsunutí krytky je fotoaparát připraven fotografovat. Stačí mu pouze 1,3 sekundy. Zároveň má velmi krátké zpoždění spouště a navíc zobrazení automatického náhledu snímku po expozici může být zrušena, aby jste nepropásli jediný snímek. Další funkcí Cyber-shotu T3 je video záznam s vysokým rozlišením a jeho celoobrazovkové přehrávání na televizi díky Sony Real Imaging Processoru.

 

Komapktní design

Cyber-shot T3, který snadno můžete nosit v kapse, nabízí inovativní řešení se zapouzdřeným objektivem.  Precizní konstrukce a vysoce kompaktní optická soustava se snoubí v objektivu Carl Zeiss Vario-Tessar a umožňují pracovat objektivu uvnitř těla fotoaparátu místo tradičního vysouvání. Ultrakompaktní paměťové karty Memory Stick Duo ™ and Memory Stick PRO Duo ™ spolu se štíhlým akumulátorem InfoLITHIUM také udržují minimální rozměry fotoaparátu.

 

Fotografování s radostí

Jeden z devíti automatických scénických režimů vám pomůže produkovat perfektní snímky za takřka jakýchkoli podmínek. V nabídce najdete například režim portrét za úsvitu, svíčka, rychlá závěrka či lupa umožňující fotografovat na vzdálenost pouhého 1cm od objektu a zobrazit na LCD displeji s 2,1x zvětšením. Po pořízení snímků je můžete snadno vytisknout díky rozšířené podpoře PictBridge **, která umožňuje zvolit formát tisku přímo na displeji fotoaparátu a vytisknout snímky na kompaktní tiskárně bez použití PC. Nebo můžete Cyber-shot T3 vložit do

 

 

Cyber-shot stanice, která nabízí připojení k PC nebo AV zařízení pro snadné prohlížení snímků při současném dobíjení akumulátorů.

 

Poznámky pro redaktory

 

V následujících odstavcích můžete najít detaily ohledně produktů a služeb, zmíněných v tiskové zprávě:

 

 

O Cyber-shotu T3

Cyber-shot T3 je první Sony kompaktní fotoaparát vybavený technologií Clear Photo LCD pro vyšší kontrast, rozlišení, jas a zároveň zvýšení barevného rozsahu.  2,5-palcový Hybridní LCD má perfektní rozměr pro zobrazování i záznam fotografií. Umožňuje skvěle vidět objekt na snímcích jak za jasného venkovního osvětlení, tak i na pláži, při lyžování či při slabém interiérovém osvětlení. Pro zjednodušení ovládání je vybaven novými zvětšenými animovanými ikonami zobrazovanými při změně nastavení Makra, Blesku či Samospouště.

Fantastické digitální fotografie vznikají díky Super HAD CCD s rozlišením 5,1 miliónů efektivních bodů a objektivu Carl Zeiss Vario-Tessar s 3x optickým zoomem. Tento unikátní objektiv, speciálně postavený na zapouzdřené optické soustavě umístěné uvnitř těla garantuje fantastickou kvalitu snímků díky neuvěřitelné kvalitě použitých čoček (8 skupin, 3 asférické čočky, 1 optický hranol) a více jak stoletému dědictví designu optiky společnosti Carl Zeiss.

Pro zajištění velice jednoduchého ovládání a automatického provozu v širokém spektru nejrůznějších podmínek je Cyber-shot T3 vybaven deseti scénickými režimy, určenými pro situace jako je osvětlení svíčkou, zasněžená krajina, ohňostroj či pláž nebo mohou být použity například v situacích, kdy je vyžadován krátký expoziční čas či naopak měkká kresba. Fotoaparát je zároveň vybaven režimem Lupa, ve kterém můžete pořizovat snímky na vzdálenost od 1cm a následně snímek až 3,3x zvětšit na displeji.

Další pokročilé funkce jako je průběžné zaostřování či možnost zrušit automatický náhled snímků v průběhu fotografování zajišťují, že nepropásnete žádnou fotografickou příležitost. K dispozici je i systém potlačování šumu v podobě Clear Colour NR a Clear Luminance NR technologií, které zajišťují čistý obraz s lepšími detaily a jsou doplněny trojicí nastavení pro dosažení lepší saturace, kontrastu či ostrosti snímků.

Cyber-shot T3 podporuje velmi kompaktní paměťové karty Memory Stick Duo ™ a Memory Stick PRO Duo ™ stejně jako připojení prostřednictvím rychlého Hi-Speed USB 2.0 rozhraní s podporou rozšířeného komunikačního protokolu PictBridge**. To umožňuje přímé propojení Cyber-shotu T3 s kompatibilními tiskárnami bez nutnosti použití PC.  Jednou z takových tiskáren je nově představená kompaktní Sony DPP-FP30, která produkuje oslnivé barevné fotografie díky vylepšené termosublimační tiskové technologii.  Stačí jen jednoduše propojit Cyber-shot T3 se stylovou tiskárnou a během pár minut můžete mít fotografie jak z minilabu.  Samozřejmostí je pak možnost volby formátu fotografií přímo na displeji fotoaparátu.

 

Cyber-shot T3 bude k dispozici v celé Evropě v říjnu 2004.

 

O Real Imaging Processoru a STAMINA

Real Imaging Processor poskytuje řadu výhod kompaktnímu Cyber-shot T3 a přináší řadu vylepšení včetně lepší reprodukce barev a zlepšení odstupu šumu od signálu, což způsobuje dramatický nárůst obrazové kvality. Poskytuje rychlejší startovací čas stejně jako rychlejší odezvu spouště (zkrácení prodlevy spouště a prodlevy mezi snímky) a tento procesor od společnosti Sony tak umožňuje záznam sekvence čtyř fotografií v plné kvalitě s vyšší rychlostí či devíti se standardní rychlostí. Dále je k dispozici záznam sekvence až 100 fotografií ve VGA rozlišení.

Pro záznam krátkých video sekvencí procesor Cyber-shotu DSC-T3 nabízí vysoké rozlišení v kombinaci s formátem MPEG Movie VX Fine (480 x 460, 30 snímků za sekundu). Délka záznamu je limitována pouze kapacitou paměťové karty Memory Stick PRO Duo ™ (doplňkové příslušenství).

Kombinace energetické úspornosti Real Imaging Processoru a dodávaného NP-FT1 InfoLITHIUM  akumulátoru umožňuje pořídit až 180* snímků za běžných fotografických podmínek.

 

 

 

 

 

 

 

 

O Cyber-shot Stanici a příslušenství

Tento velice kompaktní fotoaparát těží z kompatibility se Cyber-shot dokovací stanicí. Tato stanice dodávaná se Cyber-shotem T3 umožňuje USB spojení s tiskárnou či počítačem, AV spojení a zároveň zajišťuje nabíjení akumulátoru. Tudíž po zaznamenání snímků může uživatel sledovat fotografie na televizoru a zároveň dobíjet akumulátor nebo například přenášet snímky do PC.

Pokud budete chtít dále rozšířit své možnosti, můžete využít bohatého doplňkového příslušenství značky Sony. K Cyber-shotu T3 je například  k dispozici podvodní pouzdro MPK-THB, které umožňuje potápění až do hloubky 40 metrů či kožené pouzdro LCS-THC či stylové LCS-THD. 
 

 

 

 

Cyber-shot T3 Klíčová specifikace:

 

·         Clear Photo LCD (2,5" hybridní)

·         5,1 miliónů efektivních bodů

·         Carl Zeiss® Vario-Tessar® objektiv

·         3x Optický Zoom, až 12x Smart Zoom, 6x Precision Digital Zoom

·         Makro režim  1 cm v režimu lupa

·         Rychle reaguje (start 1,3 s., zpoždění spouště 0,23 s., zpoždění spouště s namáčknutím 0,009 s.)

·         Štíhlé a kompaktní tělo vyrobené z kvalitní oceli

·         Real Imaging Processor

·         MPEG VX Fine video režim se zvukem

·         AF přisvícení

·         Histogram

·         USB 2.0 vysokorychlostní přenos

·         9 scénických expozičních režimů

·         PictBridge** kompatibilní

·         Velká výdrž na baterie (cca 180* snímků)

·         Cyber-shot Stanice v dodávce

 

* Počet snímků měřen dle CIPA standardu (CIPA: Camera & Imaging Products Association)

** PictBridge je obchodní známka

 

Poznámka: specifikace může obsahovat chyby a být změněna bez upozornění

 

 

 

 

 

Váš názor Další článek: Firefox má přes 5 milionů downloadů, vybírá peníze na reklamu v novinách

Témata článku: Video, Sony, Memory Stick, Krátká vzdálenost, Automatické dobíjení, Stamina, Real, CS, Symbol, Zeiss, List, Fine, Objektivy, Snímek, Televizory smart, Movie Edit, Carla, Carl Zeiss, Rychlé dobíjení, Vario


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky